Jak uzyskaliśmy certyfikat Szkoły Przedsiębiorczości - PowerPoint PPT Presentation

Jak uzyskali my certyfikat szko y przedsi biorczo ci
Download
1 / 11

 • 96 Views
 • Uploaded on
 • Presentation posted in: General

Jak uzyskaliśmy certyfikat Szkoły Przedsiębiorczości. O programie. Program Certyfikat Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości” to nowe spojrzenie na dotychczas realizowane programy edukacyjne i przedsięwzięcia z zakresu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Program ma na celu:

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

Jak uzyskaliśmy certyfikat Szkoły Przedsiębiorczości

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Jak uzyskali my certyfikat szko y przedsi biorczo ci

Jak uzyskaliśmy certyfikat Szkoły Przedsiębiorczości


O programie

O programie

 • Program Certyfikat Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości” to nowe spojrzenie na dotychczas realizowane programy edukacyjne i przedsięwzięcia z zakresu szeroko rozumianej przedsiębiorczości.

 • Program ma na celu:

 • Promocję edukacji ekonomicznej uczniów jako istotnego wskaźnika jakości pracy szkoły.

 • Promocję edukacji ekonomicznej uczniów jako istotnego wskaźnika jakości pracy szkoły.

 • Promocję programów i przedsięwzięć z edukacji ekonomicznej i z zakresu przedsiębiorczości oferowanych szkołom przez różne instytucje i organizacje.

 • Kształtowanie kultury przedsiębiorczości w szkołach.

 • W tym przypadku szkoła rozumiana jest jako cała społeczność szkolna – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Projekt ma jednak znacznie szerszy zasięg, bowiem zakłada włączenie w działania rodziców uczniów oraz szeroko pojętego środowiska lokalnego, zwłaszcza biznesowego.


Warsztaty ekonomiczne

Warsztaty ekonomiczne

Dnia 31.10.2007 r. już po raz drugi w bieżącym roku szkolnym odbyły się warsztaty przeprowadzone przez pracowników Banku PKO BP w Szczytnie dotyczące oferty banku dla młodzieży i studentów.


Olimpiada przedsi biorczo ci eliminacje szkolne

Olimpiada Przedsiębiorczości- eliminacje szkolne

 • Dnia 6.12.2007 r. o godz. 9.00 odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Przedsiębiorczości. Udział wzięło 19 uczniów z klas I, II, III. Przez godzinę uczniowie zmagali się z 50 pytaniami testowymi o zróżnicowanym poziomie trudności.Najwięcej punktów zdobyli:

 • Paweł Kamiński i Łukasz Fidurski

 • Mateusz Skonieczny

 • Prace zostały przesłane do Komitetu Okręgowego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. O udziale w zawodach okręgowych zadecydowała komisja w Warszawie.


Warsztaty b d pracownikiem

Warsztaty – „będę pracownikiem”

Dnia 13 grudnia 2007 r. już po raz drugi odbyło się spotkanie uczniów klas III z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy.

Pracownicy Urzędu omówili zagadnienia związane z przygotowaniem zawodowym - bardzo ważne dla absolwentów, którzy nie dostaną się na studia dzienne i będą musieli kontynuować naukę na studiach zaocznych. Uczniowie mieli także możliwość uzyskania informacji na temat dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Bardzo dokładnie omówione zostały programy (realizowane przez Urząd Pracy), skierowane dla osób bezrobotnych - także absolwentów, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności.


Nasi uczniowie w eliminacjach okr gowych w warszawie

Nasi uczniowie w eliminacjach okręgowych w Warszawie

Uczniowie:

 • Łukasz Łidurski kl. IIIc

 • Paweł Kamiński kl. IIb

 • Mateusz Skonieczny kl. IIc

  zostali zakwalifikowani do II etapu Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości.Eliminacje okręgowe odbyły się 6 marca 2008r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.Opiekun: pani Alicja Kasprowicz.


Jak uzyskali my certyfikat szko y przedsi biorczo ci

Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w gronie szkół, które otrzymały Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości"

Nasza szkoła uzyskała certyfikat jakości nadany przez Kapitułę: Krystyna Szumilas Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Danuta Jabłońska Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Stanisław Kluza Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Marek Rocki Prezes Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Zbigniew Modrzewski Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" to nowe spojrzenie na dotychczas realizowane programy edukacyjne i przedsięwzięcia z zakresu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. "Szkoła Przedsiębiorczości" zaświadcza, że dana szkoła pełni rolę lokalnego centrum edukacyjnego z dziedziny przedsiębiorczości dla młodych ludzi. W kraju uzyskało certyfikat 176 szkół ponadgimnazjalnych i 16 gimnazjalnych, w naszym województwie 15 szkół średnich i 1 gimnazjum.Dnia 18 kwietnia 2008 roku odbyła się Wojewódzka Gala w Teatrze Jaracza w Olsztynie. Szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Dyrektor Piotr Karczewski, Koordynator Przedsiębiorczości Alicja Kasprowicz oraz Martyna Chlebowska, Joanna Sztejna i Mateusz Nowotka uczniowie z klasy IIa.Pani Kurator Oświaty Jolanta Gregorczuk oraz wiceprzewodnicząca Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Pani Danuta Raczko wręczyły certyfikaty nominowanym szkołom.Nasza szkoła została także zaproszona na Galę Centralną. W gali wzięli udział liderzy przedsiębiorczości w kraju. a.

Szkolny Koordynator Przedsiębiorczości Pani Alicja Kasprowicz

Galeria


Galeria

Galeria


Wielka gala przedsi biorczo ci w warszawie

Wielka Gala Przedsiębiorczości w Warszawie

Dnia 28 kwietnia 2008 roku w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyło się ogólnopolskie podsumowanie programu Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości".Nagrodzone zostały 64 szkoły, które najlepiej spośród 205 wyróżnionych Certyfikatem realizują zadania z zakresu szeroko rozumianej edukacji ekonomicznej, kształtują postawy przedsiębiorcze, przygotowując swoich absolwentów do dorosłego życia.

Uroczystość ta była wyjątkową okazją do spotkania się szkół, które otrzymały Certyfikat Jakości, przedstawicieli Urzędów Marszałkowskich oraz przedsiębiorców sektora biznesu.

Galę rozpoczął występ chóru z I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, następnie głos zabrała Wiceminister Edukacji Narodowej Pani Krystyna Szumilas, która pogratulowała liderom i życzyła dalszych sukcesów w pracy.Pani Wiceminister podkreśliła, że kształtowanie postaw przedsiębiorczych u uczniów to ciągły proces wymagający wielu doświadczeń osobistych wpływających na kształtowanie myślenia i zachowania młodego człowieka.

Liderzy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz godła poświadczające otrzymanie certyfikatu.

Galeria


Galeria1

Galeria


Zrealizowano

Zrealizowano

Zakończ

prezentację

 • Koło ekonomiczne, prowadzone przez Panią Alicję Kasprowicz

 • Dzień Przedsiębiorczości

 • Biznes Junior 2008 - http://www.b4j.biz/bj/index.php

 • Olimpiada Przedsiębiorczości - http://www.olimpiada.edu.pl/

 • Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - http://www.junior.org.pl/sp2/index.php


 • Login