Download
1 / 31

DANE INFORMACYJNE - PowerPoint PPT Presentation


 • 95 Views
 • Uploaded on

DANE INFORMACYJNE. Nazwa szkoły: - Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach ID grupy: - 96/76_MP_G1 Kompetencja: - Matematyczno-Przyrodnicza Temat projektowy: - Mój drugi dom Semestr/rok szkolny: - IV/2011-2012. Mój drugi dom.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' DANE INFORMACYJNE' - mai


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Dane informacyjne
DANE INFORMACYJNE

 • Nazwa szkoły:

 • - Gimnazjum Gminne w Siemiatyczach

 • ID grupy:

 • - 96/76_MP_G1

 • Kompetencja:

 • - Matematyczno-Przyrodnicza

 • Temat projektowy:

 • - Mój drugi dom

 • Semestr/rok szkolny:

 • - IV/2011-2012Szkoło! Szkoło!Gdy cię wspominam,Tęsknota w serce się wgryza.Oczy mam pełne łez! Autor: Julian Tuwim, Nad Cezarem


Kilka s w o naszej historii
KILKA SŁÓW O NASZEJ HISTORII

 • Gimnazjum  Gminne w Siemiatyczach zostało powołane do życia Uchwałą  Rady Gminy Siemiatycze  z dnia 12 marca 1999 roku. Szkoła mieści się w budynku dawnego  biurowca PKS, który został zakupiony i zaadaptowany na potrzeby szkoły. W dniu 1 września 1999 roku nastąpiło oficjalne otwarcie szkoły i rozpoczęcie roku szkolnego. Pomimo otwarcia szkoły prace remontowe trwały jeszcze do końca grudnia.  Oficjalne otwarcie placówki z udziałem władz samorządowych i oświatowych województwa podlaskiego nastąpiło 14 lutego 2000 roku.


W styczniu 2001 roku  radni Gminy Siemiatycze podjęli uchwałę o budowie hali sportowej. Dnia 3 marca 2003 roku nastąpiło oficjalne oddanie obiektu do użytku. Świadkami tej uroczystości byli przedstawiciele duchowieństwa (Jego Ekscelencja bp drohiczyński - Antoni Dydycz, duchowieństwo prawosławne), oraz władze samorządowe i oświatowe województwa podlaskiego, powiatu siemiatyckiego, miasta i gminy Siemiatycze.


W Gimnazjum Gminnym w Siemiatyczach od 2001 roku funkcjonuje Szkolny Klub Europejski, "Europatia", zaś od 2004 roku "Caritas". W roku szkolnym 2001/2002 nawiązaliśmy współpracę z uczniami z Gesamtschule Menz / Großwoltersdorf z gminy Gransee w Niemczech. Dotychczas ośmiokrotnie, czternastoosobowe grupy młodzieży spotykały się, aby poznać kulturę, język, sposoby prowadzenia zajęć w zaprzyjaźnionych szkołach, zainteresowania rówieśników.

      Od 2002 roku najlepsi absolwenci gimnazjum są honorowani wpisem do „ZŁOTEJ KSIĘGI”. Kryteria wpisu to wzorowe zachowanie i średnia ocen minimum 5,0.


 • W 2003 roku „Gazeta Wyborcza” za Szkolny Klub Europejski, "Europatia", zaś od 2004 roku "Caritas". W roku szkolnym 2001/2002 nawiązaliśmy współpracę z uczniami z Gesamtschule Menz / Großwoltersdorf z gminy Gransee w Niemczech. Dotychczas ośmiokrotnie, czternastoosobowe grupy młodzieży spotykały się, aby poznać kulturę, język, sposoby prowadzenia zajęć w zaprzyjaźnionych szkołach, zainteresowania rówieśników.

 • osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze

 • w pracy z młodzieżą przyznała naszej

 • szkole zaszczytne wyróżnienie 

 • „SZKOŁY Z KLASĄ’’. 

 •       Od 2004 roku kapituła złożona z przedstawicieli uczniów i nauczycieli przyznaje nagrodę  ,,Zeuska’’  w kategoriach: Omnibus, Przodownik Pracy, Mistrz ,,savoir-vivru’’, Złote Trampki, Mól książkowy. Od dwóch lat przyznawany jest też „Zeusek”  w kategorii: Mistrz Kabaretu.


Szko a w obiektywie
Szkoła w obiektywie Szkolny Klub Europejski, "Europatia", zaś od 2004 roku "Caritas". W roku szkolnym 2001/2002 nawiązaliśmy współpracę z uczniami z Gesamtschule Menz / Großwoltersdorf z gminy Gransee w Niemczech. Dotychczas ośmiokrotnie, czternastoosobowe grupy młodzieży spotykały się, aby poznać kulturę, język, sposoby prowadzenia zajęć w zaprzyjaźnionych szkołach, zainteresowania rówieśników.


Skala i plany
Skala i plany Szkolny Klub Europejski, "Europatia", zaś od 2004 roku "Caritas". W roku szkolnym 2001/2002 nawiązaliśmy współpracę z uczniami z Gesamtschule Menz / Großwoltersdorf z gminy Gransee w Niemczech. Dotychczas ośmiokrotnie, czternastoosobowe grupy młodzieży spotykały się, aby poznać kulturę, język, sposoby prowadzenia zajęć w zaprzyjaźnionych szkołach, zainteresowania rówieśników.

 • Skala mapy, stosunek liczbowy przedstawiający wielkość zmniejszenia odległości na mapie względem rzeczywistych odległości w terenie.Skalę mapy zapisuje się w postaci ułamka, np. 1: 10 000 oznacza, że dowolna odległość na mapie jest w terenie 10 000 razy większa (skala mapy jest tym większa, im mianownik ułamka jest mniejszy).Skalę mapy można przedstawić za pomocą podziałki mapy lub w postaci skali mianowanej, np. 1 cm na mapie - 10 km w terenie.


Plan jednego pi tra budynku naszej szko y w skali 1 100
PLAN JEDNEGO PIĘTRA BUDYNKU NASZEJ SZKOŁY W SKALI 1:100 Szkolny Klub Europejski, "Europatia", zaś od 2004 roku "Caritas". W roku szkolnym 2001/2002 nawiązaliśmy współpracę z uczniami z Gesamtschule Menz / Großwoltersdorf z gminy Gransee w Niemczech. Dotychczas ośmiokrotnie, czternastoosobowe grupy młodzieży spotykały się, aby poznać kulturę, język, sposoby prowadzenia zajęć w zaprzyjaźnionych szkołach, zainteresowania rówieśników.


Nasza biblioteka
Nasza biblioteka Szkolny Klub Europejski, "Europatia", zaś od 2004 roku "Caritas". W roku szkolnym 2001/2002 nawiązaliśmy współpracę z uczniami z Gesamtschule Menz / Großwoltersdorf z gminy Gransee w Niemczech. Dotychczas ośmiokrotnie, czternastoosobowe grupy młodzieży spotykały się, aby poznać kulturę, język, sposoby prowadzenia zajęć w zaprzyjaźnionych szkołach, zainteresowania rówieśników.

 • Nasza malutka biblioteka jest Gminną Biblioteką Publiczną, więc korzystają z niej wszyscy mieszkańcy gminy. My najczęściej korzystamy z czytelni w której jest dostęp do Internetu.

 • Z naszej analizy wynika, że z roku na rok ludzie (w tym – niestety - nasi uczniowie) czytają coraz mniej książek. Internet i telewizja królują w naszym życiu.


Diagramy rednie i inne dane statystyczne
DIAGRAMY, ŚREDNIE I INNE DANE STATYSTYCZNE Szkolny Klub Europejski, "Europatia", zaś od 2004 roku "Caritas". W roku szkolnym 2001/2002 nawiązaliśmy współpracę z uczniami z Gesamtschule Menz / Großwoltersdorf z gminy Gransee w Niemczech. Dotychczas ośmiokrotnie, czternastoosobowe grupy młodzieży spotykały się, aby poznać kulturę, język, sposoby prowadzenia zajęć w zaprzyjaźnionych szkołach, zainteresowania rówieśników.

 • Diagram -. uproszczona reprezentacja graficzna pewnych pomysłów, idei, konstrukcji, zależności, danych statystycznych, bądź struktur anatomicznych, wykorzystywana we wszystkich dziedzinach życia do obrazowej reprezentacji wiedzy.

 • Najczęściej wykorzystywanymi rodzajami diagramów są diagramy kołowe i słupkowe (pionowe lub poziome). My przy opracowywaniu wyników naszych ankiet również nimi się posługiwaliśmy.


 • Przy analizowaniu danych statystycznych wykorzystuje się następujące pojęcia: średnia arytmetyczna, mediana, wartość modalna (inaczej: moda, dominanta)

 • Średnia arytmetyczna – jest to wynik ilorazu sumy wszystkich wartości przez ich ilość.

 • Mediana- jeżeli w przypadku mamy nieparzystą ilość uporządkowanych wartości, to mediana jest wartością środkową, jeżeli ilość uporządkowanych wartości jest parzysta, to mediana jest średnią arytmetyczną dwóch wartości środkowych.

 • Modalna- jest to najczęściej występująca wartość w badanym przypadku


Jacy s nasi uczniowie klasa pierwsza wyniki z przeprowadzonych ankiet
JACY SĄ NASI UCZNIOWIE – KLASA PIERWSZA następujące pojęcia: średnia arytmetyczna, mediana, wartość modalna (inaczej: moda, dominanta)(wyniki z przeprowadzonych ankiet)

płeć

wzrost


kolor oczu następujące pojęcia: średnia arytmetyczna, mediana, wartość modalna (inaczej: moda, dominanta)

kolor włosów


Czy chrapiesz podczas snu? następujące pojęcia: średnia arytmetyczna, mediana, wartość modalna (inaczej: moda, dominanta)

ulubiony gatunek muzyki


Ulubiony kolor następujące pojęcia: średnia arytmetyczna, mediana, wartość modalna (inaczej: moda, dominanta)

Ulubiona potrawa


JACY SĄ NASI NAUCZYCIELE następujące pojęcia: średnia arytmetyczna, mediana, wartość modalna (inaczej: moda, dominanta)(wyniki z przeprowadzonych ankiet)


 • A TERAZ KILKA ODPOWIEDZI NAUCZYCIELI NA PYTANIA: następujące pojęcia: średnia arytmetyczna, mediana, wartość modalna (inaczej: moda, dominanta)

 • Kawa czy herbata? – herbata (9os), kawa (7os)

 • Pies czy kot? – pies (9os), kot (6os)

 • Góry czy morze? – góry (6os), morze (9os)

 • Książka czy gazeta? – książka (11os), gazeta (4os)

 • Biel czy czerń? – biel (3os), czerń (12os)

 • Fastfood czy zdrowa żywność? – zdrowa żywność (14os), fastfood (1os)

 • Ranny ptaszek czy śpioch? – ranny ptaszek (7os), śpioch (8os)

 • Praca przy biurku czy w ogrodzie? – przy biurku (8os), w ogrodzie (7os).Ciekawostki
CIEKAWOSTKI: statystyczne otrzymane w wyniku analizy szkolnych dokumentów (bez pierwszych dwóch lat-początków gimnazjum):

 • W tamtym roku we wrześniu gościliśmy najlepszych zawodników z całej Polski biorących udział w Ogólnopolskim Rajdzie ENDURO. Na obiektach Gimnazjum Gminnego zorganizowany był park maszynowy Rajdu ENDURO, tu zawodnicy startowali do rajdu i tu była meta. W ciągu 3 dni mogliśmy podziwiać najlepszych zawodników, piękne maszyny na których startowali sportowcy oraz przede wszystkim umiejętności zawodników. Taki rajd gościliśmy w naszej szkole już kolejny raz, dobra organizacja, wspaniałe warunki logistyczne sprawiły, że rajdowcy chętnie do nas wracają. Mieliśmy okazję gościć w poprzednich rajdach w naszej szkole takich zawodników jak min. Jacek Czachor.ad