Niadanie daje moc
Sponsored Links
This presentation is the property of its rightful owner.
1 / 11

Śniadanie daje moc PowerPoint PPT Presentation


  • 74 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

Śniadanie daje moc. Klasa I a Szkoła Podstawowa Nr 4 Im. Jana Pawła II w Łańcucie.

Download Presentation

Śniadanie daje moc

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Śniadanie daje moc

Klasa I a

Szkoła Podstawowa Nr 4

Im. Jana Pawła II

w Łańcucie


Śniadanie to najważniejszy posiłek. U większości z nas dzień wygląda bardzo podobnie. Budzimy się, odwlekamy moment wstania do maksimum, a potem okazuje się, że musimy już pędzić do szkoły, niedojadając lub zapominając o porannym posiłku. Dopiero gdzieś około południa przypomina nam się, że właściwie jesteśmy głodni i pochłaniamy pierwszą lepszą rzecz, która napatoczy się nam, a jest to najczęściej drożdżówka, batonik czy gotowa kanapka ze sklepiku. Zataczamy błędne koło, którego skutkiem niestety mogą być problemy ze zdrowiem, zmęczenie oraz. Takie zachowanie nie sprzyja organizmowi, dlatego chcemy pokazać wraz z dzieciakami z klasy I a, że warto zmienić przyzwyczajenia i zacząć jadać śniadanie przed wyjściem z domu, bogate w warzywa i owoce. W szczególności w porze jesienno-zimowej, gdy organizm jest bardziej narażony na złapanie infekcji oraz na wyziębienie powinniśmy zadbać o to, aby znaleźć czas na śniadanie w porannej krzątaninie.

Poranny posiłek powinien dostarczać nam tyle energii, abyśmy mieli siłę na stawienie czoła nowym obowiązkom i zadaniom..


A tak to się zaczęło…

Przygotowanie stanowiska pracy to bardzo ważna sprawa


Wszyscy bardzo się starali


I piękne kanapki wykonali


Następnie je zaprezentowali


Śniadanko bardzo smakowało


Świetnie się prezentowało było mnóstwo radości


Nie zabrakło kanapkowych „mistrzów”


Niech nam rosną mali eksperci zdrowego żywienia


Wiadomo wszystkim od dawna rzecz to niesłychanie ważna, że gdy dzieci pełne brzuszki mają uśmiechy z twarzyczek nigdy nie znikają


  • Login