LANO
Download
1 / 11

LANO - PowerPoint PPT Presentation


  • 103 Views
  • Uploaded on

LANO. Toto je príbeh o horolezvoci, ktorý sa chcel dostať na vrchol najvyššej hory. Na túto veľkú cestu sa vydal po dlhoročnej príprave. Keďže však všetku slávu si chcel ponechať iba pre seba, rozhodol sa, že pôjde sám.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' LANO' - kelton


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

LANO

Toto je príbeh o horolezvoci, ktorý sa chcel dostať na vrchol najvyššej hory. Na túto veľkú cestu sa vydal po dlhoročnej príprave. Keďže však všetku slávu si chcel ponechať iba pre seba, rozhodol sa, že pôjde sám.


Vydal sa na cestu hore. Čas plynul a zvečerilo sa. Namiesto toho, aby si pripravil svoj stan na prenocovanie, pokračoval v lezení, až kým sa úplne zotmelo.


Na horu padla hustá tma. Okolo neho bolo všetko čierne. Slnko a mesiac zakryli ťažké mraky a nič nebolo vidno.


Ako tal liezol hore, práve keď bol už len niekoľko krokov od vrcholu, pošmykol sa a začal veľkou rýchlosťou padať. Okolo seba videl iba čierne bodky a cítil ako to to obrovskou silo ťahá nadol. V týchto strašných chvíľach sa mu pred očami odohrali všetky krásne ale i zlé momenty z jeho života.


Pri pomyslení na blízku smrť, odrazu pocítil, ako ho silno ťahá lano, ktorým bol uviazaný.

Jeho telo viselo vo vzduchu... Iba lano ho držalo. V tej chvíľi sa zmohol iba na výktik: Bože, pomôž mi!“Naozaj veríš, že ťa zachránim?” silno ťahá lano, ktorým bol uviazaný.

Pravdaže verím!Záchranári potom rozprávali, ako na druhý deň našli mŕtveho, zamrznutého horolezca. Jeho telo viselo na lane, ktorého sa kŕčovito držal.

IBA TRI METRE NAD ZEMOU...Nikdy nepochybuj o tom, čo prichádza od Boha. Nikdy nehovor, že na teba zabudol alebo že ťa opustil. Nikdy si nemysli, že sa o teba nestará. Pamätaj, že vždy stojí po Tvojom boku.

Ak je tento odkaz pre teba požehnaním, podeľ sa oň s tými, ktorých miluješ.

Boh Ťa žehnaj...


ad