EĞİTİMDE WEB 2.0 ARAÇLARI - PowerPoint PPT Presentation

EĞİTİMDE WEB 2.0 ARAÇLARI
Download
1 / 9

 • 173 Views
 • Uploaded on
 • Presentation posted in: General

EĞİTİMDE WEB 2.0 ARAÇLARI. ENİS TOPALOĞLU TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ. WEB 2.0 ARAÇLARI. Flickr Wiki Google earth Picasa youtube. WEB 2.0

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

EĞİTİMDE WEB 2.0 ARAÇLARI

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


E t mde web 2 0 ara lari

EĞİTİMDE WEB 2.0 ARAÇLARI

ENİS TOPALOĞLU

TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ


E t mde web 2 0 ara lari

WEB 2.0 ARAÇLARI

 • Flickr

 • Wiki

 • Google earth

 • Picasa

 • youtube


E t mde web 2 0 ara lari

WEB 2.0

Açık iletişim sağlayan, merkeziyetçilikten uzak, paylaşım ve yeniden kullanıma imkan sunan ve web içeriğini herkesin kendisinin geliştirmesi ve dağıtması yaklaşımına dayanan sosyal bir olgudur.

Web sitelerinin yalıtılmış bilgi depoları şeklinden çıkıp kullanıcılara web uygulamaları imkanı sunan fonksiyonel web platformlarıdır.


E t mde web 2 0 ara lari

FLİCKR

Bir fotoğraf paylaşım sitesi, web servisi ve paylaşımında bu kadar popüler olması ve yaygın kullanılmasının nedenlerinden biri, blogger'ların fotoğraf deposu olarak kullanmasından kaynaklanır.

Ücretsiz kullanıcıların aylık 100 MB boyutunda fotoğraf gönderme sınırı vardır. Başlangıçta 20 MB olan bu sınır, Kasım 2006'da yükseltilmiştir.


E t mde web 2 0 ara lari

WİKİ

Özgür Belgeleme Lisansı altında kullanıcıların yeni sayfa yaratmasına, sayfalarda düzenlemeler yapmasına ve bu sayfaları birbirine bağlamasına izin veren (olanak sağlayan) bir yazılımdır.Wikipedia bu wikilerden en çok bilinenidir.

Gruplar, wiki sayesinde kolayca büyük dökümantasyonlar oluşturabilir. Diff özelliği sayesinde sayfanın önceki sürümleri görülebilir ve böylelikle belgeler arasındaki sürüm farklılıkları takip edilebilir.


E t mde web 2 0 ara lari

GOOGLE EARTH

Tüm Dünya'nın uydularından çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğrafların görüldüğü, Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin geliştirdiği bir bilgisayar yazılımıdır.

Yoğun yerleşim olan bazı bölgelerin ayrıntılı görüntüleri, İnternet üzerindeki sayfasını ziyaret ederek indirilen yazılımı bilgisayara yükleyerek incelenebilir.


E t mde web 2 0 ara lari

PİCASA

Basit bir grafik düzenleme aracıdır.Aynı zamanda bilgisayarınızda grafikleri de Windows resim ve faks görüntüleyicisinden çok daha mükemmel bir şekilde görüntüler.

Bu programla resim dosyalarınızı düzenleyebildiğiniz gibi, slayt ve kolaj çalışmaları da yapabilirsiniz.Fotoğrafınıza coğrafi etiket ekleme özelliği de mevcuttur.


E t mde web 2 0 ara lari

YOUTUBE

Üç Amerikalı iş arkadaşının (Chad Hurley Steve Chen ve Jawed Karim) eğlence için açtıkları daha sonra Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınan, kısaca "Video Paylaşım Sitesi" olarak adlandırabileceğimiz bir web sitesidir.

Uzun uzunkeyifli vakit geçibileceğiniz hatta arkadaşlarınızın videolarını bile izleyebileceğiniz ve o videolara yorumlar yazabileceğiniz bir sitedir.


E t mde web 2 0 ara lari

KAYNAKÇA;

 • http://turkcebilgisayar.files.wordpress.com/2012/09/e_ogrenme_web20.pdf

 • http://matematikden.files.wordpress.com/2012/02/prezi-tanc4b1tc4b1mc4b1-ramazan-arik.pdf

 • http://www.webmastersitesi.com/webmaster-sozlugu/22890-youtube-nedir.htm


 • Login