„
Download
1 / 18

„ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi .” ~Jan Paweł II - PowerPoint PPT Presentation


  • 119 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

„ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi .” ~Jan Paweł II.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha

Download Presentation

„ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi .” ~Jan Paweł II

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”~Jan Paweł II


W poniższej prezentacji pragniemy przedstawić kilka pomysłów na efektywne działania wolontariuszy. Chcemy swoją prezentacją zachęcić innych do działania. Nasze pomysły są łatwe do zorganizowania i mamy nadzieję, że chętnie zaangażuje się w nie wiele osób.

W naszej szkole od 2005r. działa Szkolny Klub Wolontariusza „Serduszko”, który z powodzeniem realizuje zawarte w prezentacji akcje oraz wiele innych.


Działania:1.Kiermasze ciast, pisanek wielkanocnych itp.2. Udział w akcji ‘Twój Dar Serca dla Hospicjum’.3. Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.4. Opieka nad osobami potrzebującymi pomocy .5.Festyn z okazji beatyfikacji Jana Pawła II


1. Kiermasze ciast, pisanek wielkanocnych itp.


Do akcji angażowana jest cała społeczność szkolna. Ich zadanie polega na upieczeniu ciasta czy zrobieniu pisanek.

Po przygotowaniu produktów, są one sprzedawane, a dochód przeznaczamy na cele charytatywne, np. opłacenie obiadów dla najuboższych uczniów naszej szkoły.


Jak widać, kiermasz to przyjemny i efektywny sposób pomocy innym!

Jak widać, kiermasz to przyjemny

efektywny sposób pomocy innym!


2. Udział w akcji ‘Twój Dar Serca dla Hospicjum’.

Wolontariusze zorganizowali loterię fantową, koncert

piosenki młodzieżowej oraz kiermasz ciast. Dzięki tym

działaniom, w I edycji, udało nam się zebrać 3642,55 zł.


Każdy ma w domu niepotrzebne zabawki, gry planszowe, czy filmy. Wystarczy przynieść je do szkoły, aby uszczęśliwić uczestników zabawy, a jednocześnie zebrać pieniądze na Hospicjum.


3. Akcja ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ul. Młynarskiej w Rykach poprzez udział w kweście 1 i 2 listopada.


Choć nie zawsze sprzyja nam pogoda, warto poświęcić czas na ratowanie zabytków, gdyż dzięki nim stale pamiętamy o naszych przodkach.


4. Opieka nad osobami potrzebującymi pomocy:

  • Pomoc osobom starszym w wykonywaniu drobnych prac domowych, robieniu zakupów;

  • Pomoc uczniom z problemami w nauce;

  • Dyżury w świetlicy środowiskowej.


Ty też bądź gotowy do pomocy, gdyż nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował;)


5. Festyn z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

Odbędzie się przy ZSO nr 2 im. Jana Pawła II

w Rykach. W trakcie przygotowań jest wiele atrakcji, takich jak: kiermasz kwiatów, konkurs wiedzy o papieżu Polaku, pokaz talentów, taekwondo, przedstawienie przygotowane przez koło teatralne, konkursy rodzinne, występ zespołu muzycznego, w którym wokalistką jest uczennica naszego gimnazjum. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.


Festyn to doskonała okazja do przyjemnego spędzania czasu i poszerzania wiedzy oraz wsparcia finansowego szkoły, a także zaprezentowania swoich telnetów i umiejętności.


Prezentację wykonały uczennice klasy III a gimnazjum:Katarzyna Niewczas Emilia Polakw ramach projektu „XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży –wolontariat na rzecz aktywności społecznej”Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2ul.15 Pułku Piechoty „Wilków” AK 508-500 Ryki


ad
  • Login