vl ia l ska
Download
Skip this Video
Download Presentation
Vlčia láska

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 10

Vlčia láska - PowerPoint PPT Presentation


  • 75 Views
  • Uploaded on

Vlčia láska.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Vlčia láska' - annick


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
vl ia l ska
Vlčia láska

Kde bolo tam bolo, za siedmimi nížinami, vodopádmi a anjelskými Alpami sa rozprestierala malá krajinka Helsinky. Krajinu spravoval a vládol jej kráľ Tomáš, ktorý bol veľmi spravodlivý, láskavý a silný. Svojim „zlatým“ srdcom si hneď získal srdcia všetkých ľudí. Spolu zo svojou nádhernou ženou, kráľovnou Alžbetou a malou dcérkou Sárou, žili v kráľovskom paláci.

slide2
Niektorí si mysleli, že Sára je zlé, nevychované a rozmaznané dievča, pretože nemala súrodencov. No pravda je iná. Za tvárou, ktorá bola podľa ľudu nevychovaná a rozmaznaná sa skrývalo srdce bojovníčky - hrdinky.
slide3
Už ako malá rada jazdila na koňoch a venovala sa takým veciam, ktoré iné dievčatá nezaujímali. Jedného letného dňa sa kráľ a jeho družina spolu s princom Viliamom vybrali na poľovačku. Sára spolu so svojou kamarátkou Miriam sa rozhodli, že pôjdu na výlet do Strašidelného lesa.
slide4
Na ceste sa smiali, ale čím bližšie boli, tým viac sa Miriam bála. „Miriam!“ zaznelo z akéhosi stromu. „Kde si?“ bojazlivo vykríkla Sára. „Tu, na strome.“ Zliezla dole a pokračovali ďalej vo svojej dobrodružnej ceste.
slide5
Ako tak išli, zbadali malú strakatú veveričku. Hoci sa trochu vyľakali, zobrali si ju za spoločníčku. Čím boli viac v temnote lesa, tým ich viac prenasledovali strašidelné zvuky. Ako tak išli, prišli k chalúpke strigy. Striga vyšla von a začala ich naháňať.
slide6
Sára vytasila meč a začala sa brániť. Už, už sa zdalo, že striga svojimi čarami zvíťazí, no princezná pozbierala všetky sily a zvíťazila. Potom ju spolu zviazali a prinútili vyzradiť tajomstvo lesa. Striga sa najprv priečila, no napokon riekla: „Každý muž, ktorý prekročí prach lesa zostane navždy vlkom.“
slide7
Princezná si v tej chvíli pomyslela na otca. Striga im darovala kone a už uháňali vpred. Len, len, že sa im podarilo zachrániť vlka pred prvou kráľovskou strelou. Princezná sa vtedy nahnevala na otca. Zobrala vlka a spolu s Miriam ušli do hĺbky lesa. Našli si tam malý úkryt a naučili vlka poslušnosti.
slide8
Až nadišiel čas zimného splnu mesiaca. Vlk vyšiel z úkrytu, sadol si na skalu a začal zavýjať. Práve odbila polnoc, keď sa vlk premenil na nádherného princa Daniela. Zobral si za ženu princeznú Sáru a spolu žili v krásnom paláci.
slide9
Po pár rokoch prišiel princ za princeznou a povedal jej: „ Drahá moja, je čas ísť!“ Princezná nepochopila, čo to znamená a tak jej to Daniel vysvetlil slovami: „Je čas navštíviť otca.“ Spočiatku sa priečila, no napokon si uvedomila koľko strachu musia prežívať. A tak sa rozhodla ísť. Príchod princeznej a princa bol pre krajinu obrovský zázrak.
slide10
Autori:

Tatiana Šubová, 1.BZA

Zuzana Zatlakovičová, 1.BZA

Mária Spišaková, 1.BZA

Anton Javorský, 1.BZA