Kuchnia amerykańska - PowerPoint PPT Presentation

Kuchnia ameryka ska
Download
1 / 17

 • 99 Views
 • Uploaded on
 • Presentation posted in: General

Kuchnia amerykańska. Kuchnię amerykańską ukształtowały trzy czynniki: sposób odżywiania się plemion indiańskich, przepisy kulinarne, które przywieźli ze sobą emigranci z Europy i Chin oraz kuchnia afrykańskich niewolników.

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

Kuchnia amerykańska

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Kuchnia ameryka ska

Kuchnia amerykańska


Kuchnia ameryka ska

Kuchnię amerykańską ukształtowały trzy czynniki: sposób odżywiania się plemion indiańskich, przepisy kulinarne, które przywieźli ze sobą emigranci z Europy i Chin oraz kuchnia afrykańskich niewolników.


Kuchnia ameryka ska

Amerykanie swój dzień opierają na trzech posiłkach - jest to śniadanie, lunch oraz obiad, jadany w porze europejskiej kolacji. Wbrew powszechnej opinii poza fastfoodami, jadają oni również specyficzne dania zależne od pory dnia.

Tradycyjne potrawy amerykańskie są ciężkostrawne i dość kaloryczne i dlatego też kuchnia tego obszaru zyskała sobie miano mało urozmaiconej, tłustej i niezdrowej. Taka opinia ma swoje korzenie w historii, ze względu na to, że jedzenie „prawdziwych” pionierów i kolonizatorów musiało być nie tyle zdrowe, co bardzo kaloryczne, by dawać im siłę do ciężkiej pracy na długi dzień. Kiedyś typowe dania amerykańskie miały charakter bardziej europejski, ale z czasem zaczęto do nich dodawać kukurydzę i fasolę.


Kuchnia ameryka ska

Śniadanie jest dla nich bardzo ważnym posiłkiem, dlatego jest bardzo obfite i urozmaicone - składa się ze szklanki zimnego soku owocowego, płatków mącznych lub zbożowe lub naleśników z pszennej lub kukurydzianej mąki, polanych syropem klonowym. To także jajka z szynką lub bekonem. Na końcu podawana jest kawa ze śmietanką, bułki, ser i wędlina.


Kuchnia ameryka ska

Posiłkiem jadanym w południe jest lunch, który często jest jadany w restauracji, w przerwie w pracy. Najpopularniejsze są sandwicze, przy czym jest to dość szerokie pojęcie, ponieważ może to być zarówno hamburger, jak i plaster szynki, piersi indyka lub duży befsztyk na chlebie. Do tego je się ciasto i popija filiżanką kawy.


Kuchnia ameryka ska

Obiad składa się z co najmniej trzech gorących dań. W święta jada się specjalne dania, np. szynkę po wirginijsku, pieczony indyk, placek z dyni lub homary.


Kuchnia ameryka ska

Główne przyprawy to sól czosnkowa, papryka mielona, musztarda gruboziarnista, zielony i czarny pieprz w ziarnkach albo świeżo zmielony.


Kuchnia ameryka ska

Cechą charakterystyczną kuchni amerykańskiej jest stapianie się w jedno rozmaitych stylów i sposobów przyrządzania posiłków. Na przykład na kuchnię części południowej Stanów Zjednoczonych największy wpływ mieli imigranci z Afryki, Francji i Meksyku. Natomiast kuchnia azjatycka miała ogromne znaczenie dla praktycznie wszystkich stanów. Wiele dań uważanych powszechnie za typowo amerykańskie mogło mieć swoje źródła również w kuchni innych narodów. Oczywiście przez lata receptury były modyfikowane przez amerykańskich kucharzy. Dla przykładu hot-dogi i hamburgery to modyfikacje dań niemieckich. Jakakolwiek ich forma jest bardzo zmieniona, tak że są powszechnie podawane jako typowe przykłady tradycyjnych dań amerykańskich.


Potrawy i napoje charakterystyczne dla kuchni ameryka skiej

Potrawy i napoje charakterystyczne dla kuchni amerykańskiej

 • Hot-dog

 • Hamburger

 • Coca-cola

 • Popcorn

 • Naleśniki z syropem klonowym

 • Apple pie

 • Jambalaya


Hot dog

Hot-dog


Hamburger

Hamburger


Coca cola

Coca cola


Popcorn

Popcorn


Nale nik z syropem klonowym

Naleśnik z syropem klonowym


Apple pie

Apple pie


Jambalaya

Jambalaya


Dzi kuj za obejrzenie mojej prezentacji

Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji 


 • Login