slide1
Download
Skip this Video
Download Presentation
Йоганн Себастьян Бах

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 19

Йоганн Себастьян Бах - PowerPoint PPT Presentation


 • 180 Views
 • Uploaded on

Йоганн Себастьян Бах. Йоганн Себастьян Бах. Біографія.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Йоганн Себастьян Бах' - mave


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide3
Біографія

Йоганн Себастьян Бах народився в маленькому містечкуАйзенахі бувшостоюдитиноюскрипаляЙоганнаАмвросія Баха. Усі Бахи жили у гірськійТюрінгії. З початку XVI століття в родині Баха булифлейтисти, сурмачі, органісти, скрипалі, капельмейстери. Їхнємузичнеобдаруванняпередавалося з покоління в покоління. Коли Йогану Себастьяну виповнилосяп\'ять, батькоподарувавйому скрипку. Йоганншвидковивчився на нійграти, і музика стала невід\'ємноючастиною і йогожиття.

slide5

Коли майбутньому композитору лишеньвиповнилося 9 років, померла йогомати, а через рік — батько. У 1700 році, коли сім\'яЙоганнаХристофасуттєвозбільшується, Себастьян відокремлюється й переїздить до Люнебурга, де в 1700–1703 роках навчається в школіцерковнихпівчих при монастирі. Післявтратиголосу Бах маєможливістьграти в оркестрі на скрипці. Під час навчання Бах відвідуєГамбург. Крім того вінбув у Целле, де мавможливістьчутиновуфранцузькумузику у виконанні самих же французів, які там служили при дворі. До цихроків належать і першікомпозиторськідосліди Баха — твори для органа і клавіра.

slide7

По закінченнінавчаннямрія Баха про вступ до університету не здійснилася, оскількипотрібнобулозароблятигроші на прожиття. З 1703 по 1708він певний час служить в Веймарі в капеліЕрнстаВаймарського, проте за кількамісяцівпереїхав до Арнштадта, де йомузапропонували посаду органіста в новійцеркві. На цейперіодприпадаєвідомаподія у біографії композитора: в 1705 році Бах йшовпішкиблизько 400 км ізАрнштаду в Любек, щобпослухатигрувидатногоорганістаДітріхаБукстегуде. На початку 1707 року Бах переїжджає до Мюльгаузена, де 15 липняйогоофіційно затвердили на постіорганіста церкви св. Власія.

 • У жовтні того ж року Бах одружується на своїйтроюріднійсестріМаріїБарбарі Бах. Йоготворчіінтересибулизосередженітоді, головним чином, на музиці для органа та клавіру. До цьогоперіодуналежить, зокрема, «Капріччіо на від\'їздкоханого брата».
slide9
Творчість
 • ТворчаспадщинаЙоганна Себастьяна Баха надзвичайно велика, охоплюєпонад 1000 композицій, з них 320 світських і духовних кантат, багатомес, «Різдвяна» й «Великодня» ораторії, численніхорали, мотети, інструментальні твори та інші.
 • Нині твори Баха прийнятопозначати номером BWV (скороченовідBach WerkeVerzeichnis). Цякласифікаціябулазапропоновананімецькиммузикознавцем В. Шмідером в 1950 році, в їїосновілежитьтематичний принцип: номериBWV 1-224 асоціюються з кантатами, BWV 225–249 — з ораторіальнимитворами, BWV 250–524 — цехорали й духовніпіснеспіви, BWV 525–748 — органні твори, BWV 772–994 —клавірні твори, BWV 995–1000 — твори для лютні, BWV 1001-1040 — камерна музика, BWV 1041-1071 — оркестрові твори та BWV 1072–1126 — канони і фуги.
slide11

Більшістьвокальнихтворів Баха написані на релігійнітексти. Музикаїхпройнятаглибокимрелігійнимпочуттям і, разом з тим, філософськоюзаглибленістю. Ізсвітськихвокальнихтворів композитора особливо виділяютькантати«Феб і Пан», «Селянська», «Кавова», безпосередньопов\'язані з тодішнімпобутом.

 • Інструментальнамузика Баха написана для органа . Такожвін створив сонату для скрипки соло, сюїти для віолончелі соло, а такожмузику для оркестру, концерти для скрипки з оркестром, для клавесина з оркестром та інші.
 • Інструментальні твори Баха стали джереломтранскрипційбагатьохкомпозиторів, зокремаФеренцаЛіста, ФеруччоБузоні, СергіяРахманінова. Фортепіаннітранскрипціїдеякихорганнихтворів Баха зробили й українськікомпозитори — Левко Ревуцький, ГригорійБеклемішев. Своєріднимтворчимекспериментом став «Ричеркар» Баха в пуантилістичномуінструментуванніАнтона Веберна для октету.
slide13
Вокальнітвори
 • Кантати
 • Страсті(пасіони)
 • Ораторії та Магніфікат
 • Меси
 • Рештавокальнихтворів Баха включаютькількамотетів, близько 180 хоралів, пісні та арії.
slide15
Кантати

Протягомдовгогоперіодусвогожиттящонеділі Бах у церкві Св. Фомикеруваввиконаннямкантати, тема якоївибираласязгідно з лютеранськимцерковним календарем. ВсьогоБахом було написано більше 300 кантат на духовну тематику, з якихлише 200 дійшли до наших днів. Кантати Баха сильно розрізняються за формою та інструментуванням. Деякі з них написані для одного голосу, деякі — для хору; деяківимагають для виконання великого оркестру, а деякі — всьогокількаінструментів. Однакнайчастішевикористовуєтьсятака модель: кантата відкриваєтьсяурочистимхоровимвступом, потімчергуютьсяречитативи і арії для солістівабодуетів, а завершується все хоралом. Найвідомішимиз духовних кантат Баха є «Christ lag in Todesbanden»(номер 4), «Ein\' feste Burg» (номер 80), «Wachet auf, ruftuns die Stimme»(номер 140) та «Herz und Mund und Tat und Leben» (номер 147). Крім того, Бах склавтакождеякукількістьсвітських кантат, звичайноприурочених до яких-небудьподій, наприклад, до весілля. Середнайвідомішихсвітських кантат Баха — двіВесільнихкантати та жартівливаКавова кантата та Селянська кантата.

slide16
Страсті (пасіони)

Страсті за Йоанном (1724) та Страсті за Матвієм (біля 1727) — твори для хору та оркестру на євангельську тему страждань Христа, призначені для виконання на вечірніх у страснуп\'ятницю у церквах Св. Фоми та Св. Миколая. Страсті є одними з найбільшмасштабнихвокальнихтворів Баха. Відомо, що Бах написав 4 або 5 пасіонів, але лишеці два повністюдійшли до наших днів.

slide17
Ораторії та Магніфікат

НайвідомішаРіздвянаораторія (1734) — цикл з 6 кантат для виконанняпід час різдвяногоперіодулітургійного року. Пасхальнаораторія (1734–1736) та Магніфікатявляють собою скорішевеликі та ретельновиваженікантати та маютьменшийрозмах, ніжРіздвянаораторіяабопасіони. Магніфікатіснує у двохверсіях: споконвічної (мі-бемоль мажор, 1723) та пізнішої та відомішої (ре мажор, 1730).

slide18
Меси

Найвідомішата значима меса Баха — месасімінор, щоявляє собою повний цикл ординарія. У цюмесу, як і у багатоіншихтворах композитора, увійшлипереробленіранні твори. Месаніколи не виконуваласяцілком за життя Баха — впершецесталосялише у XIX столітті. Крім того, цямузика не виконувалася за призначенням через невідповідністьлютеранським канонам (у нього входили лишеКиріє та Глорія), а також через тривалістьзвучання (близько 2 годин). Крім меси сімінор, до нинішнього часу дійшло 4 коротких двочастотнихмес Баха (Киріє та Глорія), а такожокремічастини, як Sanctus та Kyrie.