Gimnazjum nr 6 w Tychach
Download
1 / 13

Gimnazjum nr 6 w Tychach - PowerPoint PPT Presentation


 • 82 Views
 • Uploaded on

Gimnazjum nr 6 w Tychach. Rozwój Starych Tychów. TYCHY.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Gimnazjum nr 6 w Tychach' - saburo


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Gimnazjum nr 6 w Tychach

Rozwój Starych Tychów


TYCHY

Tychy są miastem przemysłowym leżącym na Śląsku. Pierwsze wzmianki o Tychach 1467r. Początkowo nasze miasto pełniło funkcję jedynie „sypialni Śląska”, jednak wraz z upływem czasu Tychy rozwinęły się i obecnie ma tu miejsce wiele wydarzeń kulturowych.

 • Położenie Tychów: szerokość geograficzna: 50.08°N, długość geograficzna: 19.00°E

 • Powierzchnia - 81,72 km²

 • Liczba mieszkańców – 131 854 (dane z 2004 r.)

 • Gęstość zaludnienia na 1 km² – ok. 1606


Nasze miasto

Obecnie Tychy możemy podzielić na tzw. Stare Tychy (które są najstarszą częścią Tychów) i Nowe Tychy. Centralnym punktem starej części miasta jest osiedle „A” i Plac Św. Anny. Na Starych Tychach znajduje się również najstarszy kościół pod wezwaniem św. Marii Magdalena oraz Browar Książęcy założony w 1629r., Muzeum Browarnictwa i Piwowarstwa, a także Muzeum Miejskie. W tej dzielnicy Tychów umiejscowiony jest również Teatr Mały. Znajdują się tam place takie jak Wolności lub Baczyńskiego. Ta część miasta graniczy z Czułowem, Radziejówk, Mąkołowcem, Wilkowyjami, Śródmieściem oraz Wartogłowcem.

Nasze miasto


Rynek przy ko ciele marii magdaleny
RYNEK są najstarszą częścią Tychów) i Nowe Tychy. Centralnym punktem starej części miasta jest osiedle „A” i Plac Św. Anny. Na Starych Tychach znajduje się również najstarszy kościół pod wezwaniem św. Marii Magdalena oraz Browar Książęcy założony w 1629r., Muzeum Browarnictwa przy kościele Marii Magdaleny

Ryneczek Tyski, stanowiący centrum Starych Tychów, z fontanną przyozdobioną wydrami. W jego najbliższym otoczeniu z znajdziemy najstarszy tyski Kościół pw. Marii Magdaleny oraz impresaryjny Teatr Mały. Rynek przed wojną nosił nazwę „Placu 3-go Maja”.


Rynek przy kościele pw. Marii Magdaleny są najstarszą częścią Tychów) i Nowe Tychy. Centralnym punktem starej części miasta jest osiedle „A” i Plac Św. Anny. Na Starych Tychach znajduje się również najstarszy kościół pod wezwaniem św. Marii Magdalena oraz Browar Książęcy założony w 1629r., Muzeum Browarnictwa


Plac baczy skiego

Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego mieszczący się na Starych Tychach, został odremontowany w 2008r. Obecnie znajduje się tam fontanna, odbywają się imprezy okolicznościowe, a w sezonie zimowym odkryte lodowisko.

PLAC BACZYŃSKIEGO


Plac K. K. Baczyńskiego Starych Tychach, został odremontowany


Kino andromeda

Kino „Andromeda” umiejscowione na Placu Baczyńskiego, zostało otwarte 28 kwietnia 1961r. i przez długi czas było głównym miejscem spotkań towarzyskich młodzieży. Otwarcie innej tyskiej placówki kinowej – „Novego kina”, bardziej nowoczesnego i umiejscowionego bliżej centrum przyczyniło się do zamknięcia „Andromedy” w 2008r.

KINO ANDROMEDA


Kino andromeda1
KINO ANDROMEDA zostało otwarte 28 kwietnia 1961r.


Odnowione budynki przy ulicy Bocheńskiego wraz z odrestaurowanym placem Baczyńskiego tworzą obecnie chętnie odwiedzane miejsce.

Odnowione BUDYNKI przy ulicy BOHEŃSKIEGO


Odnowione budynki przy ul. Boheńskiego odrestaurowanym placem Baczyńskiego tworzą obecnie chętnie odwiedzane miejsce.


Pomniki

Na terenie Starych Tychów znajduje się kilka pomników. Jednym z nich jest Pomnik Powstańca Śląskiego umiejscowiony na Placu Wolności. Jego pierwotna forma została zniszczona podczas II wojny światowej, a odbudowana przez Augusta Dyrdę w 1958r. Został zrekonstruowany w 2006r., ponieważ władze naszego miasta dbają także o historię.

POMNIKI

Zdjęcie z 2004r.


W skład Zespołu Projektowego wchodzą: Jednym z nich jest Pomnik Powstańca Śląskiego umiejscowiony na Placu Wolności. Jego pierwotna forma została zniszczona podczas

 • Agata Dziedzic

  1995r., kl. IIa

  Klaudia Kaczmarczyk

  1995r., kl. IIa

  Nikolina Macion

  1995r., kl. IIa

  Karolina Ferens

  1995r, kl. IIa

  Gimnazjum nr 6 w Tychach

  opiekun: mgr Maria Mielniczuk

Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


ad