Advertisement
1 / 12

Vokabolarju bil-Malti 3


Download Presentation

Vokabolarju bil-Malti 3

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use only and may not be sold or licensed nor shared on other sites. SlideServe reserves the right to change this policy at anytime.While downloading, If for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.











- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -




Presentation Transcript


Vokabolarju bil malti 3 l.jpg

Vokabolarju bil-Malti3


In natura l.jpg

In- Natura

sema

baħar

Siġra - siġar

xemx

Ħaxixa - ħaxix

Werqa - weraq

Fjura - fjuri


Wejje l.jpg

ĦWEJJEĠ

qmis

xorz

qalziet

dublett

flokk

żarbun

kalzetti


Annimali l.jpg

ANNIMALI

  • farfett

  • nannakola

  • ħanfusa

  • kelb

  • qattus

  • ħuta

  • kanarin


Annimali fir razzett l.jpg

Annimali fir-razzett

Baqra kelb qattus nagħaġ papra

tiġieġa

ħanżir

ħanżira

barri

Serduk muntun żiemel barri


Ugarelli l.jpg

Ġugarelli

l-ors

robot

Il-pupa

vapur

ferrovija

rokit

karozza

ħabel


Il pirati l.jpg

IL-PIRATI

Pirata- pirati

bandiera

senduq

teżor

Vapur tal-pirati

flus


L artiklu l.jpg

L-artiklu –

il-

  • Kliem li jibdew b’dawn l-ittri, jieħdu l-artiklu : il-

v

w

q

b

Kliem li jibda

bl’

p

f

g

ġ

m

ħ

l

k

j


L artiklu9 l.jpg

L-artiklu –

  • Kliem li jibda b’dawn l-ittri jieħu l-artiklu i u l-ewwel ittra tal-kelma.

iċ-

ċ

iż-

ż

Kliem li jibda b’

id-

d

iz-

z

in-

ix-

x

n

r

ir-

it-

t

s

is-


L artiklu10 l.jpg

L-artiklu –

l-

  • Kliem li jibdew b’dawn l-ittri jieħdu l-artiklu : l-

a

l-

e

h

i

ie

o

u


Plural l.jpg

PLURAL

Żid ‘i’ wara l-kelma fis-singular:

  • Platt – platti

  • Xadin – xadini

  • Ajruplan – ajruplani

  • Kuġin – kuġini

  • Suldat – suldati

  • Mutur – muturi

  • Annimal - annimali


Plural12 l.jpg

PLURAL

  • Rota – roti

  • Papra – papri

  • Tazza – tazzi

  • Karozza – karozzi

  • Fjura – fjuri

  • Ingravata – ingravati

  • Kalzetta - kalzetti

Neħħi l-’a’ u żid ‘i’