AGRAFKA - PowerPoint PPT Presentation

Agrafka
Download
1 / 10

 • 119 Views
 • Uploaded on
 • Presentation posted in: General

AGRAFKA. Bardzo pożyteczna rzecz, czy narzędzie zbrodni?. Agrafka?.

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

AGRAFKA

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Agrafka

AGRAFKA

Bardzo pożyteczna rzecz, czy narzędzie zbrodni?


Agrafka1

Agrafka?

 • Agrafka (z francuskiego agrafe) - rodzaj zapinki wykonanej z drutu, której jeden koniec zahacza się za zagięcie znajdujące się na drugim końcu. Służy do szybkiego łączenia dwóch elementów tkaniny lub, w przypadku agrafki wędkarskiej, sztucznej przynęty z żyłką.


Agrafka

 • Nowoczesną wersję agrafki wymyślił w 1849 r. Walter Hunt.

 • Hunt miał na swoim koncie wiele wynalazków, ale żeby otrzymać na nie patent, musiał do każdego dołączyć w urzędzie rysunek. Przez to był zadłużony u rysownika. Pewnego dnia rysownik przyszedł do niego po zapłatę. Nie mając pieniędzy, powiedział, że sprzeda mu coś, co wymyśli z kawałka drutu. Rysownik się zgodził. Hunt zrobił z kawałka drutu właśnie arafkę, a rysownik był tak zadowolony, że dał mu 400 dolarów...


Zastosowanie agrafki

Zastosowanie Agrafki

 • Zaczep mający na celu połączenie ze sobą dwóch rożnych kawałków tkaniny lub jednego rozerwanego. Szeroko stosowana w krawiectwie.


Agrafka

 • Wabik wędkarskiWabik zawiera korpus o opływowym, obłym kształcie. W części grzbietowej korpusu znajduje się agrafka, którą tworzą powierzchnia grzbietowa korpusu oraz zamocowany w nim jednym końcem element sprężysty, którego drugi koniec wchodzi w zaczep.

A. agrafka krawiecka B. agrafka wędkarska


Agrafka

 • Element ozdobny przeciętnego nastolatka.

  Wiele osób w wieku 12-16 nosi Np. W spodniach agrafki. Czasem wywodzi się to ze stylu słuchanej muzyki [metal, rock] i takie osoby potocznie nazywamy metalowcami. Nie koniecznie osoba nosząca agrafki musi kochać metal i czerń, może on po prostu dzięki temu małemu metalowemu przyrządowi okazywać swój bunt :D


Agrafka

 • Jest to obowiązkowy element każdej apteczki pierwszej pomocy. W wyposażeniu apteczki muszą znajdować się 3 agrafki. Jest to najpopularniejszy element zaczepowy i mocujący, przebijający swoją skutecznością wszelkie do tej pory wymyślone zamki i zameczki, które w razie zepsucia ratowane są właśnie nią.


Agrafkowe kawa y

Agrafkowe kawały:

 • Idą dwie agrafki pustynią. Jedna mówi „Gorąco mi!” a druga na to „To się rozepnij”


Agrafka

-CZEMU jesteś taka spięta?–

Powiedział guzik do agrafki.

-A guzik cię to obchodzi odpowiedziała agrafka.


Agrafka

Pracę wykonała

Iza Rzechuła

z klasy 6b


 • Login