Wydział Szkolenia OZPN Leszno prezentuje:. Regulamin rozgrywek młodzieżowych Na terenie OZPN Leszno Sezon 2013/2014 Wybrane przepisy z unifikacji PZPN. informacja.

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. Wydział Szkolenia OZPN Lesznoprezentuje: Regulamin rozgrywek młodzieżowych Na terenie OZPN Leszno Sezon 2013/2014 Wybrane przepisy z unifikacji PZPN

2. informacja • Zespoły młodzieżowe w rozgrywkach OZPN Leszno może prowadzić trener lub instruktor piłki nożnej z licencją wydaną przez WZPN Poznań! • Warunkowo – po zapisaniu się na kurs PZPN C/UEFA B – zgodę może uzyskać osoba zajmująca się obecnie opieką nad zespołem, a nie posiadająca uprawnień. • Zainteresowane osoby, które chcą uzyskać warunkową zgodę lub zapisać się na kurs – proszone są o kontakt: wydzial.szkolenia@op.pl lub 600 701 718 • Sędziowie będą bezwzględnie kontrolowali osoby prowadzące zespoły jako „trenerzy” i fakt ten zapisywali w protokole. • Od rundy wiosennej obowiązuje weryfikacja każdego zawodnika przed meczem, przeprowadzona przez sędziego na środku boiska (może w tej weryfikacji uczestniczyć trener drużyny przeciwnej)

3. Junior 1995 -1998 Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: 2x45’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: trener może wykonać 7 zmian, bez prawa powrotu zawodnika zmienianego na boisko. Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty Rozgrywki toczą się w jednej grupie. Mistrzem OZPN Leszno zostanie drużyna, która na koniec rozgrywek w sezonie 2013/2014 po zakończeniu spotkań zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

4. Junior Młodszy 1997 i młodsi Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: 2x40’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: trener może wykonać 7 zmian, bez prawa powrotu zawodnika zmienianego na boisko. Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty - Rozgrywki toczą się w trzech grupach. - Po zakończeniu rozgrywek w rundzie jesiennej mistrzowie grup i zespoły, które zajmą drugie miejsca w grupie uzyskują awans do grupy mistrzowskiej. Pozostałe zespoły zostaną w rundzie wiosennej przydzielone do grup regionalnych. - Mistrzem OZPN Leszno zostanie drużyna, która na koniec rozgrywek w grupie mistrzowskiej w sezonie 2013/2014 po zakończeniu spotkań zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

5. Trampkarze 1999 i młodsi Wymiary boiska: boisko pełnowymiarowe wg przepisów gry w piłce nożnej 11-osobowej Czas gry: 2x35’ Składy: 1+10 Bramki: 2,44x7,32 Rzut karny: 11 m Pole karne: 16,5x 40,32 Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 5 Obuwie: dowolne, lanki lub wkręty Rozgrywki toczą się w czterech grupach. Po zakończeniu rozgrywek w rundzie jesiennej mistrzowie grup i zespoły, które zajmą drugie miejsca w grupie uzyskują awans do grupy mistrzowskiej. Pozostałe zespoły zostaną w rundzie wiosennej przydzielone do grup regionalnych. Mistrzem OZPN Leszno zostanie drużyna, która na koniec rozgrywek w grupie mistrzowskiej w sezonie 2013/2014 po zakończeniu spotkań zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

6. Młodzicy 2001 i młodsi Wymiary boiska: Szerokość : szerokość boiska pełnowymiarowego, długość: bramki ustawione są na linii pola karnego, czyli tzw „szesnastce”. Boisko może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). Czas gry: 2x30’ Składy: 1+8 Bramki: 2x5 Rzut karny: 9 m Pole karne: 9m od słupka wzdłuż linii końcowej, 9m do środka boiska. Rzut rożny: z punktu oddalonego o 9,15 m od linii bocznej w kierunku bramki Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 (350 g) Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki do gry: Rzut od bramki: tzw „trójka” piłka musi opuścić pole karne, auty – wrzut zza głowy, Spalony: obowiązuje. Kary: 3,5,10 minut oraz wykluczenie z gry do końca meczu (czerwona kartka) Rozgrywki toczą się w sześciu grupach. Po zakończeniu rozgrywek w rundzie jesiennej mistrzowie grup i drugie zespoły uzyskują awans do dwóch grup mistrzowskich.. Pozostałe zespoły zostaną w rundzie wiosennej przydzielone do grup regionalnych. Mistrzem OZPN Leszno zostanie drużyna, która na koniec rozgrywek w grupie mistrzowskiej I i II w sezonie 2013/2014 po zakończeniu spotkań zajmie pierwsze miejsce w swojej tabeli i wygra mecz finałowy ze zwycięzcą drugiej grupy.

7. Orlicy 2003 i młodsi Boisko: rozgrywki toczą się na boiskach typu „Orlik” ze sztuczną nawierzchnią (musi być zweryfikowane przez OZPN) lub w przypadku braku „Orlika” na naturalnej trawie (boisku) z zachowaniem wymiarów boiska „Orlik” Wymiary boiska: Długość: 58m Szerokość : 26m, boisko naturalne może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). Czas gry: 2x25’ Składy: 1+6 Bramki: 2x5 Rzut karny: 9 m Pole karne: 6m od słupka wzdłuż linii końcowej, 10 m do środka boiska. Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 (350 g) Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki: Rzut od bramki: w obrębie własnej połowy NOGĄ PRZEZ BRAMKARZA. Natomiast z gry bramkarz może grać dowolnie w obrębie całego boiska. Auty: poprzez samodzielne wprowadzenie piłki nogą przez zawodnika wykonującego aut (nie można wcześniej wykonać podania). Odległość przeciwnika – 3m Rzuty wolne: bramkę bezpośrednio można zdobyć tylko z połowy przeciwnika (odległość muru 5m). Natomiast w czasie gry z dowolnego miejsca na boisku. Rzuty karne: szkoleniowo (nauka) w przypadku remisu, seria rzutów karnych do wyłonienia zwycięzcy. Rozgrywki toczą się w siedmiu grupach. Po zakończeniu rozgrywek w rundzie jesiennej stworzone zostaną dwie grupy mistrzowskie. Pozostałe zespoły zostaną w rundzie wiosennej przydzielone do grup regionalnych. Mistrzem OZPN Leszno zostanie drużyna, która na koniec rozgrywek w grupie mistrzowskiej A i B zajmie pierwsze miejsce i wygra w dwumeczu finałowym.

8. Żak 2005 i młodsi Boisko: rozgrywki toczą się na boiskach typu „Orlik” ze sztuczną nawierzchnią (musi być zweryfikowane przez OZPN) lub w przypadku braku „Orlika” na naturalnej trawie (boisku) z zachowaniem wymiarów boiska „Orlik” Wymiary boiska: Długość: 58m Szerokość : 26m, boisko naturalne może być wyznaczone „talerzami” czyli palikami (linie końcowe, boczne i pole karne). Czas gry: w turnieju z udziałem trzech drużyn – 2x12 minut. Składy: 1+6 Bramki: 2x5 Rzut karny: 7 m Pole karne: 6m od słupka wzdłuż linii końcowej, 10 m do środka boiska. Zmiany zawodników: ilość dowolna, zmiany hokejowe, po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego w czasie przerwy w grze Piłka: nr 4 (290 g) Obuwie: lanki Wprowadzenie piłki: Rzut od bramki: w obrębie własnej połowy DOWOLNIE PRZEZ BRAMKARZA. Natomiast z gry bramkarz może grać dowolnie w obrębie całego boiska. Auty: poprzez samodzielne wprowadzenie piłki nogą przez zawodnika wykonującego aut (nie można wcześniej wykonać podania). Odległość przeciwnika – 3m Rzuty wolne: bramkę bezpośrednio można zdobyć tylko z połowy przeciwnika (odległość muru 5m). Natomiast w czasie gry z dowolnego miejsca na boisku. Rzuty karne: szkoleniowo (nauka) w przypadku remisu, seria rzutów karnych do wyłonienia zwycięzcy Rozgrywki toczą się w trzech grupach . Na wiosnę zagramy w tych samych grupach systemem turniejowym. Po zakończeniu rozgrywek w grupach, po dwie najlepsze drużyny zagrają w turnieju (6 zespołów) o Mistrzostwo OZPN Leszno.

9. Bambini i skrzaty 2006 i młodsi • Drużyny , które się zgłosiły do tych rozgrywek będą informowane o festynach piłkarskich dla tej kategorii. Regulamin wg unifikacji PZPN. Gramy 4x4 bez bramkarzy w poprzek orlika, dwa mecze od razu na jednej i drugiej połowie boiska. Bramki – z tyczek. • Pierwszy turniej 1.05.2014 r. w Racocie

10. Na zakończenie…. Szanowni Państwo, trenerzy, opiekunowie, sędziowie, zawodnicy, rodzice…. Mając na względzie prawidłowy rozwój piłkarstwa młodzieżowego w naszym okręgu pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje. Zgłaszajcie nam swoje wątpliwości, pomóżcie odkryć talenty. Dajcie znać, gdy zobaczycie na boisku zawodnika, który ma „fifa”, a może uda nam się mu pomóc spełnić piłkarskie marzenia. Nie bądźcie obojętni, gdy ktoś próbuje oszukiwać (podstawiać starszych zawodników). Zainteresujemy się wszystkimi problemami. Nowy Wydział Szkolenia OZPN Leszno na lata 2012-2016 działa w składzie: Dawid Dominiczak (PKS Racot) – przewodniczący, Rafał Pospiech (UKS Kania Gostyń)– zastępca przewodniczącego, Adam Waresiak (Sparta Miejska Górka), Zbigniew Kłos (AS Czempiń), Robert Stańczyk (Polonia Leszno)– członkowie Nasz adres : wydzial.szkolenia@op.pl lub 600 701 718 (Dawid Dominiczak)