To nie je port to je ivot
Download
1 / 8

SNOWboarding - PowerPoint PPT Presentation


  • 142 Views
  • Uploaded on

..to nie je šport, to je život. SNOWboarding. Snowboarding je šport, ktorý vyžaduje klesajúci svah, ktorý je pokrytý snehom, snowboard jazdca spojený nohou pomocou špeciálnej montáže viazania. Čo je TO?.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' SNOWboarding' - ernie


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

O je to

Snowboarding je šport, ktorý vyžaduje klesajúci svah, ktorý je pokrytý snehom, snowboard jazdca spojený nohou pomocou špeciálnej montáže viazania.

Čo je TO?


Vznik a hist ria

Snowboarding vymysleli americkí surfisti začiatkom šesťdesiatych rokov, keď mali v zime dlhú chvíľu. Skúšali to i skateboardisti, ktorí sa snažili jazdiť na snehu na skateboardoch s odmontovanými kolieskami. Boardy sa síce šmýkali, horšie to bolo s bezpečnosťou. Experimentovali aj lyžiari. Vynašli takzvaný snufer (dve lyže spojené do jednej). Na konci snufera bol upevnený povraz, ktorý slúžil na udržanie stability. Až v sedemdesiatych rokoch nadobudol snowboarding dnešnú tvár. Keď si Jake Burton vypožičal od lyží nepoddajnú, flexibilnú umelinu s názvom P-tex. Vyriešila sa ostrosť hrán a v roku 1983 aj viazanie (Jeff Grell), mohli jazdci konečne udržiavať kontrolu nad doskou aj v tvrdom snehu.

Vznik a história


Vybavenie

Dôležitou súčasťou je: šesťdesiatych rokov, keď mali v zime dlhú chvíľu. Skúšali to i skateboardisti, ktorí sa snažili jazdiť na snehu na skateboardoch s odmontovanými kolieskami. Boardy sa síce šmýkali, horšie to bolo s bezpečnosťou. Experimentovali aj lyžiari. Vynašli takzvaný snufer (dve lyže spojené do jednej). Na konci snufera bol upevnený povraz, ktorý slúžil na udržanie stability. Až v sedemdesiatych rokoch nadobudol snowboarding dnešnú tvár. Keď si Jake Burton vypožičal od lyží nepoddajnú, flexibilnú umelinu s názvom P-tex. Vyriešila sa ostrosť hrán a v roku 1983 aj viazanie (Jeff Grell), mohli jazdci konečne udržiavať kontrolu nad doskou aj v tvrdom snehu.

Doska (snowboard)

Viazanie (mäkké alebo tvrdé)

Topánky

vybavenie


Pri snowboardingu rozlišujeme rôzne štýly jazdy, rozdelené do niekoľkých skupín, pričom každú je možné ďalej deliť. Všeobecne sa štýly jazdy a tým aj snowboardy pre ne určené, delia na tri základné skupiny:

Freestyle snowboarding

Carving snowboarding

Freeride snowboarding

Štýly


Freestyle snowboarding rozdelené do niekoľkých skupín, pričom každú je možné ďalej deliť. Všeobecne sa štýly jazdy a tým aj snowboardy pre ne určené, delia na tri základné skupiny:

Zahŕňa jazdu v neupravených terénoch, rôzne skoky, otočky, saltá a iné triky, jazdu v snowparkoch, zdolávanie rôznych prekážok a tež snowboarding v halfpipe (U-rampa.)

Carving snowboarding

Jazda po upravených zjazdovkách výchradne rezanými oblúkmi. Dôraz sa kladie hlavne na maximálny prenos sily na hranu snowboardu.

Freeride snowboarding

Je zrejme najpopulárnejším štýlom. Je kombináciou freestylu a carvingu. Predstavuje ako voľnú jazdu po neupravenom teréne, tak aj jazdu po upravených zjazdovkách. Do tejto skupiny zaraďujeme aj extrémny snowboarding.


Http www youtube com watch v kh29 serh0y ob av3e

http://www.youtube.com/watch?v=kh29_SERH0Y&ob=av3e rozdelené do niekoľkých skupín, pričom každú je možné ďalej deliť. Všeobecne sa štýly jazdy a tým aj snowboardy pre ne určené, delia na tri základné skupiny:


Akujem za pozornos

Vladimír Senaj rozdelené do niekoľkých skupín, pričom každú je možné ďalej deliť. Všeobecne sa štýly jazdy a tým aj snowboardy pre ne určené, delia na tri základné skupiny:

I.B

Ďakujem za pozornosť


ad