Техногенні катастрофи: хімічна небезпека та радіаційн...
Download
1 / 40

Техногенні катастрофи: хімічна небезпека та радіаційне випромінювання - PowerPoint PPT Presentation


 • 119 Views
 • Uploaded on

Техногенні катастрофи: хімічна небезпека та радіаційне випромінювання. Амоніак. Будова молекули амоніаку. Виробництво амоніаку. Транспортування амоніаку. Застосування амоніаку. Аміакопровід.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Техногенні катастрофи: хімічна небезпека та радіаційне випромінювання' - tyrone-santiago


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Техногенні катастрофи: хімічна небезпека та радіаційне випромінювання


Амоніак небезпека та радіаційне випромінювання


Будова молекули амоніаку небезпека та радіаційне випромінювання


Виробництво амоніаку небезпека та радіаційне випромінювання


Транспортування амоніаку небезпека та радіаційне випромінювання


Застосування небезпека та радіаційне випромінювання амоніаку


Аміакопровід небезпека та радіаційне випромінювання

Тольяті-Одеса був відкритий у жовтні 1980-го року. Його довжина 2417 км, з них 1021 км по Україні, а 156 км в Миколаївській області. Його потужність до 2,5 млн тонн на рік. Найближчий диспетчерський пункт в Тернівці.


Диспетчерський пункт небезпека та радіаційне випромінювання


Аміакопровід небезпека та радіаційне випромінювання проходить і наземним шляхом, і під водою


Контроль за аміакопроводом небезпека та радіаційне випромінювання


В Миколаєві небезпека та радіаційне випромінювання“ФРОСТ” розташований за адресою:

вул. Старофортечна, 3.

Компанія займається виробництвом:

 • Молочних продуктів

 • Морозива, щербета: молочного, вершкового і пломбіру.

 • Продуктів харчування, заморожених і глибоко заморожених, охолоджених.

  Компанія також надає склади та складські майданчики, з холодильними камерами, послуги складів загального призначення, з холодильними камерами


Молокозавод небезпека та радіаційне випромінювання«ЛАКТАЛІС – Україна»розташований за адресою: вул. Виноградна, 2

Під торговою маркою “Президент”виробляютьмолочнідесертиійогурти, а такожкефір, сметану, масло і т.д. Компанія "Лакталіс-Україна" організувала установку холодильників в селах, де вона виробляєзакупівліпродукції у населення.


М небезпека та радіаційне випромінювання’ясокомбінат“Золотетеля” розташований з адресою:

вул. Маршала Василевського, 25.

Широкий асортиментпродукціїкомпанії "Золоте теля" налічуєпонад 200 найменуваньрізноманітнихковбаснихвиробів, середяких - варені та напівкопченіковбаси, балики, шинки іпаштети, сосиски, а такожсирокопченіковбаси та м'ясніделікатеси.


На всіх цих заводах в холодильних установах використовують амоніак. Перевага: вінзавдякисвоємурізкому запаху сигналізує про витікнавіть при концентраціїнабагатонижчою, ніжрівеньконцентрації, щопредставляєнебезпеку.

У разі аваріївідбудетьсярозгерметизаціяємностізамоніакомівінпочне «миттєво» випаровуватися, утворюючипервиннухмару пари амоніаку, через що може статисязараженнянавколишньогосередовища на вражаючихживийорганізмконцентраціях (токсодоза).


Радіаційне холодильних установах використовують амоніак. випромінення


 • Радіація – це процес, при якому випромінюється енергія, що переноситься у просторі електромагнітними хвилями або нескінченно малими частками. Вона буває природною або ж викликаною штучно


Типи випромінюється енергія, що переноситься у просторі електромагнітними хвилями або нескінченно малими частками. Вона буває природною або ж викликаною штучно радіації

Альфа-випромінювання— потік альфа-часток, тобто ядер гелію-4. Альфа-частки, щостворюються при радіоактивномурозпаді.

Бета-випромінювання — цепотікелектронів, щовиникає при бета-розпаді; для захистувід бета-частокенергією до 1 МЕВ достатньоалюмінієвоїпластинизавтовшкидекілька мм.

Гамма-випромінюваннямаєнабагатобільшупроникаючуздатність, оскількискладається з високоенергійнихфотонів, що не мають заряду; для захистуефективніважкіелементи (свинець і так далі)


 • Найбільш поширеною природною радіацією є сонячна радіація, яка може викликати сонячні опіки, передчасне старіння шкіри з появою зморщок, а також має відношення до виникнення раку шкіри.До штучної радіації належать рентгенівські промені, які використовуються для діагностики та лікування різних захво­рювань, але вони також можуть стати причиною виникнення опіків, вроджених дефектів, а іноді і раку. Рентгенівські про­мені можуть випромінювати несправні телевізори.


 • Актуальною проблема впливу радіації стала внаслідок застосування атомної зброї в Хіросімі та Нагасакі, ядерних випробувань, використання ядерної енергії в мирних цілях, насамперед в атомних електростанціях. Для України ця проблема загострилась після Чорнобильської трагедії. Дія на організм великих доз радіації внаслідок серйоз­них атомних аварій або ж атомної війни може проявитися одразу ж або через багато років.


Південно-українська радіації стала внаслідок застосування атомної зброї в Хіросімі та Нагасакі, ядерних випробувань, використання ядерної енергії в мирних цілях, насамперед в атомних електростанціях. Для України ця проблема загострилась після Чорнобильської трагедії. Дія на організм великих доз радіації внаслідок серйоз­них атомних аварій або ж атомної війни може проявитися одразу ж або через багато років. АЕС

 • Частка АЕС у виробництві електроенергії в Україні складає майже 50%.

 • Південно-українська АЕС розташована в нашій області, на березі ріки Південний Буг в місті Южноукраїнськ.

 • В її складі три атомних енергоблоки.

 • Одним з важливих напрямів роботи АЄС є підвищення її безпеки для навколишнього середовища та людей.


1975 1989
Будівництво станції почалось у 1975 році і було закінчено у 1989.


АЕС бере на відповідальність за наслідки можливої катастрофи та робить все, щоб атом був мирним.


Для цього проводить комплекс різноманітних заходів.


5 способів захисту від радіаційного випромінювання


Укриття радіаційного випромінювання

 • Для інформації: стіни дерев'яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання у 2 рази, цегляного - у 10 разів; заглиблені укриття(підвали) з покриттям із дерева - у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону у 40 - 100 разів


Захищатися і митися. радіаційного випромінювання

При виході на вулицю одягайтеся в максимально світлий одяг, причому такий, котрий при поверненні додому можна буде швидко випрати. Обов'язково носіть будь-який головний убір: до речі, дуже хороший захист від радіації дає поєднання бейсболки або кепки з капюшоном. Марлева пов'язка або респіратор (а також окуляри) необхідні тільки у разі серйозного радіоактивного забруднення.

Після повернення додому негайно відправляйте в прання весь одяг (від куртки до трусів) і ретельно мийтеся в душі. І так після кожного виходу на вулицю.


Меню для радіаційного випромінюваннязахистувідрадіації.

Під час радіоактивноїзагрозипотрібновиключити з раціонутакіпродукти: гриби, м'ясо з кістками (чистем'ясоможнавикористовувати), всівидилистовоїкапусти, морква, буряки, редиску, ріпу, річкову та ставковурибу. З іншиховочів і фруктівнеобхіднозрізатишкірочку. Обов'язковопийтебільше води (виключноартезіанської з джерел, щозалягають на глибиніпонад 180 метрів). Можнавключити в раціончервоне вино.


Особливий радіаційного випромінювання стиль прибирання.

Ніякихвіників і пилососів: тількимиття простою чистою водою (у додаванні хлорки чичогосьподібного потреби немає). Для захистувідрадіаціїмитипідлогу і всіповерхні в будинку треба часто і досконало - не менше одного вологогоприбирання в день.Прицьомупам'ятайте: відкривативікнаабовключатикондиціонеринеможна.


Ліки радіаційного випромінюваннявідрадіації.

 Хороший варіант: полівітаміни, щомістять йод, а також два продуктихарчування, багатіциммікроелементом: морська капуста і варення з волоськихгоріхів (йод міститьсясаме в зеленихоболонкахгоріха, в ядрах йогомайженемає).


Особиста радіаційного випромінюваннягігієна.

Незайвими для захистувідрадіаціїстанутьдодатковігігієнічніпроцедури, яківартопроводити два рази на добу: промивання очей і носоглотки. В очіможна просто закапуватизволожуючийрозчин (такі є в лінійках для тих, хто носить контактнілінзи), а носоглотку промиватислабкимрозчиномсоліабосоди.


Хлор радіаційного випромінювання


Хлор радіаційного випромінювання(Сl2)


З радіаційного випромінюванняастосуванняхлору


Миколаївський водоканал радіаційного випромінювання


Радіальні радіаційного випромінюваннявідстійники на міськихочиснихспорудахканалізації


Водонапірна радіаційного випромінюваннябашта


Варварівські радіаційного випромінюванняочисніспорудиканалізації


Міські радіаційного випромінюванняочисніспорудиканалізації


Дякуємо за Увагу! радіаційного випромінювання