slide1
Download
Skip this Video
Download Presentation
Сенкан

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 11

Сенкан - PowerPoint PPT Presentation


 • 360 Views
 • Uploaded on

Сенкан. Сенкан — це вірш , що складається з п’яти рядків Слово ” сенкан ” походить від французького слова ” п’ять ” і позначає вірш у п’ять рядків. П ерший рядок має містити слово, яке позначає тему ( звичайно , це іменник )

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Сенкан' - braima


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

Сенкан — цевірш, що складається з п’ятирядків

Слово ”сенкан” походить від французького слова ”п’ять” і позначаєвірш у п’ятьрядків.

slide3

Перший рядок має містити слово, яке позначає тему (звичайно, цеіменник)

2. Другий рядок – цеопис теми, який складається з двох слів (два прикметника)

3. Третій рядок називаєдію, пов’язану з темою, і складається з трьох слів (звичайноцедієслова).

4. Четвертий рядок є фразою, яка складається з чотирьох слів і висловлюєставлення до теми, почуття з приводу обговорюваного.

5. Останній рядок складається з одного слова — синоніма до першого слова, в ньомувисловлюєтьсясутність теми, нібиробитьсяпідсумок.

slide4

Форум

Гомінкий, цікавий

Розважає, розвиває, веселить

Гарнемісце для знайомств

Спілкування

Життя

Миттєве, безжалісне,

Палає, кидає, відвертається,

Знаючитвоєслабкемісце...

Смерть

slide6

Нарис - різновидтвору-опису, у якому зображено дійсні факти, події й конкретних людей.

slide7

Тематика нарисів

 • Суспільно-політична;
 • Побутова;
 • Історична;
 • Психологічна.
slide8

Різновиди нарису

 • художній
 • науковий
slide9

Особливості твору-нарису

 • Невеликий за обсягом
 • Немає чіткої, завершеної фабули
 • Створюється в художньо-публіцистичному стилі
 • Головна мета нарису – «демонструвати і пояснювати особливо важливі або нові, раніше невідомі факти»
 • Виклад наукових фактів або суспільних явищ базується на основі розгортання сюжету, у якому діють люди
 • Використання художніх засобів
slide10

«УСІ МИ – ТІЛЬКИ УЧНІ Й ВЧИТЕЛІ…»

(Улюбленійвчительціприсвячується)Коли в повітрілунає слово «вчитель», мимоволіуявляєшсобіжінку, волоссяякоїзлегкапомережанесрібнимипавутинками, а в руках – букетик жовтихнарцисів. Вона поспішає до школи й нагадує весну. Така ж юна, така ж усміхнена, така ж рада життю. І то дарма, що за плечима роки…Кажуть, що доля вчителя – одна з найважчих. І вонодійсно так.. Адже, щоб ним стати, слід перш за все мативеликесерце та безмежнулюбов до дітей.ЄвгенаНарцисівнаПужанівська – тому приклад. Будучи вчителем від Бога, вона є ще й прекраснимпоетом і просто хорошоюлюдиною. Любить життя у всіхйогопроявах, особливо цей мотив звучить у їївірші “Типробач”. За фахомЄвгенаНарцисівна – філолог, тому і працюєвчителемукраїнської мови та літератури в Малієвецькій ЗОШ. Їїоточує сила-силеннадрузів, для багатьох вона – мудрийпорадник.Її урок нагадуєказку. Ніякихособливих рис, ніякихметодичних «незрозумілиць». Все надзвичайно просто, легко і в ритм. Це душа, яка відкриває перед тобою світ. Коли з уст вчительки звучать слова, до прикладу, про Довженка, тиуявляєш, як хлюпоче водами Десна, ота, що зачарована, а коли хоч словечко промовить про Олеся Гончара, - ввісні до тебе приходить йогогрізний собор.

slide11

Школярідужелюблять свою вчительку. Інтер\'єрїїкласу, в якомупроходятьзаняттянадзвичайносприяєтворчомупроцесу, обговореннюлітературнихтворів. А там, в куточку, що білявікна, за якимледьчутношумитьберізка, до тебе приходить натхнення. Фіолетова тюль кидає легкий відтінок на парти, що стоять по двівкупі і, здається, що скрізьрозливсяфіалковийцвіт. Справжнійподихвесни, з якимперегується й ім\'явчительки.ПоглядЄвгениНарцисівни – проникливий і щирий, а очі, мов небо, такі ж бездонні та глибокі. Голос тихий, інколирозбавлений глухим, ледьчутним кашлем. Коли вона диктує диктант, тобізовсім не хочеться, щобвінзакінчувався. Навіть зараз в пам\'ятізринають звуки того голосу: “Заплітає клен у свою чуприну золотавелистя...”У себе вдома вона бабуся Женя, а для учнів – дорога Нарцисівна. З багатьмасвоїмивипускниками вона і досілистується, а вони – не забуваютьнайкращоївчительки. ...Педагоги, немовсвяті. Даючипутівки в житя, вони моляться за нашідолі.

ad