Gimnazjum nr 6 w Tychach
Download
1 / 13

Gimnazjum nr 6 w Tychach - PowerPoint PPT Presentation


 • 76 Views
 • Uploaded on
 • Presentation posted in: General

Gimnazjum nr 6 w Tychach. Rozwój Starych Tychów. TYCHY.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha

Download Presentation

Gimnazjum nr 6 w Tychach

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Gimnazjum nr 6 w tychach

Gimnazjum nr 6 w Tychach

Rozwój Starych Tychów


Gimnazjum nr 6 w tychach

TYCHY

Tychy są miastem przemysłowym leżącym na Śląsku. Pierwsze wzmianki o Tychach 1467r. Początkowo nasze miasto pełniło funkcję jedynie „sypialni Śląska”, jednak wraz z upływem czasu Tychy rozwinęły się i obecnie ma tu miejsce wiele wydarzeń kulturowych.

 • Położenie Tychów: szerokość geograficzna: 50.08°N, długość geograficzna: 19.00°E

 • Powierzchnia - 81,72 km²

 • Liczba mieszkańców – 131 854 (dane z 2004 r.)

 • Gęstość zaludnienia na 1 km² – ok. 1606


Nasze miasto

Obecnie Tychy możemy podzielić na tzw. Stare Tychy (które są najstarszą częścią Tychów) i Nowe Tychy. Centralnym punktem starej części miasta jest osiedle „A” i Plac Św. Anny. Na Starych Tychach znajduje się również najstarszy kościół pod wezwaniem św. Marii Magdalena oraz Browar Książęcy założony w 1629r., Muzeum Browarnictwa i Piwowarstwa, a także Muzeum Miejskie. W tej dzielnicy Tychów umiejscowiony jest również Teatr Mały. Znajdują się tam place takie jak Wolności lub Baczyńskiego. Ta część miasta graniczy z Czułowem, Radziejówk, Mąkołowcem, Wilkowyjami, Śródmieściem oraz Wartogłowcem.

Nasze miasto


Rynek przy ko ciele marii magdaleny
RYNEK są najstarszą częścią Tychów) i Nowe Tychy. Centralnym punktem starej części miasta jest osiedle „A” i Plac Św. Anny. Na Starych Tychach znajduje się również najstarszy kościół pod wezwaniem św. Marii Magdalena oraz Browar Książęcy założony w 1629r., Muzeum Browarnictwa przy kościele Marii Magdaleny

Ryneczek Tyski, stanowiący centrum Starych Tychów, z fontanną przyozdobioną wydrami. W jego najbliższym otoczeniu z znajdziemy najstarszy tyski Kościół pw. Marii Magdaleny oraz impresaryjny Teatr Mały. Rynek przed wojną nosił nazwę „Placu 3-go Maja”.


Gimnazjum nr 6 w tychach

Rynek przy kościele pw. Marii Magdaleny są najstarszą częścią Tychów) i Nowe Tychy. Centralnym punktem starej części miasta jest osiedle „A” i Plac Św. Anny. Na Starych Tychach znajduje się również najstarszy kościół pod wezwaniem św. Marii Magdalena oraz Browar Książęcy założony w 1629r., Muzeum Browarnictwa


Plac baczy skiego

Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego mieszczący się na Starych Tychach, został odremontowany w 2008r. Obecnie znajduje się tam fontanna, odbywają się imprezy okolicznościowe, a w sezonie zimowym odkryte lodowisko.

PLAC BACZYŃSKIEGO


Gimnazjum nr 6 w tychach

Plac K. K. Baczyńskiego Starych Tychach, został odremontowany


Kino andromeda

Kino „Andromeda” umiejscowione na Placu Baczyńskiego, zostało otwarte 28 kwietnia 1961r. i przez długi czas było głównym miejscem spotkań towarzyskich młodzieży. Otwarcie innej tyskiej placówki kinowej – „Novego kina”, bardziej nowoczesnego i umiejscowionego bliżej centrum przyczyniło się do zamknięcia „Andromedy” w 2008r.

KINO ANDROMEDA


Kino andromeda1
KINO ANDROMEDA zostało otwarte 28 kwietnia 1961r.


Gimnazjum nr 6 w tychach

Odnowione budynki przy ulicy Bocheńskiego wraz z odrestaurowanym placem Baczyńskiego tworzą obecnie chętnie odwiedzane miejsce.

Odnowione BUDYNKI przy ulicy BOHEŃSKIEGO


Gimnazjum nr 6 w tychach

Odnowione budynki przy ul. Boheńskiego odrestaurowanym placem Baczyńskiego tworzą obecnie chętnie odwiedzane miejsce.


Pomniki

Na terenie Starych Tychów znajduje się kilka pomników. Jednym z nich jest Pomnik Powstańca Śląskiego umiejscowiony na Placu Wolności. Jego pierwotna forma została zniszczona podczas II wojny światowej, a odbudowana przez Augusta Dyrdę w 1958r. Został zrekonstruowany w 2006r., ponieważ władze naszego miasta dbają także o historię.

POMNIKI

Zdjęcie z 2004r.


Gimnazjum nr 6 w tychach

W skład Zespołu Projektowego wchodzą: Jednym z nich jest Pomnik Powstańca Śląskiego umiejscowiony na Placu Wolności. Jego pierwotna forma została zniszczona podczas

 • Agata Dziedzic

  1995r., kl. IIa

  Klaudia Kaczmarczyk

  1995r., kl. IIa

  Nikolina Macion

  1995r., kl. IIa

  Karolina Ferens

  1995r, kl. IIa

  Gimnazjum nr 6 w Tychach

  opiekun: mgr Maria Mielniczuk

Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


ad
 • Login