J hvi vene g mnaasium
Download
1 / 13

J hvi Vene G mnaasium - PowerPoint PPT Presentation


  • 215 Views
  • Uploaded on

Jõhvi Vene Gümnaasium. Jõhvi Vene Gümnaasium on asutatud 1975.aastal. Aastatel 1975-1991 kandis kool nime Kohtla-Järve 16. Keskkool. 1991.-1996.aastani nimetati kooli Jõhvi 3. Keskkooliks . A lates 1996. aastast kannab kool tänast nimetust.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'J hvi Vene G mnaasium' - theoris


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Jõhvi Vene Gümnaasium on asutatud 1975.aastal. Aastatel 1975-1991 kandis kool nime Kohtla-Järve 16. Keskkool.

1991.-1996.aastani nimetati kooli Jõhvi 3. Keskkooliks.

Alates 1996. aastast kannab kool tänast nimetust.

Gümnaasiumis töötab 64 õpetajat, neist kolm on vanemõpetajad.

Koolis õpib 643 õpilast Jõhvi linnast ja vallast ning teistest Ida-Virumaa valdadest.


  • Meie kool on Jõhvis ainuke vene õppekeelega gümnaasium, kus alg-, põhi- ja gümnaasiumiharidust saab omandada vene keeles.

  • Juba kaheksa aastat on edukalt õpetatud eesti keelt kümblusklassides.

  • Gümnaasiumiklassides õpetatakse eesti keeles geograafiat, muusikat, kunsti, eesti kirjandust ja ühiskonnaõpetust, et lõpetajad võiksid kõrgharidust omandada eesti keeles.

  • Võõrkeeltest õpetatakse inglise, saksa ja prantsuse keelt.

  • Jõhvi Vene Gümnaasiumis on reaal- ja humanitaarharu.


Meie kooli koor võtab osa laulupidudest, festivalist „ kus alg-, põhi- ja gümnaasiumiharidust saab omandada vene keeles. Slavjanski venok“, osaleb „Laulukevade“ peol ja paljudel teistel üritustel ja konkurssidel.

Koorile on omistatud II-kategooria. Repertuaaris on laule eesti, vene, ukraina ja inglise keeles.

Koori juhatab õpetaja Jelena Afanasjeva.


Tantsustuudios kus alg-, põhi- ja gümnaasiumiharidust saab omandada vene keeles. “Pääsuke”osalevad tüdrukud ja poisid. Esinetakse tantsupidudel ja mitmetel teistel üritustel.

Auhinnalisi kohti on saadud konkursil „Koolitants“.

Stuudiot juhendab koreograaf Olga Korkus.


Näitlejaande võivad meie õpilased avastada teatristuudios “Edelweiss”. Stuudiotöös löövad kaasa ka õpetajad.

Etendusi on erinevate auhindade ja diplomitega pärjatud festivalidel“Zolotaja rõbka“, „Babje leto“, õpetajate festivalil „Sillad“ jne.

Stuudiot juhendab režissöör ja klassivälise töö organisaator Tatjana Laada.


Gümnaasiumis töötab ring „ Sam sebe master“, kus omandatakse oskusi töötamiseks erinevate töövahendite ja tööpinkidega, sealhulgas tööpinkidega, mis töötavad arvutiprogrammiga.

Poisid teevad vajalikke vahendeid spordiürituste läbiviimiseks, samuti suveniire, kingitusi, mänguasju ja palju muud huvitavat.


Gümnaasiumis on suurepärased sportimisvõimalused: kaasaegne spordisaal, bassein, kunstkattega staadion ja mänguväljak. Talvel on suusarajad ja liuväli.

Kooli jalgpalli-, kergejõustiku-, korvpalli-, suusa-, ujumis- ja teiste alade võistkonnad on edukalt esinenud võistlustel.

Gümnaasium on koos teiste kohalike koolidega korraldanud traditsioonilisi kooliolümpiamänge.

Esteetilise kasvatuse sektsiooni juhendab vanemõpetaja Viktor Predpannikov.


Tänu administratsiooni ja pedagoogide aktiivsusele osaletakse paljudes riiklikes ja Euroopa Liidu projektides.

Igal aastal osalevad õpilased heameelega keeleprojektides. On käidud keelelaagrites Jõgeval, Märjamaal ja Adaveres.

Nendes laagrites korraldatakse huvitavaid matku Eestimaa erinevatesse paikadesse, tutvutakse eestlaste vanade traditsioonidega, suheldakse eestlastest eakaaslastega.


Meie kool osaleb ka projektis osaletakse paljudes riiklikes ja Euroopa Liidu projektides.„Ettevõtlik kool“, mis on suunatud ettevõtlikuse integreerimisele koolisüsteemi. Projekt keskendub õppimisele, äratades õpilastes huvi õppimise vastu, varustades neid teadmiste ja hoiakutega, mis võimaldavad toime tulla üha arenevas maailmas.


Koolis töötavad lastega psühholoog, logopeed, sotsiaalpedagoog ja meditsiinitöötaja.

Kooli söökla pakub õpilastele maitsvat hommikusööki, lõunat, tasuta piima ja puuvilju.

Jõhvi Vene Gümnaasiumi administratsioon ja pedagoogiline kollektiiv püüavad anda õpilastele kvaliteetset haridust ja konkurentsivõimet. Erilist tähelepanu pööratakse õpilase isiksuse harmoonilisele arendamisele.


  • Meie koolis toimuvad traditsioonilised õpilaste omavalitsuspäevad, teadus-tehnilised konverentsid, kohtumised huvitavate inimestega, kirjandusklubi „Literaturnõje gostinõje“, intellektuaalsed mängud ja paljud teised üritused, mis aitavad noortes hingedes äratada huvi elu vastu.

  • Lastevanematele on traditsiooniks saanud lahtiste uste päevad. Sellel päeval võib külastada tunde, sukelduda kooliellu ja näha isiklikult, kuidas õpetajad oma teadmisi edasi annavad ja vestelda õpetajatega individuaalselt.


Tere tulemast Jõhvi Vene Gümnaasiumisse! omavalitsuspäevad, teadus-tehnilised konverentsid, kohtumised huvitavate inimestega, kirjandusklubi „


ad