Nie tylko na cz w kazimierz dolny pu awy
Download
1 / 20

Nie tylko Nałęczów, Kazimierz Dolny, Puławy - PowerPoint PPT Presentation


 • 134 Views
 • Uploaded on

Nie tylko Nałęczów, Kazimierz Dolny, Puławy. Rezerwat Przyrody Piskory. „Piskory” jest to rezerwat utworzony w 1998 roku. Leży on w gminie Żyrzyn, w pobliżu wsi Borysów. Powstał w wyniku spiętrzenia wody na cieku Duży Pioter.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Nie tylko Nałęczów, Kazimierz Dolny, Puławy' - brielle-brock


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Rezerwat przyrody piskory
Rezerwat Przyrody Piskory

„Piskory” jest to rezerwat utworzony w 1998 roku. Leży on w gminie Żyrzyn, w pobliżu wsi Borysów. Powstał w wyniku spiętrzenia wody na cieku Duży Pioter.


Jest to miejsce obfite w gatunki zwierząt i roślin. Można tu spotkać bąka, bielika, błotniaka stawowego, myszołowa, orlika krzykliwego, zielonkę, rybitwę białoskrzydłą a także bobry, sarny, jelenie łosie, dziki i wiele innych zwierząt. Lęgi wywodzą tu także żurawie, gęsi gęgawe i puchacz.


Oprócz ptactwa Piskory słyną z bogatej roślinności, takiej jak Bagno zwyczajne, Konwalia majowa, Pajęcznica gałęzista, Pływacz zwyczajny, Jaskier wielki, Przebiśnieg, Przylaszczka i Wawrzynek wilczełyko.


Rezerwat Przyrody Piskory to wspaniałe miejsce, które ma bardzo wiele walorów turystycznych. Szkoda by było, aby zalety tego cudownego miejsca się zmarnowały. W naszej prezentacji postanowiłyśmy przedstawić pomysł na jak najlepsze wykorzystanie tego pięknego Rezerwatu.


Nieopodal jeziora Piskory znajdują się niewykorzystane oddziały leśne, na których chciałybyśmy zrealizować nasz pomysł. • Mamy zamiar utworzyć nowe, lepsze i zdecydowanie bezpieczniejsze ścieżki rowerowe oraz wypożyczalnie jednośladów. Dzięki nim w naszym ośrodku wypoczynkowym znajdzie się więcej rozrywek dla młodzieży i osób lubiących ruch, a także będzie można szybciej oraz atrakcyjniej zwiedzać Rezerwat.


Kolejnym naszym pomysłem jest wybudowanie Parku linowego nieopodal Piskor. Ma mieć on 4 trasy wspinaczkowe o różnych stopniach trudności.


Wybudujemy także stołówkę, w której będą podawane lokalne przysmaki oraz sklep z pamiątkami i niezbędnymi przedmiotami codziennego użytku.


Wokół J. Piskory znajdą się punkty widokowe, tablice informacyjne, znaki dotyczące ścieżek rowerowych oraz miejsca, w których turyści będą mogli odpocząć i posłuchać pięknego śpiewu ptaków.Przewidywane koszty przedsi wzi cia
Przewidywane koszty przedsięwzięcia przejrzyste wykonałyśmy mapkę, która przedstawia plan naszego ośrodka wypoczynkowego, wyliczyłyśmy przewidywane koszty całego przedsięwzięcia oraz odszukałyśmy instytucje, które mogłyby wspomóc nas finansowo.

 • -jeden domek (6m na 6m) – ok.. 300 tys. zł,

 • -stołówka – ok.. 500 tys. zł,

 • -wypożyczalnia rowerów – ok.. 200 tys. zł,

 • -sklep – ok. 200 tys. zł,

 • -Park linowy – ok.. 200 - 400 tys. zł,

 • -ścieżki rowerowe, punkty widokowe i inne – ok. 150 tys. zł.

 • Podsumowując koszty całego naszego przedsięwzięcia wynosiłyby ok. 3,150 tys. zł.


Dofinansowania z kt rych mog yby my skorzysta
Dofinansowania, z których mogłybyśmy skorzystać przejrzyste wykonałyśmy mapkę, która przedstawia plan naszego ośrodka wypoczynkowego, wyliczyłyśmy przewidywane koszty całego przedsięwzięcia oraz odszukałyśmy instytucje, które mogłyby wspomóc nas finansowo.

 • W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 Zarząd Województwa Lubelskiego proponuje wsparcie poprzez:

 • możliwość składania wniosków w 2013 roku o przyznanie pomocy za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”

 • wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania:- Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej - limit środków wynosi 441.813,50 zł;- Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw - limit środków wynosi 451.160,00 zł;- Małe Projekty - limit środków wynosi 694.481,00 zł;Nasz projekt postanowiłyśmy nazwać „Żyj w zgodzie z przyrodą”, ponieważ wierzymy, że w dzisiejszym zabieganym świecie, choć garstka ludzi nadal kocha przyrodę i chce przebywać pośród niej, tak jak my. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się zrealizować nasz pomysł .


Prezentację wykonały: przyrodą”, ponieważ wierzymy, że w dzisiejszym zabieganym świecie, choć garstka ludzi nadal kocha przyrodę i chce przebywać pośród niej, tak jak my. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się zrealizować nasz pomysł

Adrianna Szaruga

i

Gabriela Jankowska


ad