Informacijos mainai ir procesai
Download
1 / 20

Informacijos mainai ir procesai - PowerPoint PPT Presentation


  • 209 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

Informacijos mainai ir procesai. Darbą atliko : Kristina Paipelytė Kristina Marozaitė 2c klasė. Turinys. Informacijos mainai ir dalyviai Informaciniai procesai Informacijos raida. Informacijos mainai ir dalyviai.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha

Download Presentation

Informacijos mainai ir procesai

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Informacijos mainai ir procesai

Darbą atliko : Kristina Paipelytė

Kristina Marozaitė

2c klasė


Turinys

  • Informacijos mainai ir dalyviai

  • Informaciniai procesai

  • Informacijos raida


Informacijos mainai ir dalyviai

Informacijos mainai – tai informacijos keitimasis tarp siuntėjo ir gavėjo.


Tas, kuris siunčia informaciją, t.y. kuris turi informaciją, vadinamas siuntėju. Tas, kuris priima informaciją, vadinamas gavėju. Gavėjas dar vadinamas informacijos priėmėju.


SIUNTĖJAS

GAVĖJAS

MAINŲ KANALAS

Turinys


Informaciniai procesai

Tai veiksmai kuriuos galime atlikti su informacija


Informaciniai procesai


Informacijos rinkimas

Informacijos rinkimas kaip ir kaupimas yra pradinė darbo su informacija stadija. Dažniausiai informaciją kaupiame turėdami tam tikrą tikslą. Kaupimo ir rinkimo procesas, yra gana svarbus tolesnei visuomenės raidai, sukaupta informacija gali naudotis mokslininkai, rašytojai, mokiniai ir t.t


Informacijos saugojimas

Informacijos saugojimas – tai procesas, skirtas sukauptai ir dažniausiai apdorotai informacijai saugoti. Vadinasi, informacijos saugojimas yra glaudžiai susijęs su kaupimu: reikia sukaupti, kad turėtum ką saugoti.


Informacijos kaupimas

Tai yra tas pats, kas ir informacijos rinkimas, tik kaupiama informacija yra daug geriau apdorojama.


Informacijos apdorojimas

Gautą, perduotą informaciją stengiamės suprasti, išskirti kas yra svarbiausia. Iš turimos informacijos darome kontekstus, hipotezes ir taip greičiau apdorojame informacija


Informacijos paieška

Informacijos galime ieškoti visur, internete, knygose. Kol informacijos nebuvo daug ją buvo susirasti labai lengva, o kuo daugiau informacijos, tuo sunkiau ją rasti. Tam yra kuriami visi katalogai, ir informacija internete, kad žmonėms būtų patogiau jos ieškoti.


Informacijos perdavimas

Žinios kurias turi vienas žmogus, tampa informacija tik tada, kai jis ją kam nors perduoda. Informacijos perdavimas glaudžiai susijęs su informacijos mainais. Informacijos perdavimas yra išskiriamas dviem aspektais tai erdvėje ir laike.

  • būtina perduoti informaciją iš vienos vietos į kitą.

  • būtina, kad ji pasiektų priėmėją reikiamu laiku.


Informacijos skleidimas

Informaciją gali skleisti kiekvienas žmogus, perduodamas ją kitiems.

Turinys


Informacijos raida


Kalba

Kalba, yra pirmoji sudėtinga komunikacijos priemonė. Ji atsirado ir yra imta tobulinti labai senai.


Raštas

Raštas yra žodinės kalbos grafinė raiška. Akustiniai signalai, garsai, žodžiai, sakiniai paverčiami sutartiniais simboliais. Užrašytą žodį galima perskaityti, t.y. paversti garsu.


Spauda

Sukūrus spaudą atsirado galimybė pereiti nuo tiesioginio ryšio iki brangaus, ribotai skleidžiančio informaciją. Plataus informacijos naudojimo.


Teleryšiai

Tai sudėtinga informacijos procesų pakopa. Maždaug prieš 160 metų buvo sukurtas sudėtingas techninis įrenginys – telegrafas. Jis atlieka dvi funkcijas, paverčia simbolius elektromagnetiniais impulsais ir perduoda juos per atstumą ryšių kanalais.


Kompiuteris

Tai techninė priemonė, pradėjusi naują informacijos etapą. Jis dar jaunas, penkių dešimčių metų, bet per tą laikotarpį jau pasikeitė kelios kompiuterių rūšys. Iš pradžių kompiuteriai tik skaičiavo. O toliau jų naudojimo paskirtis labai plėtėsi.


ad
  • Login