بسم الله الرحمن الرحیم - PowerPoint PPT Presentation

بسم الله الرحمن الرحیم
Download
1 / 10

 • 96 Views
 • Uploaded on
 • Presentation posted in: General

بسم الله الرحمن الرحیم.

I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.

Download Presentation

بسم الله الرحمن الرحیم

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


3669543

بسم الله الرحمن الرحیم

 آنکس که زمین را بستر شما قرار داد و آسمان (جو زمین) را همچون سقفی بر بالای سر شما و از آسمان آبی فرو فرستاد، و بوسیله آن میوه‏ها را پرورش داد، تا روزی شما باشد، بنابر این برای خدا شریکهائی قرار ندهید در حالی که می‏دانید (هیچ یک از این شرکاء و بتان نه شما را آفریده‏اند و نه شما را روزی می‏دهند).

الَّذي جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ فِراشاً وَ السَّماءَ بِناءً وَ أَنْزَلَ مِنَ السَّماءِ ماءً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَراتِ رِزْقاً لَکُمْ فَلا تَجْعَلُوا لِلَّهِ أَنْداداً وَ أَنْتُمْ تَعْلَمُونَ

22.بقره


3669543

چشمه

موضوع :

تهیه کنندگان :

محمد امین محبوب

سید امیرحسین میرصانع

علیرضا علی اکبری


3669543

اصلاً چشمه چیست ؟

چشمه نوعی منبع آب بوده که هنگامی که بخشی از تپه، کف دره و یا .... با یک توده آب زیرزمینی برخورد می نماید، تشکیل می شود. یک چشمه در نتیجه پر شدن لایه های آبی تا حدی است که آب از سطح آن لبریز گردد.


3669543

چشمه محل تلاقی سفره‌های زیرزمینیآب با سطح زمین است. بسته به ثبات منبع آب، یک چشمه می‌تواند موقتی، دائمی یا خودجوش (آرتزین) باشد. در محل ظهور چشمه، گاه حوضچه‌ها یا نهرهایی پدید می‌آیند.

چشمه ها محدود به سطح زمین نمی باشند، دانشمندان چشمه هایی در اعماق 2.5 کیلومتری اقیانوس ها در امتداد ریدج های میان اقیانوسی را نیز شناسایی کرده اند. آب های داغی این مناطق ( بیشتر از 300 درجه سلسیوس ) از مواد معدنی و سولفورها غنی می باشند.


3669543

 • چشمه آب گرم

چشمه آب معدنی

چشمه نشتی

 • چشمه کارستی


3669543

چشمه آب گرم

چشمه آب گرم یا چشمه گرمابی مکانی است که به صورت مداوم آب گرم یا داغ از زمین خارج می‌شود. به خاطر درصد بالای مواد حل شده معدنی آب بعضی از این چشمه‌ها عده‌ای از آن‌ها استفاده درمانی می‌کنند.كه توسط انرژي زمين گرمايي گرم مي شود.


3669543

چشمه نشتی

در برخی زمین‌های ماسه‌ای و مسطح مانند زمین‌های کشور هلند آب‌های زیرزمینی از نقاطی نزدیک به هم به روی زمین می‌جوشد که به این پدیده، چشمه‌های نشتی گفته می‌شود.


3669543

چشمه آب معدنی

 • چشمه ایاست که املاح معدنیقابل توجهی به جز کربنات سدیمو یا سولفات سدیمبصورت محلول داشته باشد. املاح موجود در چشمه‌های آب معدنی اغلب خاصیت درمانی دارند.

 • انواع چشمه‌های آب معدنی عبارتند از:

 • چشمه نمکی که حاوی املاح نمکی است.

 • چشمه گوگردی که حاوی محلول سولفورهاست.

 • چشمه آب آهن دار که حاوی محلول ترکیبات آهناست.


3669543

چشمه کارستی

به چشمه هاي گفته مي شود كه به شكلهاي انحلالي مختلف تحت شرايط اقليمي در زمين بوجود مي آيند.

شبكه كارست: از مجموعه درز و شكاف كه از درون خود آبهاي نفوذي عبور مي كند تشكيل مي شود و شامل سه منطقه ( جذب آب ، انتقال آب بصورت افقي و انتقال آب بصورت عمودي ) مي باشد.


3669543

پایان


 • Login