“ YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ 20 ŞUBAT 2014 - PowerPoint PPT Presentation

“
Download
1 / 8

  • 169 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

“ YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ 20 ŞUBAT 2014. NAZİFE ŞİŞMAN. MÜSİAD Kayseri Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapılan “Yazarlar Okurlarla Buluşuyor” proje kapsamında Yazar Nazife ŞİŞMAN, 75.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

“ YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ 20 ŞUBAT 2014

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Yazarlar okullarda projes 20 ubat 2014

“YAZARLAR OKULLARDA’’ PROJESİ

20 ŞUBAT 2014

NAZİFE ŞİŞMAN


Yazarlar okullarda projes 20 ubat 2014

MÜSİAD Kayseri Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapılan “Yazarlar Okurlarla Buluşuyor” proje kapsamında Yazar Nazife ŞİŞMAN, 75.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu


G n n an s na plaket takdim edildi

Günün anısına plaket takdim edildi


Yazarlar okullarda projes 20 ubat 2014

Teknolojinin en hızlı değiştiği bir dönemde yaşadığımızı söyleyen Yazar Nazile Şişman; gençleri ilgilendiren sosyal ve dijital medyadan bahsetti. Şişman “Yükselen değer değişimdir. Değişimin taşıyıcı unsuru gençlerdir. Ancak bu hızlı transformasyon bize ne yapıyor?” sorusunu sordu ve “İç savaşlar, katliamların haberlerini, görüntülerini izliyoruz, üzülüyoruz ancak sorumluluk hissiyle duyarlılık sergiliye biliyor muyuz. Bu görüntüler bizde hassasiyet oluşturmuyor. Ekrandan gördüklerimiz imaj olarak zihnimizde yer ediyor. Ancak bunlar gözümüzün önünde olsa farklı tepki veririz” dedi.


Yazarlar okullarda projes 20 ubat 2014

Şişman konuşmasına şöyle devam etti: Görme ve görünme ile ilgili anlayışımız değişti. Yaratıcı herkesi görür ve biz onu göremeyiz. Yüce olan görülmez. Padişahlar, sultanlarda halka pek görünmezlerdi.  Görünmeyen üstün demekti. Ancak bu durum batılı kodlar bize ulaşana kadar sürdü.Her şeyin gözetlendiği bir dönemde yaşıyoruz. Mahremiyet söz konusu değil.  Facebook, instagram, twitterda her şeyi paylaşıyoruz. Ajanların işkenceyle aldığı bilgileri gönüllü olarak ortaya saçıyoruz


Yazarlar okullarda projes 20 ubat 2014

Çocuklar takdir edilmezse sağlam bir kişilik geliştiremezler. İnsanların takdirine ihtiyaç duyarlar. Görme ve görünme ihtiyacı hissedilmekte. Görünmediğiniz zaman yoksunuz gibi bir muameleye maruz kalıyorsunuz. Kendini sergileyen, başkalarını araştıran bu mecralarda, yaşadığımız anın tadını çıkarmadan, başkalarına gösterme hissi yaşıyoruz. Gözümüzle resmini çekmek ve hafızamıza kaydetmek yerine birilerine göstererek gerçekleştiğini ispata ihtiyaç duyuyoruz.Yazar Nazife Şişman, teknolojinin hakimiyetini kurduğu modern zamanda, gençleri durmak ve düşünmeye davet ederek, hayatımıza ne kadar dahil edip etmemek için kıstasımızın olması gerektiğini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.


Renciler yazara e itli sorular sordular

Öğrenciler, yazara çeşitli sorular sordular


Rencilere yazar n 500 adet kitab cretsiz da t ld

Öğrencilere yazarın 500 adet kitabı ücretsiz dağıtıldı


  • Login