1 / 5

FLORBAL

FLORBAL. Základní informace. Halový sport, který se hraje na hřišti 20 x 40 m Kolem hřiště jsou 50 cm vysoké mantinely Hraje se speciální florbalovou holí a dutým míčkem Standartně hraje 5 hráčů v poli a brankář Brankář nemá hokejku Smyslem hry je vstřelit soupeři hokejkou branku.

suki
Download Presentation

FLORBAL

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. FLORBAL

2. Základní informace • Halový sport, který se hraje na hřišti 20 x 40 m • Kolem hřiště jsou 50 cm vysoké mantinely • Hraje se speciální florbalovou holí a dutým míčkem • Standartně hraje 5 hráčů v poli a brankář • Brankář nemá hokejku • Smyslem hry je vstřelit soupeři hokejkou branku

3. Výtah z pravidel I. • Hraje se 3 x 20 minut, přestávka je 10 minut • Míček je v poli možné odehrát jen holí • Není přípustné hrát holí nad úrovní pasu • Míček lze odehrát i zpracovat nohou, ale přihrávka nebo vstřelení gólu kopnutím je porušení pravidel • Hra hlavou nebo rukou je zakázána, hra tělem se toleruje

4. Výtah pravidel II. • Je zakázáno hrát ve výskoku • Brankář nemá hokejku, míček může odrazit jakoukoliv částí těla nebo chytit rukou, ale musí se některou částí těla dotýkat brankoviště • Brankář nesmí dostat přihrávku z pole, tzv. „malou domů“ • Brankář nesmí při výhozu přehodit půlící čáru

5. Historie florbalu • Florbal vznikl ve Švédsku v 70. letech 20. století • Mezinárodní florbalová federace (IFF) vznikla v roce 1986, ČR je členem od roku 1992 • Nejvíce registrovaných hráčů je ve Švédsku, následují Finsko, ČR a Švýcarsko • IFF sdružuje v současnosti 50 členských zemí