Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host
Download
1 / 14

Przewodnik Mój folder EBSCO host (My EBSCO host ) - PowerPoint PPT Presentation


  • 133 Views
  • Uploaded on

Przewodnik Mój folder EBSCO host (My EBSCO host ). Przewodnik.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Przewodnik Mój folder EBSCO host (My EBSCO host )' - keran


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Przewodnik m j folder ebsco host my ebsco host

Przewodnik Mój folder EBSCOhost (My EBSCOhost)

Przewodnik

support.ebsco.com


Witamy w przewodniku dotyczącym My EBSCOhost, w którym omówiono sposób utworzenia oraz użytkowania spersonalizowanego folderu (My EBSCOhost), umożliwiającego użytkownikom wykorzystywanie wyników wyszukiwania EBSCOhost również po zakończeniu bieżącej sesji. Utworzenie spersonalizowanego konta jest bardzo łatwe, może je utworzyć każdy użytkownik uzyskujący dostęp do EBSCOhost.


Oprócz wyników wyszukiwania, użytkownicy My EBSCOhost mogą w nim przechowywać obrazy, filmy wideo,stałe linki do wyszukiwań, zapisane wyszukiwania, alerty dotyczące wyszukiwania, alerty dotyczące czasopism oraz strony internetowe utworzone za pomocą bezpłatnego programu EBSCO do tworzenia stron (Page Composer). W spersonalizowanym folderze użytkownicy mogą wydrukować, wysłać e-mailem, zapisać lub wyeksportować wyniki wyszukiwania, obrazy lub filmy wideo.


My EBSCOhost umożliwia również użytkownikom tworzenie własnych folderów specjalnych w folderze My EBSCOhost. Funkcja ta może pomóc w uporządkowaniu zapisanych artykułów podczas wyszukiwania poprzez rozmieszczenie ich w różnych folderach. Wystarczy kliknąć link Nowy, nazwać folder i kliknąć Zapisz.


Twój folder jest dodawany do obszaru Mój folder specjalny. Wybierz artykuły z obszaru Mój folder, kliknij Kopiuj do lub Przenieś do i wybierz swój folder specjalny z menu rozwijanego, by skopiować lub przenieść artykuły.


Utwórz folder My EBSCOhost, klikając link Zarejestruj się. Kliknij link Utwórz nowe konto, wypełnij pola i kliknij opcję Wyślij. Po zatwierdzeniu podanych przez Ciebie informacji system automatycznie zarejestruje Cię jako użytkownika spersonalizowanego foldera.


Gdy przeprowadzasz wyszukiwanie podstawowe lub zaawansowane po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link Dodaj do foldera znajdujący się po lewej stronie paska trafności przy każdym artykule. Zapisane wyniki wyszukiwania można później dokładniej przeanalizować, a także wydrukować, wysłać e-mailem lub zapisać na swoim komputerze.


Klikając link po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link Alert/Zapis/Współdzielenie, a następnie klikając link z szukanym terminem obok opcji Dodaj wyszukiwanie do foldera, możesz dodać do swojego spersonalizowanego foldera stały link do wyszukiwania, który można przesłać e-mailem, zapisać lub kliknąć później w celu uruchomienia wyszukiwania umożliwiającego wyświetlenie nowych wyników dodanych do bazy danych.


Po kliknięciu opcji po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link Historia wyszukiwania pod polem Wyszukaj możesz zapisać wyszukiwanie w celu późniejszego wykorzystania. Możesz również wydrukować historię wyszukiwania klikając link Drukuj historię wyszukiwania.


Na stronie Szczegóły publikacji większości czasopism po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link zawartych w bazie danych, którą przeszukujesz, możesz utworzyć alert dotyczący czasopisma, który będzie przechowywany w Twoim spersonalizowanym folderze My EBSCOhost, dopóki go nie usuniesz. Alerty dotyczące czasopism uruchamiają automatyczne powiadomienia e-mailem, gdy do bazy danych dodany został nowy numer określonej publikacji, co pozwala uniknąć konieczności ciągłego sprawdzania, czy w bazie pojawiły się nowe numery.


EBSCO po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link host zawiera bezpłatny program do tworzenia stron internetowych - Page Composer. Umożliwia on tworzenie niestandardowych stron internetowych zawierających pozycje z listy wyników, pole wyszukiwania, obrazy oraz kreatywne grafiki, które można wykorzystać na przykład jako zadania dla studentów (po opublikowaniu na innej stronie internetowej). Program Page Composer dostępny jest wyłącznie w folderzeMy EBSCOhost, gdzie przechowywane są strony internetowe utworzone za jego pomocą.


My EBSCO po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link host zawiera również użyteczną opcję obciążania kont, umożliwiając śledzenie czasu korzystania z sesji EBSCOhost dla celów obciążania klientów. Informacje zawarte w raporcie dotyczącym wykorzystania można wydrukować lub wysłać mailem na wskazane przez Ciebie adresy.


W każdej chwili możesz kliknąć link po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link Pomoc, aby wyświetlić pełny system pomocy online.


Aby uzyska po zalogowaniu się do swojego spersonalizowanego foldera, możesz zapisać w nim poszczególne pozycje z listy wyników klikając link ć więcej informacji, odwiedź stronę Działu Wsparcia EBSCO http://support.ebsco.com


ad