بسم الله الرحمن الرحیم
Download
1 / 10

بسم الله الرحمن الرحیم - PowerPoint PPT Presentation


  • 103 Views
  • Uploaded on

بسم الله الرحمن الرحیم.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' بسم الله الرحمن الرحیم' - belva


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

بسم الله الرحمن الرحیم

 آنکس که زمین را بستر شما قرار داد و آسمان (جو زمین) را همچون سقفی بر بالای سر شما و از آسمان آبی فرو فرستاد، و بوسیله آن میوه‏ها را پرورش داد، تا روزی شما باشد، بنابر این برای خدا شریکهائی قرار ندهید در حالی که می‏دانید (هیچ یک از این شرکاء و بتان نه شما را آفریده‏اند و نه شما را روزی می‏دهند).

الَّذي جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ فِراشاً وَ السَّماءَ بِناءً وَ أَنْزَلَ مِنَ السَّماءِ ماءً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَراتِ رِزْقاً لَکُمْ فَلا تَجْعَلُوا لِلَّهِ أَنْداداً وَ أَنْتُمْ تَعْلَمُونَ

22.بقره


چشمه

موضوع :

تهیه کنندگان :

محمد امین محبوب

سید امیرحسین میرصانع

علیرضا علی اکبری


اصلاً چشمه چیست ؟

چشمه نوعی منبع آب بوده که هنگامی که بخشی از تپه، کف دره و یا .... با یک توده آب زیرزمینی برخورد می نماید، تشکیل می شود. یک چشمه در نتیجه پر شدن لایه های آبی تا حدی است که آب از سطح آن لبریز گردد.


چشمه محل تلاقی سفره‌های زیرزمینیآب با سطح زمین است. بسته به ثبات منبع آب، یک چشمه می‌تواند موقتی، دائمی یا خودجوش (آرتزین) باشد. در محل ظهور چشمه، گاه حوضچه‌ها یا نهرهایی پدید می‌آیند.

چشمه ها محدود به سطح زمین نمی باشند، دانشمندان چشمه هایی در اعماق 2.5 کیلومتری اقیانوس ها در امتداد ریدج های میان اقیانوسی را نیز شناسایی کرده اند. آب های داغی این مناطق ( بیشتر از 300 درجه سلسیوس ) از مواد معدنی و سولفورها غنی می باشند.


چشمه آب معدنی

چشمه نشتی

  • چشمه کارستی


چشمه آب گرم

چشمه آب گرم یا چشمه گرمابی مکانی است که به صورت مداوم آب گرم یا داغ از زمین خارج می‌شود. به خاطر درصد بالای مواد حل شده معدنی آب بعضی از این چشمه‌ها عده‌ای از آن‌ها استفاده درمانی می‌کنند.كه توسط انرژي زمين گرمايي گرم مي شود.


چشمه نشتی

در برخی زمین‌های ماسه‌ای و مسطح مانند زمین‌های کشور هلند آب‌های زیرزمینی از نقاطی نزدیک به هم به روی زمین می‌جوشد که به این پدیده، چشمه‌های نشتی گفته می‌شود.


چشمه آب معدنی

  • چشمه ایاست که املاح معدنیقابل توجهی به جز کربنات سدیمو یا سولفات سدیمبصورت محلول داشته باشد. املاح موجود در چشمه‌های آب معدنی اغلب خاصیت درمانی دارند.

  • انواع چشمه‌های آب معدنی عبارتند از:

  • چشمه نمکی که حاوی املاح نمکی است.

  • چشمه گوگردی که حاوی محلول سولفورهاست.

  • چشمه آب آهن دار که حاوی محلول ترکیبات آهناست.


چشمه کارستی

به چشمه هاي گفته مي شود كه به شكلهاي انحلالي مختلف تحت شرايط اقليمي در زمين بوجود مي آيند.

شبكه كارست: از مجموعه درز و شكاف كه از درون خود آبهاي نفوذي عبور مي كند تشكيل مي شود و شامل سه منطقه ( جذب آب ، انتقال آب بصورت افقي و انتقال آب بصورت عمودي ) مي باشد.ad