POP ART - PowerPoint PPT Presentation

POP ART
Download
1 / 13

  • 90 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

POP ART. Daniela Kubáňová. POP ART.

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

POP ART

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Pop art

POP ART

Daniela Kubáňová


Pop art

POP ART

  • Pop art (zkratka z angl. popular art populární masové umění) je umělecký směr, který se se prvně objevil zhruba v polovině 50. let a dominoval pak zejména v 60. letech . Pop art byl ovlivněn populární hudbou a komerčním uměním. Charakteristické pro něj je přejímání motivů i techniky z předmětů denní potřeby, inspirace velkoměstskou kulturou a jejími vizuálními projevy (fotografie,dále film, reklama a komiksy).


Pop art

Termín pop art byl poprvé použit anglickým uměleckým kritikem Lawrencem Allowayem v roce 1958 k popisu obrazů zachycující poválečný konzumní styl života.

  • Ačkoliv jsou dnes známější američtí představitelé pop artu, směr vznikl nezávisle ve dvou centrech – v Londýně a [[New York a v New Jersey).

  • Počátky britské větve pop artu jsou spojeny s londýnskou skupinou Independent Group tvořenou mimo jiné Richardem Hamiltonem a Eduardem Paolozzim.


Pop art

Hlavními rysy amerického pop artu je především používání velkých formátů, zářivých nebo naopak mdlých barev. Je spojován především s americkým výtvarníkem slovenského původu Andym Warholem. Jeho díla vytvořená technikou sítotisku zobrazují opakující se řady výrobků nebo osobností, např. Campbelovy polévky, láhev Coca-Coly, Marilyn Monroe. K dalším představitelům patří Jasper Johns, Claes Oldenburg, Roy Lichtenstein nebo Tom Wesselman.


Campbelovy pol vky

Campbelovy polévky


Andy warhol

Andy Warhol


Jasper johns

Jasper Johns


Claes oldenburg

Claes Oldenburg


Roy lichtenstein

Roy Lichtenstein


Tom wesselman

Tom Wesselman


  • Login