Google g r nt l a da video reklam modelleri
Download
1 / 14

Google Görüntülü Ağ’da Video Reklam Modelleri - PowerPoint PPT Presentation


  • 302 Views
  • Uploaded on

Google Görüntülü Ağ’da Video Reklam Modelleri. Youtube Reklam Modelleri. Youtube Kanal Çeşitleri. Youtube ’ a üye olan her kullanıcının kullandığı “ Kullanıcı Kanalları ” mevcuttur. Youtube Kanal Çeşitleri.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Google Görüntülü Ağ’da Video Reklam Modelleri' - ken


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Google g r nt l a da video reklam modelleri

Google Görüntülü Ağ’da Video Reklam Modelleri

Youtube Reklam Modelleri


Youtube kanal e itleri
Youtube Kanal Çeşitleri

Youtube’ a üye olan her kullanıcının kullandığı “Kullanıcı Kanalları” mevcuttur.


Youtube kanal e itleri1
Youtube Kanal Çeşitleri

Youtube’ da markaların, hizmet ve ürünlerini tanıtmak amacıyla özel olarak dizayn edilmiş “Marka Kanalları” bulunmaktadır.


Youtube kanal e itleri2
Youtube Kanal Çeşitleri

Youtube’ da öne çıkanlar adıyla markaların öne çıkan videolarını sergiledikleri, “Müşteri Kanalları” bulunmaktadır.


Youtube reklam modelleri
Youtube Reklam Modelleri


Youtube anasayfa reklamlar
YoutubeAnasayfa Reklamları

YoutubeAnasayfa Reklamları, markagörseliveyoutubevideosununYoutubeanasayfasının en üst barında yayınlanmaktadır. Bu alana günlük rezervasyon bazında reklam verilmektedir.Sadeceülkeyegörehedeflemeyapılmaktadır.


Youtube tru ev iew in stream video reklamlar
YoutubeTrueViewIn-Stream Video Reklamları

Kullanıcının izlediği bir video öncesi bu reklamlar gösterilmektedir. Örneğin, izlenen video öncesindetoplam 10 saniyelikbirreklam gösteriliyor ancak kullanıcı bu reklamın 5 saniyesini izleyip atlarsa herhangi bir şekilde maliyetlendirme olmamaktadır. Bu reklamların etkinliğini arttırmak için ilk 5 saniyede video reklam, kullanıcının ilgisini çekecek şekilde tasarlanmalıdır.


Youtube tru ev iew in search video reklamlar
YoutubeTrueViewIn-SearchVideo Reklamları

"YouTube'daTanıtılanVideolar"ınaramareklamıkısmıolarakbilinenbubiçim, birvideoyuYouTube'dakiaramasonuçlarınınyanındatanıtmanızaolanaksağlamaktadır.TrueViewreklamlarında, yalnızcaizleyici video içeriklerinegözatarkenvideonuzubilfiilseçtiğindeveya ilk yüklemedensonrabirvideoyuizlemeyedevamettiğindeödemeyaparsınız. 


Youtube tru ev iew in display video reklamlar
YoutubeTrueViewIn-DisplayVideo Reklamları

"YouTube'daTanıtılanVideolar;yerpaylaşımı, tanıtılan video önerileri, ilgilivideolarve Google TıklaOynatgibi reklam çeşitlerini kapsamaktadır. Bu reklam çeşidi, bir reklamı YouTube videolarınınveya Google GörüntülüReklamAğı'ndakidiğer web sitesiiçeriğininyanındatanıtmakiçinkullanılır.Yalnızcaizleyicilerreklamıseyretmeyiseçtiklerindeücretlendirilirsiniz.


Youtube tru ev iew in slate video reklamlar
YoutubeTrueViewIn-SlateVideo Reklamları

Bu video reklam, YouTube veya Google GörüntülüReklamAğı'ndakiuzunsürelivideolardan (10 dakikadanuzun) öncetanıtmakiçinkullanılmaktadır. Uzunsüreli video oynatılmadanönceizleyicilere, farklıreklamverenlereaitüçreklamdanbiriniveya video boyuncaaralardaki normal reklamyayınlarınıizlemeseçeneğisunulur. Yalnızcaizleyicilerreklamıseyretmeyiseçtiklerindeücretlendirilirsiniz.


Youtube t kla oynat video reklamlar
Youtube Tıkla-Oynat Video Reklamları

Bu reklamlar, reklamiçeriğininstatikbiraçılışresmindebulunduğubağımsızvideolardır. Açılışresmi, kullanıcıvideoyubaşlatmadanöncetıklaoynat video reklamınızdagörünenstatikresimdir.Kullanıcıaçılışresminiveyaoynatdüğmesinitıkladığında, reklamın video bileşenioynatılır. Videonuz, açılışresmininyerinialırvereklamalanınıntamamınıkaplar.Videonuzunoynatılmasıkarşılığındadeğil, sitenizeyönlendirentıklamalarveyaaçılışresminizingösterimikarşılığındaücretlendirilirsiniz.


Youtube video i yer payla m g r nt l reklamlar
Youtube (Video İçi Yer Paylaşımı) Görüntülü Reklamları

Video içiyer paylaşımı reklamları reklam video yayıncısınınreklamınbaşlamasıiçinseçtiğizamanabağlıolarakbirçevrimiçi video akışıiçindegörünür. Reklam, video akışıoynatmaalanının alt tarafındaki %20’lik bölümdegörüntülenir. Her video akışısırasındabualandayalnızcatekbirreklamgörünür. Reklamlarküçültülebilir. Böyleceizleyici, videoyuizlerkenbirreklamıgizleyebilirveyagösterebilir. Reklam, birkaçsaniyesonrazatenotomatikolaraksimgedurumunaküçülür.


Youtube standart g r nt l reklamlar
Youtube Standart Görüntülü Reklamlar

Youtube Standart Görüntülü reklamlar videoların sağ tarafında standart resim şeklinde gösterilen reklamlardır.


Youtube reklamlar i in daha detayl bilgi almak istiyorsan z bize ula n

Youtube reklamları için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın!

www.nethizmet.net

Adres :DapRoyalCenterResidence No: 16 A Blok Daire: 2 AltayçeşmeMh. Çam Sk.  Maltepe / İSTANBULTelefon : +90.216.469 66 80 (pbx) Fax : +90.216.469 66 84 GSM : +90.555.980 28 92 E-posta :[email protected]


ad