Najpi kniejsze miejsca w naszym regionie
Sponsored Links
This presentation is the property of its rightful owner.
1 / 12

Najpiękniejsze miejsca w naszym regionie PowerPoint PPT Presentation


  • 124 Views
  • Uploaded on
  • Presentation posted in: General

Najpiękniejsze miejsca w naszym regionie. Prezentacja przedstawia najpiękniejsze miejsca Warmii i Mazur…. Zakończenie. Piramida w Rapie.

Download Presentation

Najpiękniejsze miejsca w naszym regionie

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Presentation Transcript


Najpiękniejsze miejsca w naszym regionie

Prezentacja przedstawia najpiękniejsze miejsca Warmii i Mazur…


Zakończenie


Piramida w Rapie

Piramida w Rapie została zbudowana w mazurskiej wsi Rapa. Należała ona do pruskiego barona von Fahrenheid, którego tam pochowano . Ma ona charakterystyczny kształt piramidy egipskiej.

Piramida w Rapie została zbudowana w mazurskiej wsi Rapa. Należała ona do pruskiego barona von Fahrenheid, którego tam pochowano. Ma ona charakterystyczny kształt piramidy egipskiej.


SMOLNIKI- TARAS WIDOKOWY

Do tarasu widokowego w Smolnikach zaliczamy wiele jezior. Jednym z nich jest Jezioro Janczo, wzdłuż którego poprowadzony jest 7- kilometrowy pas turystyczny.


GROBOWIEC W ZakałczUWielkiM

Grobowiec ten należy do rodziny Steinertów. W odróżnieniu od Piramidy w Rapie ma on kształt sześcianu. Środek zdobią starogermańskie freski. Złożone są tam dwa ciała.


Pałac w mieduniszkach wielkich

Kiedyś była to piękna, okazała rezydencja, lecz kilka lat temu spłonęła .


Wieża ciśnień w ełku

W 1895r. została zbudowana wieża ciśnień. W 1994r. wpisano ją do rejestru zabytków. Do teraz prowadzone są wycieczki pokazujące jej wnętrze.


PAŁAC W SZTYNORCIE

Pałac ten należy do rodu Lehndorff. Częstym gościem był tam Ignacy Krasicki. Do końca XIX w. hodowano tam konie czystej krwi arabskiej. Także ciekawym miejscem do zwiedzenia jest mauzoleum Lehndorff.


Mosty w stańczykach

Mosty w Stańczykach nazywane inaczej Wiaduktami łączą Gołdap z Żytkiejmami. Są podzielone na dwie połączone ze sobą części: południową (wybudowaną w 1917) i północną ( wybudowaną w 1918).


Zamek w malborku

Jest to trzyczęściowa budowla w stylu gotyckim. Pierwsza nazwa brzmi Marienburg czyli Gród Marii. Do dziś jest zwiedzany przez wiele osób.


Klasztor kamedułów

Klasztor ten jest zamieszkiwany przez zakon kamedułów. Do dziś jest pochowanych w nim wiele ciał mnichów. Miejsce to można zwiedzać do dziś.


Dziękuję za uwagę

Prezentację wykonała Zosia Fabczak.


  • Login