Pracownicy szko y podstawowej z oddzia ami integracyjnymi nr 68 w warszawie
Download
1 / 12

Pracownicy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie - PowerPoint PPT Presentation


  • 70 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

Pracownicy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie. Konkurs EKO-BIURO.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha

Download Presentation

Pracownicy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Pracownicy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie

Konkurs EKO-BIURO


Rok 2012 mija pod hasłem angażowania się naszej placówki w działania skoncentrowane wokół promocji odnawialnych źródeł energii, promocji zdrowego stylu życia oraz działań związanych z różnorodnością biologiczną najbliższego otoczenia.


Oszczędzanie energii

Zainstalowaliśmy na dachu szkoły panel fotowoltaiczny. Zasila on wyświetlacz zegara znajdującego się przy wejściu do szkoły. Jest to pierwsze urządzenie w żoliborskich placówkach oświatowych, które w praktyczny sposób demonstruje możliwość produkcji i wykorzystywania słońca, jako źródła energii odnawialnej.


Promocja odnawialnych źródeł energii

Kontynuując ideę promocji odnawialnych źródeł energii w kwietniu tego roku zainstalowaliśmy kolejny panel fotowoltaiczny, który zasila wyświetlacz temperatury powietrza i ciśnienia atmosferycznego. Zestaw ten jest cenną pomocą dydaktyczną wykorzystywaną zarówno na zajęciach lekcyjnych, a także w codziennym życiu szkoły.


Korzystamy z ekokalkulatora

Za pomocą ekokalkulatora ( na stronie www.ekoszkola.pl ) monitorujemy comiesięczne zużycie energii elektrycznej, cieplnej, wody i produkcję odpadów. Kalkulator ten pomaga ocenić wpływ placówki na zasoby środowiska.


Transport

Pracownicy przyjeżdżają do szkoły najczęściej miejskimi środkami transportu lub docierają pieszo.

Na szkolnym parkanie zamontowany jest baner zachęcający do korzystania z transportu miejskiego.


Pracownicy obsługi biorą udział w pracach pielęgnacyjnych w przyszkolnym ogrodzie, włączają się także w ekologiczne imprezy z udziałem dzieci ( na zdjęciu wspólne sadzenie drzew na terenie sąsiedniego WSM Żoliborz II z okazji Dnia Ziemi 2012 ).


W przyszkolnym ogrodzie zainstalowany jest kompostownik, który jest wykorzystywany dzięki pomocy pracowników obsługi szkoły.


Zużycie papieru

Pracownicy razem z uczniami zbierają makulaturę, zużyte baterie oraz plastikowe nakrętki.

Niepotrzebne dokumenty i inne wydruki jednostronne wykorzystywane są ponownie do druku lub do notatek. Informacje między pracownikami rozsyłane są mailowo.


Ochrona bioróżnorodności

W całym budynku szkoły, oraz w jego otoczeniu, jest dużo roślin, co poprawia atmosferę pracy, oraz czyni ją bardziej eko.


Organizujemy szkolenia ekologiczne

Nauczycielka naszej szkoły w dniu 23 października 2012 r. zorganizowała na terenie placówki radę szkoleniową dla zainteresowanych nauczycieli z Żoliborza i Bielan, nt. lasów miejskich Warszawy.

W szkoleniu tym wzięło udział około 30 osób.


Upowszechniamy nasze osiągnięcia ekologiczne

Staramy się upowszechniać wiedzę o naszych działaniach ekologicznych oraz podnosić świadomość ekologiczną nie tylko naszych uczniów, ale także społeczności lokalnej.

Wydaliśmy 120 kalendarzy na rok szkolny 2011/2012 ze zdjęciami wykonanymi podczas szkolnych imprez ekologicznych w czasie ostatnich dwóch lat.


ad
  • Login