Mowa cia a
Sponsored Links
This presentation is the property of its rightful owner.
1 / 23

Mowa ciała PowerPoint PPT Presentation


  • 355 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

Mowa ciała. Agnieszka JaromaI B Paulina Bazylewicz I B. Słowa mają małe znaczenie w komunikacji miedzy ludźmi. Nasze ciało potrafi powiedzieć dużo więcej. Pokażemy na przykładzie zdjęć jak przechwytywać ukryte informacje od rozmówcy na podstawie mowy ciała. MOWA CIAŁA to. Gesty

Download Presentation

Mowa ciała

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Mowa ciała

Agnieszka JaromaI B

Paulina Bazylewicz I B


Słowa mają małe znaczenie w komunikacji miedzy ludźmi. Nasze ciałopotrafi powiedzieć dużo więcej. Pokażemy na przykładzie zdjęć jak przechwytywać ukryte informacje od rozmówcy na podstawie mowy ciała.


MOWA CIAŁA to

Gesty

Ruch

Postawa

Mimika twarzy


Bariery nóg

Założenie nogi jest szablonowym przykładem na postawę defensywną lub przeciwstawną odbiorcy. Jest to sposób zachowania się człowieka, przez który rozmówca informuje że jest zdenerwowany, nieufny i w negatywnym nastawieniu do odbiorcy.


Druga bariera to standardowe skrzyżowanie nóg. Takim gestem posługują się osoby, które są zmuszone do dłuższego siedzenia np. na niewygodnym krześle. Kiedy zaobserwujemy u nich skrzyżowane nogi wraz ramionami osoby te informują nas że chcą wycofać się z rozmowy.


Trzecia bariera to kiedy ręce unieruchamiają nogę w pozycji. Są to gesty, które pokazują nam że rozmówca jest upartą osobą i trzeba użyć specjalnych metod żeby przełamać opór takiej osoby. Kiedy osoba krzyżuje nogi w kostkach, wiemy że zamyka sobie usta. To poza, która mówi nam że mamy się nastawić na kłótnie lub współzawodnictwo.


Gesty dłoni

Otwarte dłonie ludzie kojarzyli z otwartością, lojalnością, szczerością i oddaniem.Na przykład kiedy ludzie chcą być całkowicie otwarci i szczerzy, kierują dłoń lub obie dłonie w kierunku rozmówcy i mówią np

"Chciałbym być z tobą całkowicie szczery".


Podczas spotkań ludzie używają dwóch ułożeń dłoni.

Pierwsze:

trzymanie dłoni wnętrzem do góry - oznacza uległość

Drugie:

ułożenie to wnętrzem do dołu oznacza dominację.


Podczas uściskudłoni

Trzymanie dłoni wnętrzem do góry uważane jest za pozbawienie agresji, uległy.

Gdy dłoń jest skierowana wnętrzem do dołu, informuje o przekazywaniu polecenia od zwierzchnika wobec poddanego.


Rozpoczęcie podawania dłoni może,

ale nie musi być oznaką dominacji.


Gesty rąk

Zacieranie dłoni Ten gest jest wyrazem pozytywnych oczekiwań, nadziei. Szybkość z jaką dana osoba zaciera dłonie sygnalizuje dla kogo spodziewa się ona korzyści dla siebie czy dla innych.


Pocieranie palców - gest używany w odniesieniu do pieniędzy i jest używany głównie przez sprzedawców. Unikać powinny go jednak osoby zajmujące się profesjonalnie kontaktem z klientami...

Zaciskanie dłoni- jest to gest, który przejawia się wrogim zachowaniem, zdenerwowaniem w osobie takiej można zauważyć złość, niechęć, negatywne uczucia.


Wzniesienie wieży - gest może być używany przez słuchacza albo przez człowieka, który wygłasza swoje idee lub opinie


Ręce przy twarzy

Kiedy widzimy że rozmówca unosi ręce ku twarzy oznacza że coś, gest ten nazywa się "Strażnikiem ust",Wygląda to tak jakby człowiek podświadomie chciał powstrzymać się od wypowiedzenia kłamstwa lub usłyszenia go.Aby ukryć gest "strażnika ust" ludzie wywołują lub udają kaszel.


Pocierając się pod okiem chcemy uniknąć spojrzenia słuchacza, lub też nie chcemy aby na nas patrzył


Osoba pocierająca szyje palcem wskazującym informuje nas że jest pełna niepewności oraz wątpliwości jakby chciała powiedzieć: "może...", "prawdopodobnie nie masz racji..."Osoby które wkładają palec do ust pokazują że ktoś wywiera na nich zbyt silny wpływ


Podpieranie głowy jest to oznaka znużenia i musi "trzymać" głowę aby nie zasnąć. Poziom znużenia odpowiada sile podtrzymywania głowy przez ręce.


SYGNAŁY DAWANE OCZAMI

Oczy dają też najbardziej jasne i czytelne komunikaty, które docierają do naszego mózgu, ponieważ są bardzo dobrze unerwionym,

centralnym punktem głowy.


Kiedy kobiecie podoba się mężczyzna jej źrenice rozszerzają się, a  mężczyzna podświadomie odczytuje ten sygnał nie zdając sobie tego sprawy.


Mężczyźni wykorzystują "intymne" przedłużające się spojrzenie aby zwrócić uwagę kobiety oraz sprawdzić swoje szanse u Niej.Kobiety także przedłużają "intymne" spojrzenie uzyskując informacje o swojej atrakcyjności od mężczyzny.


Innym męskim gestem zalotnym zauważalnym wyłącznie u mężczyzn jest poprawianie rękawów.Pokazują że są warci tej kobiety.Natomiast kobiety często odgarniają włosy patrząc na mężczyznę aby zwrócić jego uwagę.


Innym kobiecym gestem zalotnym jest skryty (zawstydzony) uśmiech, który często maluje sie na twarzy kobiety kiedy jest pod wrażeniem mężczyzny.Kobiety również celowo "puszczają oczko" aby zachęcić mężczyznę, oraz dać  mu znak że może się o nią starać.


DZIĘKUJE ZA UWAGĘ 


  • Login