Isparta orman b lge m d rl
Download
1 / 19

ISPARTA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ - PowerPoint PPT Presentation


 • 232 Views
 • Uploaded on

ISPARTA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ. ISPARTA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ 2OO9. ISPARTA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM TEKNOLOJİSİ ÇALIŞMALARI. Hayrullah YILDIRIM Plan Proje Şube Müdürü hayrullahyildirim @ ogm .gov.tr.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' ISPARTA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ' - tashya-hampton


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Isparta orman b lge m d rl
ISPARTA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

ISPARTA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

2OO9


Isparta orman b lge m d rl b lg lem teknoloj s ali malari

ISPARTA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM TEKNOLOJİSİ ÇALIŞMALARI

Hayrullah YILDIRIM

Plan Proje Şube Müdürü

[email protected]


Isparta Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım Bakanlığının 17.8.1966 tarihli olurları ile kurulmuş ve 1.1.1967 tarihinde fiilen çalışmaya başlamıştır. Kuruluşu :


ORMAN DURUMU 17.8.1966 tarihli olurları ile kurulmuş ve 1.1.1967 tarihinde fiilen çalışmaya başlamıştır.


EĞİRDİR GÖLÜNDE KIŞ 17.8.1966 tarihli olurları ile kurulmuş ve 1.1.1967 tarihinde fiilen çalışmaya başlamıştır.


3 ARALIK 2007 de yayınlanan 6534 sayılı Bilgi İletişim Teknolojileri Tamimine uygun olarak çalışmalar başlanmıştır. Artan bir ivme ile devam etmektedir.


B lg sayar durumu
BİLGİSAYAR DURUMU İletişim Teknolojileri Tamimine uygun olarak çalışmalar başlanmıştır. Artan bir ivme ile devam etmektedir.

Bölge Müdürlüğümüzde 19 Dizüstü ve 187 Masa üstü olmak üzere 206 adet bilgisayar bulunmaktadır.


Lisans durumu
Lisans Durumu İletişim Teknolojileri Tamimine uygun olarak çalışmalar başlanmıştır. Artan bir ivme ile devam etmektedir.

Envantere dahil edilmiş olan tüm bilgisayarlara Genel Müdürlüğümüzce lisansı alınmış “Xp” işletim sistemi ile “ ofis” programları kurulmuştur.Alınan 110 adet antivirüsproğramının yüklemesi devam etmektedir.


28.Ocak 2008 Tarihli emir gereği; İletişim Teknolojileri Tamimine uygun olarak çalışmalar başlanmıştır. Artan bir ivme ile devam etmektedir.

Bölge Müdürlüğü , CBS ve siteleri sorumluları ayrı ayrı belirlenmiştir.

6 İşletme Müdürlüklerinde BİT sorumluları görevlendirilmiştir.


 • Birimlerimizin ve personelimizin kurumsal e-posta adreslerini kullanmaları konusunda uyarılar devam etmekte olup kullanımın yaygınlaşması için uyarılarımız devam etmektedir.

 • İşletme Müdürlüklerinden cetveller internet ortamında e-posta ile alınmaktadır.


Web al malar ve e post
Web Çalışmaları ve E-post adreslerini kullanmaları konusunda uyarılar devam etmekte olup kullanımın yaygınlaşması için uyarılarımız devam etmektedir.

 • Bölge Müdürlüğümüz web sayfası Kasım 2009 tarihinden itibaren yeni haliyle yayındadır. Web sayfamızı geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

 • Bölge Müdürlüğümüzdeki Bilgisayarların giriş sayfaları www.ogm.gov.tr olarak ayarlamıştır. Bu konuda gerekli uyarılar yapılmaktadır.


Cbs al malar
CBS Çalışmaları adreslerini kullanmaları konusunda uyarılar devam etmekte olup kullanımın yaygınlaşması için uyarılarımız devam etmektedir.

 • Amenajman ofisinde, Bölge Müdürlüğümüze ait Yol şebeke planları, Amenajman Planları ve Haritaları sayısallaştırılmıştır.


Z n b lg s stem
İZİN BİLGİ SİSTEMİ adreslerini kullanmaları konusunda uyarılar devam etmekte olup kullanımın yaygınlaşması için uyarılarımız devam etmektedir.

 • Bölge Müdürlüğümüzde mevcut izinlerin İBS girişleri devam etmektedir. 2188 adet faal,1439 adet iptal edilen izin olmak üzere toplam 3627 adet izin vardır.

 • Sisteme 347 adet izin girilmiştir.

 • Siteme girişlerde problem yaşanıyor.


Yang n y netim sistemi
Yangın Yönetim Sistemi adreslerini kullanmaları konusunda uyarılar devam etmekte olup kullanımın yaygınlaşması için uyarılarımız devam etmektedir.

 • Bölge Müdürlüğümüzde 166 adet araç bulunmakta olup,113 üne araç takip kiti bağlanmış faaldir.Traktör,Greyder,Motorlara takılmamıştır.

 • Orman Yangınları ile Mücadelede Araç Takip Sisteminin büyük faydası olmuştur. Büyük yangınlarda araç organizasyonunda büyük katkıları olmuştur.


Sorunlar
SORUNLAR adreslerini kullanmaları konusunda uyarılar devam etmekte olup kullanımın yaygınlaşması için uyarılarımız devam etmektedir.

 • Yetişmiş elemanın olmaması önemli bir sorun,

 • Her Bölge Müdürlüğüne 1 adet bilgisayar teknisyeni alınmalıdır.


ArzEderim adreslerini kullanmaları konusunda uyarılar devam etmekte olup kullanımın yaygınlaşması için uyarılarımız devam etmektedir.….


ad