Doprava
Download
1 / 5

Doprava - PowerPoint PPT Presentation


  • 183 Views
  • Uploaded on

Doprava. Správanie chodcov, cyklistov, motocyklisti a vodičov áut na cestách. Chodci. Za zníženej viditeľnosti mimo obce musí chodec, idúci po okraji vozovky, mať na sebe viditeľné reflexné prvky , alebo reflexnú vestu (nie zelenej farby). Cyklisti.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Doprava' - teneil


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Doprava

Doprava

Správanie chodcov, cyklistov, motocyklisti a vodičov áut na cestách


Chodci

Za zníženej viditeľnosti mimo obce musí chodec, idúci po okraji vozovky, mať na sebe viditeľné reflexné prvky, alebo reflexnú vestu (nie zelenej farby).


Cyklisti

Cyklista je povinný mimo obce chrániť si hlavu riadne upevnenou ochrannou prilbou, deti do 15 rokov majú túto povinnosť aj v obci.Za zníženej viditeľnosti musí cyklista, jazdiaci po okraji vozovky, mať na sebe viditeľné reflexné prvky, alebo reflexnú vestu (nie zelenej farby).


Motocyklisti

Jazda v skupine

  • zabezpečenie bezpečnosti jazdcov, spolujazdcov a iných na ceste

  • v skupine každý nesie zodpovednosť nielen za seba, lebo vlastnou chybou alebo hlúposťou môže ublížiť aj mnohým ľuďom

  • aj jedinec vo veľkej skupine dokáže svojim správaním pokaziť deň ostatným

  • nie všetci pozerajú na motorkárov pozitívne, na druhej strane veľká a dobre organizovaná skupina veľkých krásnych motoriek je fenomén, ktorý pozitívne osloví asi každého diváka vrátane Polície

  • ak chceš jazdiť s rozumnými motorkármi, nič iné ti nezostáva, ako dodržiavať tieto pravidlá


Motoristi

Na cestách by mali jazdiť opatrne, musia dávať pozor na ľudí, ktorí idú popri ceste, či už na bicykloch alebo na kolieskový korčuliach, pretože sú to tiež účastníci cestnej premávky.

Motoristi musia mať v aute autolekárničku, výstražný trojuholník, reflexnú vestu a musia mať pri sebe papiere od auta – vodičský a technický preukaz.

Vodiči nikdy nesmú auto ovládať pod vplyvom drog, alkoholu a iných omamných látkach a taktiež nemôžu telefonovať a musia mať zapnuté pásy.


ad