ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ СТРАХОВИХ ПЛАТЕЖІВ І ...
Download
1 / 6

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ СТРАХОВИХ ПЛАТЕЖІВ І СТРАХОВИХ В ГАЛУЗІ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ - PowerPoint PPT Presentation


 • 134 Views
 • Uploaded on

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ СТРАХОВИХ ПЛАТЕЖІВ І СТРАХОВИХ В ГАЛУЗІ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ. Якість конкурентного середовища і прозора, справедлива система оподаткування, що спонукає до активності не тільки суб’єктів господарювання, а й (насамперед) їх клієнтів

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ СТРАХОВИХ ПЛАТЕЖІВ І СТРАХОВИХ В ГАЛУЗІ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ' - donna-tran


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ СТРАХОВИХ ПЛАТЕЖІВ І СТРАХОВИХ В ГАЛУЗІ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ

 • Якість конкурентного середовища і прозора, справедлива система оподаткування, що спонукає до активності не тільки суб’єктів господарювання, а й (насамперед) їх клієнтів

 • Найбільші пільги мають фізичні і юридичні особи, які за пенсійною програмою банку «Аркада» перераховують кошти на рахунки учасників фондів банківського управління (ФБУ):

  - кошти, внесені платниками податку на рахунки учасників фондів банківського управління, включаються до складу валових витрат платника податку в розмірі, що не перевищує 10 відсотків валового доходу цього платника за звітний період. (Це проти 15% на ФОП у випадках страхових компаній і недержавних пенсійних фондів)

  Відповідно до п.22.8 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” не підлягають оподаткуванню у межах норм:

  - кошти працівника - учасника пенсійної програми банку “Аркада”, які перераховуються на пенсійний рахунок із заробітної плати або із винагороди за договором на підставі відповідної заяви, поданої працівником до бухгалтерії підприємства;

  - кошти, перераховані фізичною особою - учасником пенсійної програми банку “Аркада” на власний пенсійний рахунок або до пенсійного ФБУ, виплати з якого здійснюються на користь членів сім’ї першого ступеня споріднення.

 • Пенсійне страхування згідно проекту Держфінпослуг нового Закону України “Про страхування” розробленого з урахуванням рекомендацій Світового банку по ключовим позиціям враховує пропозиції ринку, висловлені у “Концептуальних засадах участі страховиків у недержавному пенсійному забезпеченні” та в Проекті Закону про внесення змін до деяких Законів України (щодо страхування життя) 9026-1 від 15.02.2006 депутатів Матвієнкова С. А., Бойка В. С., Вернигори Л. М.


Оподаткування страхових внесків СТРАХОВИХ ПЛАТЕЖІВ І СТРАХОВИХ В ГАЛУЗІ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ

Договір довгостроковий

Договір не довгостроковий


Особливості пільгового оподаткування страхових платежів за договором довгострокового страхування життя працівників

1.

пільг. плат = пільг. плат., де i – номер місяця в оподатковуваному періоді ― максимальна сума сплачуваних протягом податкового періоду страхових платежів (внесків), що користується податковою пільгою [ пп.. 6.5.1 п. 6.5 ст. 6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"];

пільг. плат. = Сума місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножена на 1,4 та округлена до найближчих 10 гривень ― максимальна сума місячного страхового платежу (внеску), що користується податковоюпільгою [ пп.5.6.2 ст.5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” та пп..6.5.1 п. 6.5 с. 6 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”].

Страхові платежі, що перевищують зазначені розміри (межі), підприємство сплачуватиме з чистого прибутку.

2. Базою розрахунку “обмежувальних 15%” береться зарплата, нарахована (без врахування суми утримуваних податків та обов'язкових платежів[1]), а не фактично сплачена. Точніше ― загальний оподатковуваний доход у вигляді заробітної плати й інших, прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та відшкодувань.

3. Не важливо на чию користь здійснюється страхування. Вигодонабувачем може бути і підприємство.

4. Страхові внески відображаються у складі валових витрат наростаючим підсумком. Отже є можливість протягом року ― по мірі збільшення нараховуваної зарплати, а значить і абсолютного значення нарахованих на неї 15% ― “довраховувати” виконані раніше доплати.

5. Знято застереження, що підприємство-страхувальник має бути для застрахованих осіб, які перебувають з таким працедавцем у трудових відносинах, основним місцем роботи.

[1]Тобто нарахування здійснюється на “брудну” зарплату.


1 200 7
ОПОДАТКУВАННЯ СТРАХОВИХ ВИПЛАТдля фізичної особи за довгостроковими договорами страхування життя (з 1 січня 2007 року)

15% від

60 % суми одноразової страхової виплати

Ставка податку становить

ОБ’ЄКТИ СПАДЩИНИ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ (ДЛЯ ВИГОДОНАБУВАЧІВ):

Вартість власності

* - Членами сім`ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ним діти.

Страхові виплати не оподатковуються за договорами недовгострокового страхування життя

15% від

60 % сум послідовних пенсійних виплат (додаткової пенсії)

15% від

викупної суми при достроковому розірванні договору страхування життя

суми послідовних пенсійних виплат (додаткової пенсії) для платника податку, що має вік не менший 70 р.

0% від

0% від

суми страхової виплати, якщо З.О. отримує інвалідність 1групи

5% від

Для члена подружжя спадкодавця

15% від

Для членів сім’їпершого ступеня споріднення *

Ставка податку

15% від

Для інших осіб


Пільги для фізичної особи, котра за власний рахунок сплачує страхові внески за договорами довгострокового страхування життя

Фізична особа-платник податку, яка за власний рахунок сплачує страхові внески за договорами довгострокового страхування життя як такої особи, так і членів її сім’ї першого, має податкові пільги у формі права віднести певні суми таких внесків до свого податкового кредиту, а саме: до складу податкового кредиту включається сума зазначених внесків (фактичних витрат), що не перевищує (у розрахунку за кожен з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

а) при страхуванні самої цієї особи[1] ― суми, визначеної у пп.6.5.1 п.6.5 ст.6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (тобто сумирічного граничного пільгового внеску пільг. плат );

б) при страхуванні членів сім’ї такої особи першого ступеня споріднення[2] ― 50% суми, визначеної у пп.6.5.1 п.6.5 ст.6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"

[1] тобто така фізособа є водночас страхувальником і застрахованою собою.

[2] тобто фізособа є страхувальником, а її родичі особи першого ступеня споріднення є застрахованими особами


Оподатковування страхових виплат в європейських країнах

Великобританія


ad