Hans christian andersen
Download
Sponsored Links
This presentation is the property of its rightful owner.
1 / 10

Hans Christian Andersen PowerPoint PPT Presentation


 • 175 Views
 • Uploaded on
 • Presentation posted in: General

Hans Christian Andersen. Najbardziej popularny Hans Christian Andersen znany jest dzieciom i dorosłym na całym świecie - jego baśnie zostały przełożone na więcej języków, niż utwory jakiegokolwiek innego pisarza. Przepowiednia.

Download Presentation

Hans Christian Andersen

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Hans christian andersen

Hans Christian Andersen

Najbardziej popularny

 • Hans Christian Andersen znany jest dzieciom i dorosłym na całym świecie - jego baśnie zostały przełożone na więcej języków, niż utwory jakiegokolwiek innego pisarza.


Przepowiednia

Przepowiednia

 • Już po pierwszym wydaniu "Baśni opowiedzianych dzieciom" powiedział mu znajomy, że "Improwizator" uczyni go sławnym, ale bajki uczynią go nieśmiertelnym.


Prawda o samym sobie

Prawda o samym sobie

 • W wielu baśniach w osobach głównych postaci przedstawił samego siebie. Za najbardziej autobiograficzną baśń uważa się "Brzydkie kaczątko". Brzydki podrzutek pokonując wiele przeciwności losu, wyrósł na najpiękniejszego ptaka w gromadzie.


Dziwak

Dziwak?

 • H.C. Andersen miał naturę dziwaka; bał się jeść mięso wieprzowe, bo mogło może zawierać larwy trychniny; był przeświadczony, że jego żołądek nie może trawić słodkich zup.


Pe en humoru

Pełen humoru

 • W towarzystwie ceniony był za swój humor. Potrafił opowiadać o wydarzeniach dnia w sposób humorystyczny, nie zważając na prawdziwość opowiedzianej historii.


Piewak

Śpiewak

 • Chętnie śpiewał, gdy został o to poproszony; przebywając za granicą miał w swoim repertuarze pieśni duńskie


Podr nik

Podróżnik

 • H.C.Andersen podróżował dużo po Europie. Kraje, które odwiedził to: Niemcy, Francja, Włochy, Grecja, Holandia, Grecja, Turcja, Anglia, Szkocja, Hiszpania, Szwecja, Norwegia


Moje ulubione bajki

Moje ulubione bajki

 • Brzydkie kaczątko

 • Jest to historia łabędziątka, które wykluwa się z jaja wysiedzianego przez kaczkę, odrzuconego z własnego podwórka ze względu na odmienność i brzydotę. Brzydkie kaczątko nigdzie nie znajduje przychylności, aż do momentu, gdy wyrasta na pięknego łabędzia.


Ksi niczka na ziarnku grochu

Księżniczka na ziarnku grochu

Książę zapragnął poślubić prawdziwą księżniczkę. Nie mógł poznać żadnej damy, która spełniłaby jego wymaganie. Pewnego dnia księżniczka szukała schronienia w domu księcia. I oczywiście je uzyskała. Jednak królowa poddała księżniczkę próbie prawdziwości. Musiała ona spędzić noc na ziarnku grochu ukrytym pod niezliczona masą materacy i pierzyn z puchu


Kr lowa niegu

Królowa śniegu

Baśń opisuje losy pary dzieci – Gerdy i Kaja, które żyły w przyjaźni aż do jednego z wiosennych dni. Wówczas do oka Kaja dostał się tajemniczy odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który odmienił spojrzenie chłopca na świat w ten sposób, że wszystko, co piękne i dobre, postrzegał on od tej pory jako brzydkie i złe. Grzeczny chłopiec przemienił się w dziecko krnąbrne, złośliwe i okrutne. Na dodatek był zupełnie zależny od nieznajomej kobiety, która zwabiła go do siebie. Chłopiec wbrew ostrzeżeniom przywiązał swoje sanki do powozu zimowej damy i odjechał w nieznane. Była to tytułowa Królowa Śniegu, władczyni lodowatej krainy, której obce były jakiekolwiek ciepłe, serdeczne uczucia


 • Login