Nafta
Download
1 / 31

Nafta - PowerPoint PPT Presentation


 • 247 Views
 • Uploaded on

Nafta. Nafta - Žemės plutoje susidaręs degus skystis, aliejaus konsistencijos. Naftos kilmė. Nebiogeninė naftos kilmės teorija

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Nafta' - deion


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Nafta em s plutoje susidar s degus skystis aliejaus konsistencijos
Nafta - Žemės plutoje susidaręs degus skystis, aliejaus konsistencijos.


Naftos kilm
Naftos kilmė

 • Nebiogeninė naftos kilmės teorija

  Daug rusų ir ukrainiečių geologų palaiko nebiogeninę naftos susidarymo teoriją. Ji sako, kad žemėje, kaip ir kitose saulės sistemos planetose yra ir buvo tam tikras angliavandenilių kiekis. Laikui bėgant dėl angliavandenilių tankio, jie kilo į žemės paviršių. Kartu veikiami šilumos ir slėgio virto nafta.

 • Biogeninė naftos kilmės teorija

  Ši teorija sako, kad nafta, kaip ir dujos ar akmens anglis, susidarė dėl slėgio ir karščio iš jūros organizmų, kurie žuvę grimzdo į jūros dugną. Po nugrimzdimo šie iš organinių medžiagų susidarę sedimentai per ilgą laiką buvo veikiami slėgio ir aukštos temperatūros, dėl ko susidarė nafta • Lietuvos teritorija įeina į Baltijos naftingąją sritį. Naftos telkinių surasta vakarinėje šalies dalyje. Naftos telkiniai ir licenziniai plotai yra šie:

  Girkaliai – Girkalių plotas, Kretinga, Nausodis, Plungės plotas (licenziją žvalgyti ir eksploatuoti telkinius turi AB „Geonafta”)

  Genčiai – Šventosios plotas (licencija UAB „Genčių nafta“)

  Ablinga, Šiaurės Vėžaičiai (Antkoptis) ir Vėžaičiai – Klaipėdos plotas (UAB „Manifoldas“)

  Degliai, Pociai, Sakučiai, P. Šiūpariai, Šiūpariai, Vilkyčiai – Gargždų plotas (UAB „Minijos nafta“)

  Platelių plotas (UAB „Troba“)


Klaip dos nafta
Klaipėdos nafta Naftos telkinių surasta vakarinėje šalies dalyje. Naftos telkiniai ir licenziniai plotai yra šie:


Naftos gavyba pasaulyje
Naftos gavyba pasaulyje Naftos telkinių surasta vakarinėje šalies dalyje. Naftos telkiniai ir licenziniai plotai yra šie:


Naftotiekis
Naftotiekis Naftos telkinių surasta vakarinėje šalies dalyje. Naftos telkiniai ir licenziniai plotai yra šie:


Tanklaivis
Tanklaivis Naftos telkinių surasta vakarinėje šalies dalyje. Naftos telkiniai ir licenziniai plotai yra šie:


Naft eksportuojan i ali organizacija
Naftą eksportuojančių šalių organizacija Naftos telkinių surasta vakarinėje šalies dalyje. Naftos telkiniai ir licenziniai plotai yra šie:


 • OPEC - naftą eksportuojančių šalių organizacija (angl. Organization of the Petroleum Exporting Countries), naftą eksportuojančių šalių daugianacionalinis susivienijimas koordinuojantis naftos politiką pasaulinėje rinkoje ir nustatantis eksporto kiekius.

 • OPEC buvo įkurta 1960 metų rugsėjo 14 dieną Bagdade penkių naftą išgaunančių šalių (tai buvo Irakas, Iranas, Kuveitas, Saudo Arabija ir Venesuela) iniciatyva.


Alys nar s priklausan ios opec
Šalys – narės,priklausančios OPEC Organization of the Petroleum Exporting Countries), naftą eksportuojančių šalių daugianacionalinis susivienijimas koordinuojantis naftos politiką pasaulinėje rinkoje ir nustatantis eksporto kiekius.

 Alžyras(nuo 1969 metų) ; Indonezija (nuo 1962 metų) ; Irakas (nuo 1960m.) ; Iranas (nuo 1960 m.) ; Kataras (nuo 1961 m.) ; Kuveitas (nuo 1960 m.) ; Libija (nuo 1962 m.) ; Nigerija (nuo 1971 m.) ; Saudo Arabija (nuo 1960 m.) ; Jungtiniai Arabų Emyratai (nuo 1967 m. priklausė OPEC kaip Abu – Dahabi, o nuo 1974 m. jau kaip Jungtiniai Arabų Emyratai) ; Venesuela (nuo 1960 m.)


Naftos atsargos
Naftos atsargos Organization of the Petroleum Exporting Countries), naftą eksportuojančių šalių daugianacionalinis susivienijimas koordinuojantis naftos politiką pasaulinėje rinkoje ir nustatantis eksporto kiekius.


Naftos importas ir eksportas
Naftos importas ir eksportas Organization of the Petroleum Exporting Countries), naftą eksportuojančių šalių daugianacionalinis susivienijimas koordinuojantis naftos politiką pasaulinėje rinkoje ir nustatantis eksporto kiekius.


Ar u teks naftos
Ar užteks naftos? Organization of the Petroleum Exporting Countries), naftą eksportuojančių šalių daugianacionalinis susivienijimas koordinuojantis naftos politiką pasaulinėje rinkoje ir nustatantis eksporto kiekius.


Naftos i siliejimas
Naftos išsiliejimas Organization of the Petroleum Exporting Countries), naftą eksportuojančių šalių daugianacionalinis susivienijimas koordinuojantis naftos politiką pasaulinėje rinkoje ir nustatantis eksporto kiekius.


ad