„Szkoła czystych     rąk”
Download
1 / 20

„Szkoła czystych rąk” - PowerPoint PPT Presentation


  • 100 Views
  • Uploaded on

„Szkoła czystych rąk”. Przygotowała: Iwona Frymus. Woda źródłem życia. Powinno być tak. A tymczasem bywa tak. Dbałość o higienę gwarancją zdrowia. Edukacja zdrowotna jest fundamentalnym prawem światowym dziecka, zagwarantowanym przez Konwencję o prawach dziecka.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' „Szkoła czystych rąk”' - talen


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

„Szkoła czystych rąk”

Przygotowała:

Iwona Frymus

Dba o o higien gwarancj zdrowia
Dbałość o higienę gwarancją zdrowia

Edukacja zdrowotna jest fundamentalnym prawem światowym dziecka, zagwarantowanym przez

Konwencję o prawach dziecka.

Mam prawo do opieki zdrowotnej


Celem edukacji zdrowotnej jest poznanie i zachęcanie do zdrowego stylu życia. Pozwala to na wykształcenie u dzieci zaczątków postaw, które ułatwiają dokonywanie wyborów, mających znaczenie dla jakości ich życia.


Zdrowie to jedna z ważniejszych wartości w życiu człowieka. Gdy wprowadzamy dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowia nauczą się one stosowania zasad higieny w odniesieniu do własnego ciała i otoczenia. W kształtowaniu zachowań sprzyjających zdrowiu ważne są dzuiiałania nauczycieli, rodziny, ponieważ sprzyjają utrwalaniu właściwej postawy prozdrowotnej.

DLATEGO TAK WAŻNY JEST UDZIAŁ W AKCJI „SZKOŁA CZYSTYCH RĄK”


Wierszyki o zdrowiu człowieka. Gdy wprowadzamy dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowia nauczą się one stosowania zasad higieny w odniesieniu do własnego ciała i otoczenia. W kształtowaniu zachowań sprzyjających zdrowiu ważne są dzuiiałania nauczycieli, rodziny, ponieważ sprzyjają utrwalaniu właściwej postawy prozdrowotnej.

Przepis na zdrowie

„Ręce myj, zdrowo jedz

Na siłownie możesz biec

Troche ruchu, trochę trudu,

Sporo ćwiczeń i bez nudów”

Zdrowie

„Zimna woda zdrowia doda

Na świeżym powietrzu przebywanie i zdrowe odżywianie.”


Zagrożenie mikrobami człowieka. Gdy wprowadzamy dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowia nauczą się one stosowania zasad higieny w odniesieniu do własnego ciała i otoczenia. W kształtowaniu zachowań sprzyjających zdrowiu ważne są dzuiiałania nauczycieli, rodziny, ponieważ sprzyjają utrwalaniu właściwej postawy prozdrowotnej.

„My jesteśmy mikroby,

Roznosimy choroby,

Czaimy się skrycie,

Czyhamy na życie”


Gdzie się czai bakteria? człowieka. Gdy wprowadzamy dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowia nauczą się one stosowania zasad higieny w odniesieniu do własnego ciała i otoczenia. W kształtowaniu zachowań sprzyjających zdrowiu ważne są dzuiiałania nauczycieli, rodziny, ponieważ sprzyjają utrwalaniu właściwej postawy prozdrowotnej.

„Za brudnym paznokciem,

W nie wypranych kocach,

W kurzu na podłodze,

W niemytych owocach,

W pierwszych lepszych brudach,

Wszedzie, gdzie się uda”


My si wody nie boimy

U nas w szkole każdy pamięta, człowieka. Gdy wprowadzamy dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowia nauczą się one stosowania zasad higieny w odniesieniu do własnego ciała i otoczenia. W kształtowaniu zachowań sprzyjających zdrowiu ważne są dzuiiałania nauczycieli, rodziny, ponieważ sprzyjają utrwalaniu właściwej postawy prozdrowotnej.

Że myć się trzeba nie tylko od święta

W poniedzialki, wtorki, środy

W każdy dzień tygodnia.

My się nie boimy wody

Nawet jeśli chłodna

„My się wody nie boimy”


Choroby brudnych r k

Wirusowe zapalenie wątroby typu A człowieka. Gdy wprowadzamy dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowia nauczą się one stosowania zasad higieny w odniesieniu do własnego ciała i otoczenia. W kształtowaniu zachowań sprzyjających zdrowiu ważne są dzuiiałania nauczycieli, rodziny, ponieważ sprzyjają utrwalaniu właściwej postawy prozdrowotnej.

Czerwonka bakteryjna

Dur brzuszny

Bakteryjne zapalenie jamy ustnej

Opryszczowe apalenie jamy ustnej

Zatrucie pokarmowe

Choroby pasożytnicze

Choroby brudnych rąk:


Wa na sprawa

Pamięta Amelka człowieka. Gdy wprowadzamy dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowia nauczą się one stosowania zasad higieny w odniesieniu do własnego ciała i otoczenia. W kształtowaniu zachowań sprzyjających zdrowiu ważne są dzuiiałania nauczycieli, rodziny, ponieważ sprzyjają utrwalaniu właściwej postawy prozdrowotnej.

O tak ważnej sprawie

Żeby umyć ręce

Po każdej zabawie.

Po zabawie człowiek głodny -

Chętnie je kanapki

Więc koniecznie przedtem trzeba

Umyć brudne łapki.

„Ważna sprawa”


Rysunki człowieka. Gdy wprowadzamy dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowia nauczą się one stosowania zasad higieny w odniesieniu do własnego ciała i otoczenia. W kształtowaniu zachowań sprzyjających zdrowiu ważne są dzuiiałania nauczycieli, rodziny, ponieważ sprzyjają utrwalaniu właściwej postawy prozdrowotnej.

dzieci


  • List do dzieci człowieka. Gdy wprowadzamy dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowia nauczą się one stosowania zasad higieny w odniesieniu do własnego ciała i otoczenia. W kształtowaniu zachowań sprzyjających zdrowiu ważne są dzuiiałania nauczycieli, rodziny, ponieważ sprzyjają utrwalaniu właściwej postawy prozdrowotnej.

  • Drogie dzieci! W tym liścikuO jedno was proszę:Żebyście się co dzień myły,Bo brudnych nie znoszę.Czy pod studnią, czy na misce,W rzece, czy w sadzawce -Ale myć się! Bo przyjadęI sam wszystko sprawdzę!Myć się, dzieci, myć do czysta,Chłopcy i dziewczynki,Bo inaczej powiem, żeścieNie dzieci, lecz świnki!Trzeć się mydłem, gąbką, szczotką,W misce, w nurtach rzeczki!Bądźcie czyste!

    Julian Tuwim


ad