טכנולוגיה - PowerPoint PPT Presentation

טכנולוגיה
Download
1 / 12

  • 106 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

טכנולוגיה. מהתקליט אל ה mp3. התפתחות אמצעי החסנת המידע. תקליט. תקליט הוא אמצעי הקלטה ובייחוד אמצעי הפצה שיווק ושמיעה של מוזיקה. התקליט היה האמצעי הנפוץ ביותר לשמיעת מוזיקה ברוב המאה ה-20. את התקליט המציא בשנת 1887 הממציא היהודי אמיל ברלינר. מהו תקליט? וכיצד הוא פועל?.

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

טכנולוגיה

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


5608792

טכנולוגיה

מהתקליט אל הmp3

התפתחות אמצעי החסנת המידע


5608792

תקליט

תקליט הוא אמצעי הקלטה ובייחוד אמצעי הפצה שיווק ושמיעה של מוזיקה. התקליט היה האמצעי הנפוץ ביותר לשמיעת מוזיקה ברוב המאה ה-20.

את התקליט המציא בשנת 1887 הממציא היהודי אמיל ברלינר.


5608792

מהו תקליט? וכיצד הוא פועל?

התקליט הוא מדיום אנלוגי לשמיעת מוזיקה: דיסק שטוח המסתובב בקצב אחיד ובתנוחה מאוזנת, עליה חרוט חריץ בצורת ספיראלה אחידה משולי התקליט כלפי המרכז. החריץ נע ימינה ושמאלה בתנועה אופקית לפי המוזיקה המוקלטת בו . בזמן ההשמעה המחט בחריץ קולטת את התנועות האופקיות העדינות והופכת אותן לצלילים. בתקליטים, כמעט תמיד הספיראלה מתחילה מבחוץ כלפי פנים כלומר משולי התקליט כלפי מרכז התקליט. נדיר שהיו תקליטים שלא שוכפלו בייצור המוני שבהם נחרטה הספיראלה מהמרכז לשוליים וגם להפך(והם נקראים תקליטים יחידאים). תקליטים אלה היו בשימוש נרחב בתחנות רדיו לשם שידור באולפנים. הכרזת העצמאות של מדינת ישראל הוקלטה ונחרטה על תקליטים יחידאים מסג זה. באולפני הרדיו של קול ישראל היה שימוש נרחב בתקליטים כאלה בשנות ה- 50.


5608792

קלטת השמע

קלטת שמע היא מארז מלבני עשוי פלסטיק שבתוכו סרט מגנטי, המשמשת להקלטה או להשמעת קול באמצעות רשמקול קלטות.


5608792

מי המציא את קלטת השמע? מתי?

את קלטת השמע הציגה חברת פיליפס בשנת 1963 כמדיום להקלטה ולהשמעה של מלל ולשימוש כדיקטפון. עקב הנוחות בשימוש וממדיה הקטנים החלו להשתמש בקלטת להקלטה ולהשמעת מוזיקה. השימוש הנרחב בקלטת זו החל בסביבות שנת 1968 והתרחב עם השנים.

קלטת השמע שימשה להקלטה אישית ומסחרית, וכן להפצה מסחרית של מוזיקה.

השימוש בקלטות אלו היה נפוץ מאוד בעבר, למרות חסרונותיהן:

האיכות הבסיסית של ההקלטה וההאזנה נמוכה בקלטת השמע

איכות השמיעה עלולה להיפגם בקלות בעקבות אחסון לא נכון והשמעות חוזרות ונישנות של הקלטת.

הסרט המגנטי רגיש לשחיקה ונוטה להיקרע.


5608792

קלטת הוידאו

קלטת הוידאו הביתית פותחה באמצע שנות ה-70 על ידי חברת האלקטרוניקה היפנית JVC. הפורמט הופץ באירופה ואסיה. הפורמט הצליח והיה לסטנדרט בשנותה-90, ההבדלים העיקריים בין סוגי הקלטות השונים הם סוג וכמות החומר המגנטי המודבק על גבי סרט הפלסטיק, סוג הפלסטיק ואיכות ההדבקה, במהלך השנים נוצרו קלטות בזמני הקלטה שונים ארוכים יותר וקצרים יותר).הארכת משך ההקלטה בא על חשבון האיכות.

קלטת הוידאו


5608792

הדיסק


5608792

מה זה דיסק?

  • דיסק או בשמו השני תקליטור הוא אמצעי לאחסון נתונים הפועל בטכנולוגיה אופטית. תקליטור הוא דיסק פלסטי עגול עם חור במרכזו, מקור השם הוא הלחם של המילים תקליט ואור, מכיוון שהקריאה והכתיבה בו נעשות באמצעות קרן לייזר.


5608792

מי המציא את הדיסק הראשון?ובאיזה שנה?

ג'יימס ראסל

ממציא התקליטור הוא ג'יימס ראסל,הוא המציא את התקליטור הראשון שעובד בשיטה אופטית (של קרני אור) בסביבות שנות ה-70 . התקליטור נכנס לראשונה לשימוש באוקטובר 1982 ע"י חברת סוני(ענקית האלקטרוניקה היפנית) ונקרא CDP-101".


5608792

איך פועל הדיסק ?

  • הדיסק מצופה בשכבה דקיקה של אלומיניום כדי שיוכל להחזיר את האותות לקרן הלייזר שקוראת אותו. הנתונים מאוכסנים בצורת בורות ומישורים לאורך פס דקיק בצורת ספירלה הנמשך מן המרכז ועד לשולי התקליטור. הנתונים מוטבעים או נצרבים על גבי התקליטור באמצעות צורב ביתי.


5608792

Mp3 הוא קובץ הדוחס קטע מוסיקה רגיל לגודל הרבה יותר קטן, מאשר גודלו המקורי על גביCD, מבלי לפגוע באיכות הקול בצורה משמעותית. בשל גודלו הקטן , פורמט ה Mp3 מאפשר אחסנת מוסיקה רבה מבלי לתפוס את כל הדיסק הקשיח, בנוסף לכך הוא מאפשר להוריד מהרשת מוסיקה איכותית בזמן לא רב, וכן הוא הביא לדור חדש של ווקמנים.

MP3


5608792

מגישי העבודה

הסוף

הסוף

לירן

קורן

רון


  • Login