ECZACIBAŞI İLAÇ
Download
1 / 15

ECZACIBAŞI İLAÇ - PowerPoint PPT Presentation


  • 152 Views
  • Uploaded on

ECZACIBAŞI İLAÇ.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' ECZACIBAŞI İLAÇ ' - ora


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Türkiye'nin ilk modern ulusal ilaç üretim tesisini 1952 yılında kuran Eczacıbaşı İlaç Sanayi'nin temelleri, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı'nın 1942 yılında eğitimini tamamlayıp yurda dönmesiyle atıldı. Kuruluş, benimsediği yüksek standartlar ve getirdiği yeniliklerle Türk ilaç endüstrisine öncülük etti.

Türkiye ve küresel ilaç pazarlarındaki değişimlerin değerlendirilmesiyle stratejik ortak arayışına giren Eczacıbaşı İlaç Sanayi, 2007 yılında bağlı ortaklıklarından Eczacıbaşı Sağlık Ürünleri ile Eczacıbaşı Özgün Kimya'daki ortaklık paylarının yüzde 75'ini, eşdeğer ilaç alanında Avrupa'nın önde gelen kuruluşlarından Zentiva N.V.'ye devretti.


Bir  yılında kuran Eczacıbaşı İlaç Sanayi'nin temelleri, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı'nın 1942 yılında eğitimini tamamlayıp yurda dönmesiyle atıldı. Kuruluş, benimsediği yüksek standartlar ve getirdiği yeniliklerle Türk ilaç endüstrisine öncülük etti.Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşu olan Eczacıbaşı İlaç Sanayi, sağlık sektöründe faaliyetlerini iştirakleri aracılığıyla sürdürüyor.

2002 yılında Kanyon projesi ile gayrimenkul geliştirme projelerini başlatan Eczacıbaşı İlaç Sanayi, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Kanyon Ofis Bloğu'ndaki %50 hissesini 2007 yılında satın alarak ofis bloğunun tümünün sahibi oldu.


Eczacıbaşı İlaç Sanayi, gayrimenkul geliştirme faaliyetleri kapsamında İstanbul Zekeriyaköy’de konut ve ticari alan inşasına uygun yaklaşık 200 bin metrekare arsayı 2007 yılında Eczacıbaşı Holding A.Ş. ile %50 ortaklık halinde satın alarak bu alandaki faaliyetlerini genişletti.

Eczacıbaşı İlaç Sanayi'nin unvanı "EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi" olarak değişti ve yeni unvanı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nin 24 Kasım 2008 tarih, 7195 sayılı baskısında yayınlandı.


Vizyonu faaliyetleri kapsamında İstanbul Zekeriyaköy’de konut ve ticari alan inşasına uygun yaklaşık 200 bin metrekare arsayı 2007 yılında Eczacıbaşı Holding A.Ş. ile %50 ortaklık halinde satın alarak bu alandaki faaliyetlerini genişletti.: Türk toplumunun sağlıklı geleceğine katkıda bulunmayı temel hedef olarak görmüştür

Misyonu : Çalışmalarını sürekli değiştirebilmek amacıyla bünyesindeki kuruluşlardan sağlıklı bir yapıya sahip olmalarını sağlayacak rekabet üstünlüğünü kalıcı kılmayı hedef alan bir yönetim anlayışına sahip olmak


YÖNETİM KURULU BAŞKANI : BÜLENT ECZACIBAŞI faaliyetleri kapsamında İstanbul Zekeriyaköy’de konut ve ticari alan inşasına uygun yaklaşık 200 bin metrekare arsayı 2007 yılında Eczacıbaşı Holding A.Ş. ile %50 ortaklık halinde satın alarak bu alandaki faaliyetlerini genişletti.


YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI : FARUK ECZACIBAŞI faaliyetleri kapsamında İstanbul Zekeriyaköy’de konut ve ticari alan inşasına uygun yaklaşık 200 bin metrekare arsayı 2007 yılında Eczacıbaşı Holding A.Ş. ile %50 ortaklık halinde satın alarak bu alandaki faaliyetlerini genişletti.

ÜYE: DR.ERDAL KARAMERCAN

ÜYE: SAİT BASMACI

ÜYE: SEDAT BİROL

ÜYE: LEVENT ERSALMAN


ECZACIBAŞI İLAÇ SANAYİ İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI faaliyetleri kapsamında İstanbul Zekeriyaköy’de konut ve ticari alan inşasına uygun yaklaşık 200 bin metrekare arsayı 2007 yılında Eczacıbaşı Holding A.Ş. ile %50 ortaklık halinde satın alarak bu alandaki faaliyetlerini genişletti.

Kuruluş Stratejik Planı ve Hedefleri doğrultusunda, organizasyonel olarak esnek ve değişim gerekliliklerine açık bir yapılanma sağlamak,

  İnsan kaynaklarının, Kuruluş Hedefleri doğrultusunda etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak,

İnsan kaynakları süreç ve sistemlerini düzenli olarak gözden geçirerek iyileştirmek


Öğrenme faaliyetlerinin özendirilmesi ve çalışanların bilgi, beceri ve davranışlarının geliştirilmesi yoluyla birey, takım ve Kuruluş düzeyinde performansı artırmak,

Çalışanların memnuniyet algılamalarının ve ilgili diğer performans göstergelerinin ölçümlenmesi paralelinde gerekli iyileştirmeleri yapmak


SEÇME-YERLEŞTİRME (ELEMAN ALIMI) çalışanların bilgi, beceri ve davranışlarının geliştirilmesi yoluyla birey, takım ve Kuruluş düzeyinde performansı artırmak,

Kuruluşta seçme yerleştirme etkinlikleri, eğitim düzeyi yüksek, iyi yetişmiş, yeniliklere ve değişimlere açık, girişimcilik yeteneğine sahip, enerjik, dinamik, kendisini ve işini geliştirme potansiyeli bulunan, eleman yetiştiren, takım çalışması yapabilen, Topluluk değerlerini benimseyip sahip çıkacak kişileri kazandırmayı amaçlar.


Seçme ve yerleştirmede ana ilke hiçbir ayırım yapmadan ve ayrıcalık tanımadan işin gerektirdiği yetkinliklere (bilgi, beceri, davranış) sahip ve Topluluk değerlerini benimseyip yaşatacak kişilere eşit fırsat vermek ve ilerleme olanağı sağlamaktır.


Eczacıbaşı İlaç Sanayi’nde çalışma olanağı bulunan temel çalışma alanları şunlardır

• Üretim,• Kalite Güvence,• Kalite Denetim,• Geliştirme,

• Ruhsat İşleri,• Bakım Onarım / Yardımcı İşletmeler,• Üretim Hizmetleri,• Mali İşler,

• Satın Alma,• İnsan Kaynakları,• Dışsatım,


SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ bulunan temel çalışma alanları şunlardır

EĞİTİM ALANINDA : ECZACIBAŞI HİJYEN PROJESİ

BİLİM ALANINDA:ECZACIBAŞI TIP ÖDÜLLERİ VE BİLİMSEL ARAŞTIRMA DESTEKLERİ

KÜLTÜR VE SANAT: İSTANBUL MODERN SANAT MÜZESİ

SANAL MÜZE

DR.NEJAT F.ECZACIBAŞI VAKFI

VİTRA SERAMİK SANAT ATOLYESİ


SPOR ALANINDA: ECZACIBAŞI SPOR KULUBÜ bulunan temel çalışma alanları şunlardır

EKONOMİK VE SOSYAL KURULUŞLAR :TÜRKİYE BİLİŞİM VAKFI

BİLİŞİM ALANINDA:TÜRKİYE BİLİŞİM VAKFI


TÜKETİM ÜRÜNLERİ bulunan temel çalışma alanları şunlardır

Tüketim Ürünleri Grubu, temizlik kağıtları, cilt bakımı, kişisel bakım, kozmetik ürünleri, deterjan ve ev temizliği kategorilerinde faaliyet gösteren kuruluşlardan oluşuyor.


ad