אפקט החממה
Download
1 / 15

אפקט החממה התחממות כדור הארץ - PowerPoint PPT Presentation


 • 146 Views
 • Uploaded on

אפקט החממה התחממות כדור הארץ. ענו על השאלות ה2אות 2שפופיות שונות. 1. מהו אפ7ט החממה וכייצד משפיע על כדור הארץ? 2. הצי9ו דו9מאות לנ7ים הנ9רמים לכדור הרץ 2ע92ות ההתחממות כולל סרטונים .הציעו פתרונות היכולים להפחית את כמות 9זי החממה וכך להפחית את התחממות כדור הארץ

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' אפקט החממה התחממות כדור הארץ' - shamus


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

אפקט החממההתחממות כדור הארץ


ענו על השאלות ה2אות 2שפופיות שונות

 • 1. מהו אפ7ט החממה וכייצד משפיע על כדור הארץ?

 • 2. הצי9ו דו9מאות לנ7ים הנ9רמים לכדור הרץ 2ע92ות ההתחממות כולל סרטונים

 • .הציעו פתרונות היכולים להפחית את כמות 9זי החממה וכך להפחית את התחממות כדור הארץ

 • 4. הכינו כרזה ה7וראת לשמור על איכות האוויר


 • 1. מהו פחמן דו חמצני – שונותCO2?

 • 2. תארו על-פי הגרף שלפניך את השינוי שחל בכמות הפחמן הדו-חמצני באוויר בין השנים 1990 ל- 1998, במקומות שונים בעולם. נסחו מגמה המסתמנת מנתונים אלו. התייחסו בתשובתכם גם להבדלים בין המדינות המתפתחות והמפותחות.


3. בחרו במפה המצורפת שלוש השפעות של התחממות כדור הארץ ותארו את תפרוסתם על פני העולם.

4. ציינו מספר דרכים לצמצום השימוש בדלקים אורגניים, ומספר מקורות אנרגיה חלופיים.

5. חברו עצומה הקוראת למדינות העולם לפעול על מנת לצמצם את התחממות כדור הארץ.


השפעות ההתחממות הגלובלית של התחממות כדור הארץ ותארו את תפרוסתם על פני העולם.

טמפרטורה: צפוייה עלייה של בין ˚C2.9 ל-˚C6.2 לעומת שנת 1765. כיום שיעור העלייה הוא כ-˚C0.3 ל-10 לעשר שנים, שמשמעותו עלייה של ˚C1 עד לשנת 2025 (בעשרת אלפי השנים האחרונות השינויים נעו בטווח של מעלה אחת צלזיוס למעלה ולמטה).


מערכות חיים יבשתיות של התחממות כדור הארץ ותארו את תפרוסתם על פני העולם. : שינויים של אזורי אקלים ומיקומם (בעיקר באזורים הרריים, בקטבים, באיים וחופים), יגרמו לשינויים בתנאי הגידול של בעלי-חיים וצמחיה ובתפרוסתם; הכחדות מינים מסוימים וריבוי מואץ של אחרים וכו'.


ההשלכות כוללות של התחממות כדור הארץ ותארו את תפרוסתם על פני העולם. :

 • צמצום המשקעים: הנגב יהפוך צחיח יותר, דבר שיחייב העברה מסיבית של מים מהצפון. בנוסף, תיגרם פגיעה קשה במערכות האקולוגיות בדרום ובשל כך בתיירות באזור.היות שבישראל עובר גבול בין אקלים מדברי לממוזג, כל שינוי אקלימי שיכלול ירידה בכמויות המשקעים עלול לגרום לתזוזתו של הגבול ולהפיכת שטחים פוריים לשטחי מדבר.

 • פגיעה בחקלאות: צמצום גשמים, ריבוי שיטפונות, הקדמה של עונות הפריחה והתקצרותן, שינוי במחזורי הגדילה של החרקים המועילים והמזיקים, כל אלו יכולים לפגוע בתנובה החקלאית ולצמצם את האזורים הראויים לעיבוד.

 • שיטפונות: עליית הטמפרטורה גורמת לאידוי מוגבר של מי ים ולכן לגשמים עזים יותר. תוספת המים לא מספיקה לחלחל למי התהום והם ניגרים כמי שיטפונות. דווקא התגברות הגשמים תוביל לירידה בכמות המים הזמינים ובאיכותם ולהתדרדרות איכות הקרקע.


השלכות המשך... של התחממות כדור הארץ ותארו את תפרוסתם על פני העולם.

 • ימים חמים: הסיכוי ליום "חם מאד" בקיץ הישראלי עלה ב-300%. יש לזכור שגלי החום האחרונים באירופה עלו בחייהם של אלפי בני אדם.

 • שחיקת חופים: עליית פני הים וריבוי אירועי מזג אוויר קיצוניים יגרמו לשחיקה בחופי ישראל, הן לאורך הים התיכון והן בים האדום. צמצום החופים, פגיעה בתשתיות ופגיעה באיכות החיים של אזרחי ישראל הם תוצאה בלתי נמנעת. עלות הנזקים מוערכת ב-1.6 מיליארד דולר, חלקה בגין הפגיעה בענף התיירות.ad