Kazasi
Download
1 / 8

İŞ KAZASI - PowerPoint PPT Presentation


  • 180 Views
  • Uploaded on

İŞ KAZASI. Sayın Şantiye Şefim İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım,bunu yeterli görmeyerek ayrıntılı olarak yazmamı istemişsiniz. Şu anda hastanede yatmama neden olan iş kazası aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur. Bildiğiniz gibi ben bir duvar ustasıyım.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' İŞ KAZASI' - blair-cain


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Sayın Şantiye Şefim

İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım,bunu yeterli görmeyerek ayrıntılı olarak yazmamı istemişsiniz.

Şu anda hastanede yatmama neden olan iş kazası aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur.


Bildiğiniz gibi ben bir duvar ustasıyım.

İnşaatın altıncı katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmışdı.

Yaklaşık 250 Kg. kadar olduğunu tahmin ettiğim bu tuğlaları aşağıyaindirmek gerekiyordu


Aşağıya indim, bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım,altıncı kata çıktım.İpi bir çıkrıktan geçirip,ucunu aşağıya saldım.Tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili altıncı kata çıkardım.İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı altıncı kata çıktım.Bütün tuğlaları varile doldurdum.


Aşağıya indim,bağladığım ipin ucunu çözmemle birlikte birden kendimi havalarda buldum.Nasıl bulmamayım?Ben yaklaşık 70 kiloyum.250 Kg.lık varil süratle aşağıya düşerken beni yukarıya çekti.Heyecan ve şaşkınlıktan ipi bırakmayı akıl edemedim.Yolun yarısında varille çarpıştık.


Sağ iki kaburgamın bu sırada kırıldığını sanıyorum.Tam yukarı çıkınca,iki parmağım iple beraber çıkrığa sıkıştı,parmaklarımda bu sırada kırıldı.Bu esnada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı,varil hafifleyince, bu sefer ben aşağı inmeye varil yukarıçıkmaya başladı


yolun yarısında yine varille çarpıştık. sanıyorum.Sol bacağımın kaval kemiği de bu sırada kırıldı.Can havli ile ipi bırakınca.Yere düştüm,kalça kemiğimde bu anda kırılmış.Başımı yukarıya kaldırdığımda boş varilin süratle üzerime geldiğini gördüm.


Kafatasımın da böyle çatladığını sanıyorum. sanıyorum.Bayılmışım,gözümü hastanede açtım.Cenab-ı Haktan tüm kullarını böyle görünmez kazalardan korumasını niyaz eder,hürmetle ellerinizden öperim Duvarcı Ustanız ........