Kuşman Programında çalışabilmek için öncelikle,
Download
1 / 28

Kuşman Programında çalışabilmek için öncelikle, havuzdan D r . çekme işlemi yapılır. - PowerPoint PPT Presentation


  • 249 Views
  • Uploaded on

Kuşman Programında çalışabilmek için öncelikle, havuzdan D r . çekme işlemi yapılır. Dr . A lma havuzunda bul amadığınız D r . ları manuel açabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için “Yeni Doktor” butonuna tıklayınız.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Kuşman Programında çalışabilmek için öncelikle, havuzdan D r . çekme işlemi yapılır.' - ayoka


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Kuşman Programında çalışabilmek için öncelikle, havuzdan Dr. çekme işlemi yapılır.


Dr.Alma havuzunda bulamadığınız Dr. ları manuel açabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için “Yeni Doktor” butonuna tıklayınız.


Açılan ekranda Dr. ile ilgili giriş yapmanız gereken zorunlu alanlarmevcuttur.Bu alanları doldurunuz.


Yeni açtığınız Dr. ile ilgili bilgilerin girişini yaparken “Ünite” kısmına geldiğinizde o ünitenin listenizde olmadığını görebilirsiniz.Böyle bir durumda yeni ünite açmanız gerekir.Yeni ünite açabilmeniz için Dr. bilgilerini yazdığınız ekrandaki“Üniteler”butonuna tıklayınız.


Açılan ekranda “Yeni Ünite”butonuna tıklayınız.


Yeni ünite girişi yaparkende zorunlu olarak doldurmanız gereken alanlar mevcuttur. Bu alanları da doldurunuz.


Zorunlu alanları doldurup kaydettiğiniz de ünite bilgileri listenize eklenmiş olur.Bu işlemden sonra doktorunuzu açabilir,Eczane işlemleri için de Eczaneler seçeneğini seçerek;


Yeni Eczane” butonuna basınız.


Açılan ekrandakidoldurulması gereken zorunlu alanların girişini yapınız.Bu işlemler sonunda açmış olduğunuz yeni eczaneyi listenizde görebilirsiniz.


Dr. ve Eczane listenizi yaparken yanlışlıkla yeni açtığınız bir Dr. veya havuzdan listenize aldığınız bir Dr. var ise bunu “Doktor Sil”*1butonuna basarak sağ tarafta açılan kutulardaki seçeneklerden*2 uygun olanını seçip listenizden çıkartma nedeniniziişaretleyerek

1

2


Kaydet”butonuna bastığınızda Dr. bilgisini listenizden çıkarabilirsiniz.

Listenizden çıkarmak istediğiniz Eczane bilgileri için de aynı işlemler geçerli olacaktır.Liste ekranından “Eczaneler”seçeneğini seçerek“Eczane Sil” butonunu tıklayıp ilgili kutucuktan silme nedeninizi belirterek “Kaydet”butonuna basınız.

ÖRNEK


Liste işlemlerinizi bitirdikten sonra Dr.ve Eczane Alma havuzundan çektiğiniz ve/veya yeni oluşturduğunuz Dr.lar ve Eczaneler için seleksiyon yapmanız gerekmektedir.Seleksiyon bilgilerinizi Liste ekranından yapabilirsiniz.


Seleksiyon işlemi için belirtilen ay içerisinde listenizdeki doktoru frekans vererek kaç defa ziyaret edeceğinizi ve bu doktorun değişken mi sabit mi olduğunu belirtmelisiniz.

Frekans için sayıları, değişken ve sabit durumu için de “D ve “S” harflerini kullanınız.

Frekans

Değişken / Sabit


Seleksiyon listenizdeki doktoru frekans vererek kaç defa ziyaret edeceğinizi ve bu doktorun değişken mi sabit mi olduğunu belirtmelisiniz. işleminizi tamamladıktan sonra “Liste Dondur” butonuna basınız.


Bu işlemlerden sonra aylık listenizdeki doktoru frekans vererek kaç defa ziyaret edeceğinizi ve bu doktorun değişken mi sabit mi olduğunu belirtmelisiniz.Planişleminizi yapabilirsiniz. Plan ekranına geçmek için “Plan” butonunu tıklayınız.


Plan listenizdeki doktoru frekans vererek kaç defa ziyaret edeceğinizi ve bu doktorun değişken mi sabit mi olduğunu belirtmelisiniz. ekranına girdiğinizde sol tarafta üniteler, sağ tarafta ise brick bilgileri mevcuttur.

Ünite

Brick


Eczan listenizdeki doktoru frekans vererek kaç defa ziyaret edeceğinizi ve bu doktorun değişken mi sabit mi olduğunu belirtmelisiniz.e bilgilerini görmek için solüst kısımda bulunan Eczane seçeneğini tıklayınız.


Plan işlemini gerçekleştirebilmek için yapmanız gereken işlem hangi güne hangi Dr.u ziyaret etmeyi planlıyorsanız sürükleyip o güne bırakmak olacaktır. Eğertüm Üniteyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız Üniteyide sürükleyebilirsiniz. Plan yaparken yanlış Dr.ve/veya Ünite ile ilgili işlem yaptıysanız silmek için yapmanız gereken plan yaptığınız gündeki Dr.veya Üniteyi tutup sürükleyerek çöp kutusuna bırakmak olacaktır.

Çöp Kutusu


“Liste Dondur” ve “Plan” işlem işlemlerinizden sonra Yöneticilerinizin işlemlerinizi görmesi için “Gönderim” yapmalısınız. Bu işlemlerden sonra Günlük ziyaret girişlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.


Ziyaret girişi yapmak istediğiniz günü işlem seçtiğinizde program size o güne ait yaptığınız plan bilgilerinin içinde bulunan ünite ve eczaneleri gösterir.


Ziyaret girmek için gerekli kısımları doldur işlem duktan sonra “Ekle”ve “Kaydet” butonuna basınız.

Adet


Ekranın s işlem ağ tarafında bulunan “Ziyaret Dışı Zaman” bölümünden eğitim, idari izin , seyahat vb. nedenlerden dolayı belirli saat/gün içerisinde çalışmadığınız zamanları belirtebilirsiniz. Örneğin bir toplantı nedeniyle çalışmadıysanız “Toplantı” seçeneğinin altında bulunan ok işaretine tıklayarak 8 saat seçip “Ekle”ve daha sonra “Kaydet”butonlarına basınız. Bu işlem sonucunda sizin işlem yaptığınız tarihte toplantı olduğu için tüm gün çalışmadığınız belli olacaktır.


Z işlem iyaret girişiniz bittikten sonra “Gönderim”ekranına geliniz.


“Gönderim” butonuna bastıktan sonra ekrana gelen penceredeki gönderim butonuna tıklayarak gönderim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlemin bitmesi için ekranda “Gönderim ve Alım İşleminiz Tamamlandı” uyarısını görene kadar bekleyiniz.


ad