Spotkanie przedszkolaków z osp w Gdowie - PowerPoint PPT Presentation

Spotkanie przedszkolak w z osp w gdowie
Download
1 / 9

  • 83 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

Spotkanie przedszkolaków z osp w Gdowie.

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

Spotkanie przedszkolaków z osp w Gdowie

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Spotkanie przedszkolak w z osp w gdowie

Spotkanie przedszkolaków z osp w Gdowie

W Październiku 2013r. na Gdowskich Błoniach odbyło się spotkanie przedszkolaków z grup Krasnali i Skrzatów ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gdowa. W spotkanie zostali zaangażowani przede wszystkim młodzi strażacy, którzy mogli się wykazać umiejętnościami organizowania bezpiecznej zabawy i zapewnienia opieki dla przedszkolaków. Dla gości przygotowano miasteczko strażackie, w którym można było „gasić pożar”, pokonywać rozmaite przeszkody, oglądać sprzęt ratowniczy i zasiąść za kierownicą samochodu strażackiego. Dzieci bardzo cieszyły się ze spotkania, należy pochwalić je za duże zdyscyplinowanie i uważne słuchanie starszych kolegów strażaków. Na zakończenie największą przyjemność sprawiło przymierzanie strażackich hełmów, i kurtek. Z przedszkolakami obecne były wychowawczynie oraz przybyli do pomocy rodzice.


Dzie drzewa i pieczonego ziemniaka wtz podolany

Dzień drzewa i pieczonego ziemniaka wtzpodolany

W październiku już po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach „Święta Drzewa i Pieczonego Ziemniaka” w Podolanach. Głównym celem tej imprezy  jest integracja grup przedszkolnych z podopiecznymi WTZ oraz kultywowanie tradycji. Dzieci poznały historię pieczonego ziemniaka, a także dowiedziały się skąd pochodzi to warzywo i kto je sprowadził do  Polski. Poznały również inne nazwy popularnego kartofla. Uczestniczyły w różnych konkursach oraz grach zespołowych. Na koniec zapłonęło wielkie ognisko, zapachniały smażone kiełbaski, a w popiele powoli piekły się ziemniaki.


Dzie niezapominajki

Dzień Niezapominajki

W dniu 08.06.2013 roku odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste święto Dnia Niezapominajki, które przebiegało pod hasłem "Piękna nasza Polska cała". dzieci przedstawiały tańce i przyśpiewki ludowe z różnych regionów polski. pod takim samym hasłem zorganizowana była wystawa prac plastycznych. celem tej uroczystości było propagowanie i krzewienie wśród dzieci elementów kultury ludowej naszego kraju oraz aktywnego spędzania wolnego czasu z rodziną. Dzieci z całymi rodzinami mogły skorzystać z różnorodnych atrakcji: zawody strażackie, gry o zabawy sportowe, konkursy plastyczne, malowanie twarzy, zamki dmuchane, gry i zabawy zręcznościowe, zabawy integracyjne, turniej piłki siatkowej oraz pokaz klauna. po sportowych i scenicznych zmaganiach można było posilić sie kiełbaską z grilla oraz ciastami pieczonymi przez naszych rodziców.


  • Login