Vincentas van gogas
Sponsored Links
This presentation is the property of its rightful owner.
1 / 40

Vincentas van Gogas PowerPoint PPT Presentation


  • 70 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

Vincentas van Gogas. ( 1853 - 1890). O landų  tapytojas, postimpresionistas, grafikas. Gimė pastoriaus Teodoro van Gogo ir Anos Kornelios Karbentus šeimoje. 1862 m. rasti pirmieji Vincento piešiniai.  1869–1876 m. jis buvo dailės kūrinių parduotuvių tarnautojas Hagoje, Londone, Paryžiuje.

Download Presentation

Vincentas van Gogas

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Vincentas van Gogas

(1853- 1890)


Olandų tapytojas, postimpresionistas, grafikas.


Gimė pastoriaus Teodoro van Gogo ir Anos Kornelios Karbentus šeimoje. 1862 m. rasti pirmieji Vincento piešiniai


 1869–1876 m. jis buvo dailės kūrinių parduotuvių tarnautojas Hagoje, Londone, Paryžiuje.


 1880–1881 m. privačiai mokėsi Briuselyje, po metų – Hagoje pas A. Mauve, o 1885–1886 m. dar ir Antverpeno dailės akademijoje.


Ankstyvajai Vincento van Gogo kūrybai būdingi vargingų žmonių gyvenimo. Nutapė nemažai peizažų, natiurmortų. Šie Vincento van Gogo paveikslai realistiniai, tamsaus kolorito.


Vėliau, jau 1886–1888 m., Vincentas van Gogas apsigyveno Paryžiuje, kur susipažino su P. Gogenu, H. de Tulūzu-Lotreku, P. Signaku.


Čia tapė šviesaus kolorito miesto vaizdų, peizažų, portretų. Šiuose darbuose žymi impresionistų, P. Sezano kūrybos, japoniškų medžio raižinių įtaka.


Pagrindinę meninės išraiškos priemonę – šviesias, nepaprastai ryškias spalvas – atrado tik 1888 m., persikėlęs gyventi į nedidelį pietų Prancūzijos miestelįArlį, kur prasidėjo brandžiausias Vincento van Gogo kūrybos periodas


Svarbus Vincento van Gogo kūrybos šaltinis – gamta.Jo kūrybos tikslas – spalvomis ir išraiškingais potėpiais perteikti daiktų ir reiškinių esmę, įamžinti ne tai, kas atsitinka, o tai, kas tipiška.


Tame pačiame Arlyje, apimtas depresijos, 1888 m. Vincentas van Gogas nusipjovė savo kairę ausį.


Iki pat savo mirties, 1890 m., tapytojas buvo gydomas Saint-Remy, kur kopijavo Rembrandto, E. Delacroix, H.-V. Daumier raižinius. Dailininko mirties priežastis – savižudybė.


Vincentas van Gogas sukūrė apie 800 šimtus drobių, bet tik vieną iš jų – „Raudonieji Arlio vynuogynai“ – pardavė būdamas gyvas.


 1973 m.AmsterdameatidarytasVincento van Gogomuziejus.Nuolatinė muziejaus ekspozicija pasakoja apie Vincento van Gogo gyvenimą ir jo kūrybą.


Lietuvių architektas ir fotografasTadas Černiauskas norėjo tai išsiaiškinti – tad skaitmeniškai perkūrė vieną iš žinomiausių autoportretų į modernų portretą. 


Nuorodos: http://www.youtube.com/watch?v=Sg_8sX4knRU


Tas, kuris myli, gyvena, o kuris gyvena, dirba.

Vincentas van Gogas


  • Login