Jak powsta komputer
Download
1 / 5

Jak powstał komputer? - PowerPoint PPT Presentation


  • 113 Views
  • Uploaded on

Jak powstał komputer?. Czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak zaczęła się historia dotycząca produkcji komputerów?.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Jak powstał komputer?' - mirra


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Jak powsta komputer

Jak powstał komputer?

Czy ktokolwiek zastanawia się nad tym, jak zaczęła się historia dotycząca produkcji komputerów?


  • Okazuje się, że informacje na ten temat są niezwykle interesujące. Otóż w latach 1939-42 Atanasoff i Berry podjęli się próbie zbudowania pierwszego prototypu komputera. Była to wielka maszyna, która służyła wówczas Atanasoffowi i jego uczniowi Berremu do rozwiązywania skomplikowanych układów równań algebraicznych.


  • W komputerze zastosowano interesujące. Otóż w latach 1939-42 Atanasoff i Berry podjęli się próbie zbudowania pierwszego prototypu komputera. Była to wielka maszyna, która służyła wówczas Atanasoffowi i jego uczniowi Berremu do rozwiązywania skomplikowanych układów równań algebraicznych.konstruktor lamp elektronowych, dzięki temu maszyna uważana była za specjalistyczny komputer. Ogromną ciekawostką jest to, że w Wielkiej Brytanii zbudowano komputer składający się z 1500 lamp. Przeznaczono go do różnego rodzaju zastosowań w ówczesnym wojsku. Chodziło głównie o to, aby za pomocą tego urządzenia opracować sposób działania niemieckiej Maszyny Lorenza. Wszystko to odbywało się pod nadzorem Maxa H. Newmana i T.H. Flowersa. W latach 1943-46 doszło do ulepszenia i tak wspaniałego urządzenia, jakim był komputer. Wprowadzono do niego dwadzieścia liczb, które zapamiętywał.


  • Ciekawostką jest także to, że ważył on trzydzieści ton i składał się z pięciuset tysięcy elementów. Urządzenie to nie posiadało pamięci operacyjnej. Na początku programowane ono było za pomocą połączenia wtyków kablowych, a później wprowadzono karty perforowane. Komputera używano min. do obliczeń w balistyce, prognozowaniu pogody, a nawet w obliczeniach związanych w produkcji broni jądrowej.


Dzi kuj koniec

Dziękuję i składał się z pięciuset tysięcy elementów. Urządzenie to nie posiadało pamięci operacyjnej. Na początku programowane ono było za pomocą połączenia wtyków kablowych, a później wprowadzono karty perforowane. Komputera używano min. do obliczeń w balistyce, prognozowaniu pogody, a nawet w obliczeniach związanych w produkcji broni jądrowej. Koniec


ad